Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » TELEFONOKHOZ ÉRTŐK! A Huawei...

TELEFONOKHOZ ÉRTŐK! A Huawei P20 Pro mennyiben és mennyivel "jobb" telefon, mint a Huawei P10?

Figyelt kérdés
Egyik barátom vetette nekem oda, hogy "Huawei és Huawei, nincs sok különbség", de ezt én másképp gondolom. Vélemény?

2018. szept. 21. 13:48
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
2018. szept. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, köszi, ezt én is megtaláltam, de most elsősorban véleményekre lennék kíváncsi. :)
2018. szept. 21. 13:52
 3/10 anonim ***** válasza:
38%

De beraktam neked Google Fordítóba is:

[link]


...egyébként Google kereső első találat volt a "Huawei P10 versus P20 Pro" szövegre.

Remélem az IPS/OLED kijelző között tudod a különbséget. Ha nem, akkor mostmár tudod, hogy a Google kereső mire képes ;)

2018. szept. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%

Esetleg youtube-on is rákereshetsz ugyanerre.

Ha a véleményemre vagy kíváncsi: sokkal jobb, de nem fogom részletesebben megírni, megtették már sokan helyettem és fel is töltötték a youtube-ra ;)

2018. szept. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mint már mondtam, ezeket az oldalakat én is megtaláltam, és köszi szépen, de tudok angolul. ;) legközelebb lehetőleg olyasvalaki írjon, aki érti, mit jelent az, hogy "vélemény".
2018. szept. 21. 13:55
 6/10 anonim ***** válasza:
59%
...ja most látom, hogy a 2. válaszoló lényegében ugyanazt mondta, mit én, csak kissé tömörebben és kevésbé udvariasan.
2018. szept. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Jó akkor olvassuk fel együtt azt az összehasonlítást:

Kijelző: P20-ban IPS helyett OLED van és 1 collal nagyobb (ha megnézzük a méreteket, akkor azt lehet látni, hogy nem csak hosszabb lett a kijelző, de szélesebb is, tehát egy 16:9-es képarányú film is nagyobb lesz rajta).

Kamera: P20 kamera rendszre durván nagyobb felbontású és szebb képeket csinál a tripla kamerának köszönhetően.

Proci: valamivel gyorsabb

Memória: 4GB van a P10-ben és 6GB van a P20-ban ami észrevehető sebességnövekedést okoz, hiszen több futó program fél el a memóriában, emiatt az alkalmazások kevésbé fognak újratöltődni egy-egy indításnál.

Aksi: 3200 helyett 4000 mAh órás aksi van a P20-ban ami azért elég frankó. 5-6 órás képernyőidő szerintem simán megvan vele (a P10-nél max. 4 óra).

P20 Pro-nál még látok olyat, hogy USB 3.1 az USB 2.0 helyett, ami ugye durván meg tudja gyorsítani az USB adatátvitelt (pl. ha képet/videót másolsz a telefonról/-ra).

Gyorstöltőt szerintem már a P10-hez is adtak, vezeték nélküli töltést én most hirtelen nem látom, de szerintem tuti tudja a P20 pro, nincs kedvem utána guglizni.

2018. szept. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Jelenteni kell a 2. válaszolót és nem kell rá reagálni, ennyi.

Hogy válaszoljak is, a P20 Pro és a P10 között nagy különbség nincs teljesítményben. A szokásos, egyel újabb generációs chip van a P20 Pro-ban, ami bele illik a mai világ kényszeres fejlődési képébe, ahol mindig csak pár/pártíz százalékkal növekszik a teljesítmény. Memóriából több van a P20 Pro-ban, ami jót tesz a multitasking-nak, több app lehet nyitva és tárolódhat a memóriában. A kamerával dobbantottak egyet, őszintén szólva a P20 Pro-ban az az egyetlen dolog van, amivel eladható a termék. Fogtam már P20 Pro-t a kezemben és amúgy tök jó telefon, fürge, esti képekben verhetetlen, a színei eléggé élethűek, de olykor azért fakók. A videózás terén annyira nem remekel sajnos... Nincs 4K 60fps, a képstabilizátora nem a legjobb. Egyébként ha engem kérdezel, az, hogy még mindig nem csökkent 200 000Ft alá az ára, az picit irreális. Már az S9-ek ára is bőven lement 200 000Ft alá, olyan 170 000Ft körül mozognak jelenleg, de még az S9+ is kifogható 190 000-200 000Ft között. Sőt, tovább megyek, az, hogy a Huawei 3 kamerával tudja leverni az S9 (sima) egyetlen kameráját, az még rosszabb fényben tünteti fel a Huawei-t. Baromi jó egyébként az a kamerarendszer a P20 Pro-n (különösen esti fotókban), de "fícsörökben", azaz funkciókban hiányt szenved a konkurenciákhoz képest, erre pedig rátesz egy lapáttal a még mindig magas árcímke.

2018. szept. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Közben javítanám magamat, mert a P20 Pro képes 4K60fps-ben is videót felvenni.
2018. szept. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Most az #1 válaszoló beszélget magával? Mert mindenhova ő írt, az előttemlévőn kívül.
2019. jan. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!