Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Samsung Galaxy A8 helyett egy...

Samsung Galaxy A8 helyett egy jó alternatíva?

Figyelt kérdés

Tönkre ment az s7-esem kijelzője, így kénytelen vagyok új telefont venni, pedig imádtam..

Eddig csak az A8-at láttam ami szimpi, illetve az s8-at, de azt valamiért sokallom, mert nem is tetszik a kerekített kijelző, illetve nem sokkal marad el az A8 tőle. (Talán az s7 szinten van? Vagy rosszul tudom?)


Egy új A8-at 2 év garival bontatlanul tudok venni 90 ezerért. Szerintetek ebben az árban lenne jobb telefon?



2018. szept. 23. 12:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Erősebb, jobb ár/érték arányú telefon van 90-ért az biztos ( pl Xiaomi, Honor...stb telefonok).

De itt a kérdés, hogy mennyire számít neked a márkahűség. A Galaxy A8 sem rossz telefon, csak kicsit túlárazott. Hasonló árkategóriában van erősebb telefon is, ettől függetlenül nem valószínű hogy csalódnál az A8-ban.

Direkt használom az erősebb szót a jobb helyett, mert attól hogy pl egy Xiaomi hardveresen erősebb, még nem biztos hogy jobb is lesz a Galaxy A8-nál. Legalábbis számodra nem biztos. Attól függ mennyire vagy elégedett a Samsunggal.

2018. szept. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Az A8 egy S8 lite nek felel meg.

S7 és S8 között nem sok különbség van.

Az, hogy lenne e jobb, neked kell eldönteni.

Mire használod a telefont?


Egy Honor Play talán már labdába rúghat mellette.

Van benne minden ami a "konkurens" készülékekben nincs. Pl: képstabilizátor, Nfc.

2018. szept. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ha nem ódzkodsz a kevésbé ismert kínai márkáktól, akkor Meizu Pro 7 4/64 GB! Hardveresen hasonló az A8-hoz, annyi a különbség, hogy nem bővíthető és az A8-hoz képest kisebb kijelzője van! Mindezt az Eustock-on 25 ezerrel olcsóbban, mint amennyiért te meg tudnád venni az A8-at! Jók a Meizu-k amúgy, megbízhatóak, a rendszerük jól optimalizált, bár kissé fapadosak, ez tény! Persze ez tényleg attól is függ, hogy mire szeretnéd használni a telefont...
2018. szept. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Az A szériát felejtsd el, főleg egy S széria után. Hidd el, nagyon megbánnád.
2018. szept. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

#4 Érvek?



Most voltam egy üzletben kipróbálni pár telót. Az A8 nekem teljesen megfelelőnek tűnik minden téren, csak sajna egy kicsit vaskosnak tűnik...

Mellette néztem a P20 lite-ot, ami külsőre tetszett meg nagyon, de belülről olyan mint egy játék telefon. (És ez nagyobbat húz le rajta mint a külső az A8-nál)


Még gondolkozom, de szerintem az A8 felé hajlok leginkább, mert ugye Samsung, a belsővel meg vagyok elégedve és tudom hogy nem fogom megbánni. (Meg ilyen otthonias érzést ad a használata, mint az eddigi samsungok is amiket használtam.)

2018. szept. 23. 17:01
 6/15 A kérdező kommentje:
A telefon pedig átlagos felhasználásra kellene. Nyüstölés, Facebook, messenger, böngészgetés, zene hallgatás, youtube, fényképezés az nagyon fontos, meg az aksi élettartam az minél hosszabb annál jobb, de az S7-el is meg voltam elégedve. (Mert az A8-ban is hasonló elvileg.)
2018. szept. 23. 17:04
 7/15 anonim ***** válasza:
2018. szept. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Maximum üzemidőben lesz jobb az A8, minden más szempontból csak visszalépés volna az S7-tel szemben, főleg kamera téren.
2018. szept. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"A8 felé hajlok leginkább, mert ugye Samsung"


Ezt muszáj kiemelnem, és megkérdeznem, hogy mégis mit akarsz érte ez alatt?

Nem támadásból írom, de a mai még-még "kínainak" nevezett mobilok ugyanazért az árért kántorba verik azt a mocskosul teleszemetelt, optimalizálatlan TouchWiz (Samsung Experience) felületet.


Nekem van ismerősöm, aki pont ugyanígy volt, S7-est kapta meg az apjától, de betört a kijelzője, és vett egy A8(2018)-as modellt, majd rákérdeztem, és milyen az új teló? Első szava: szar.

2018. szept. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Nem támadásból írom, de a mai még-még "kínainak" nevezett mobilok ugyanazért az árért kántorba verik azt a mocskosul teleszemetelt, optimalizálatlan TouchWiz (Samsung Experience) felületet."


Semmi baj nincs a Samsung Experience-el. Sokat fejlődött az utóbbi időkben.

Teleszemetelve sincsen ha nem akarod, ugyanis a telefon beállításakor megkérdezi hogy milyen plusz appokat szeretnél telepíteni. Ha nem jelölöd ki egyiket sem, akkor csak a Google appjai lesznek fent alapból.

2018. szept. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!