Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha egy telefon kiírja hogy...

Ha egy telefon kiírja hogy elveszett a GPS-jel, akkor honnan látja mégis, hogy nagyjából hol vagyok miközben mozgásban vagyok (metrón)?

Figyelt kérdés
2018. okt. 9. 15:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
GSM jelből háromszögeléssel megadott közelítő érték. A készülék környékén lévő 3 legközelebbi mobiltelefon adó torony segítségével kiszámolt viszonyított helyzet.
2018. okt. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Vagy, bár metrón nem ez, a net szolgáltató által osztott ip cím alapján azonosított hely.
2018. okt. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ha térkép program, (ban nézed) akkor tudja, hogy merre milyen utak vannak, és azt viszont tudja, hogy mozog, arra vannak egyéb szenzorai. A többit kiokoskodja.
2018. okt. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igen, ez a Google térkép navigációja tömegközlekedéssel
2018. okt. 9. 16:51
 5/15 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, lehet hogy egy buta kérdést teszek fel: ha ülök a metrón, akkor szenzorosan hogyan érzékeli a mozgást?
2018. okt. 9. 16:54
 6/15 A kérdező kommentje:
Kedves "Gerison bá'" az Ip cím alapján nem csak fix csatlakozási pontokat tudnak meghatározni? Pl.higy a minta utca 5 szám alatti modemnek mi az ip cime?
2018. okt. 9. 16:59
 7/15 anonim ***** válasza:
Ip cím 3 szám :pl 94.113.112 itt mindegyik szám jelöl egy országot egy megyét és várost, egy szolgáltatót egy eloszto pontot és pontosan egy felhasználót
2018. okt. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Komolyan, Gerison bá' nevű felhasználó és melyik szám, milyen megye város?

[link]

Dinamikus címkiosztásról hallottál?


Egyébként GPS-jel hiányában IP-cím alapján lokalizál, de az elég pontatlan és változó, erről bárki meggyőződhet, a linkre kattintva.

2018. okt. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Szirty ***** válasza:

Néhány kérdésre tudnál válaszolni ha már így kifejtetted?


1. Az IP cím nem négy szám?

2. A 192.168.0.1 melyik ország megye és város?

3. A 127.0.0.1 melyik ország megye és város?

2018. okt. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Szirty ***** válasza:
4. ha én egy városban vagyok, akkor ez alapján honnan tudja hogy melyik metróvonalon merre mozgok? :)
2018. okt. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!