Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Utcán talált mobilt megtarthatom?

Utcán talált mobilt megtarthatom?

Figyelt kérdés

Találtam az utcán a földön egy jó kis mobiltelefont, ki volt kapcsolva. Bekapcsoltam, de pin kódot kér. 100 ezer forintos készülékről van szó, szívem szerint megtartanám.

De nyilván van benne nyomkövető, vagy valami, ami alapján be lehetne azonosítani, beégni azért nem szeretnék. Ha leadnám, akkor hova vigyem? Rendőrségre?

Ha nem adom le, bajom lehet belőle? Én is hagytam már el nem egyszer mobilt, soha nem került elő.



2018. okt. 10. 13:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Ha megrtartod, az lopád kisfiam. Rendőrség vagy a város jegyzője, ott kell leadni a talált dolgokat.
2018. okt. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%
Face csoportokon stb oszd meg hogy találtad . Gyorsabb mint a yard .
2018. okt. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ha találok valamit az utcán és megtartom, az lopás?? És ha valaki kirakta, mert pl. gazdag és utálja és egy rossz pillanatában elhajította? Akkor sorban állnának a rendőrségen a talált tárgyakkal. Ha egy százezres bőrdzsekit találok, azt is le kell adni? Mi erre a szabály?
2018. okt. 10. 13:47
 4/16 anonim ***** válasza:
93%

Nagy bajod lehet belőle, ha megtartod: lopás, bűncselekmény!

És igen, be lehet mérni! Pl. GPS alapján, helymeghatározás, IP-cím alapján, stb.

Legjobb a rendőrségen leadni.

2018. okt. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
16%
Szedd ki belőle a SIM kártyát, ami marad, az a tiéd. Hiába adod le bárhová, mint talált tárgyat, nem fog visszakerülni a tulajdonoshoz, ugyanis senki nem fog munkát és pénzt feccölni bele a tulajdonos megtalálásához.
2018. okt. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
75%

Ha találnék egy mobiltelefont én leadnám a rendőrségen vagy ahol kell, mert eleve segítek másnak, hogy megtalálja a telefont és a lelkiismeretemnek is jó lesz és örömmel töltene el, hogy segítettem másnak.

Plusz minek nekem egy talált mobil az utcáról, akár lehetne csúcskategóriás telefon, akkor se kéne. Ha telefont szeretnék magamnak, akkor megvenném a szolgáltatónál vagy pl a Media Marktban, nem tartogatnám meg az utcán talált telefonokat.

Ez erkölcs kérdése.

Gondolom te sem örültél, mikor elvesztetted a telefonod és nem került elő, de azért nem más emberen kéne "bosszút állni", hogy az elveszett telefonját megtartod, mert a te telefonjaid nem kerültek elő.


Szerintem facebook-on oszd meg bejegyzésként (képet csatolj a telefonról) és add le a rendőrségen, de a bejegyzésbe írd bele, hogy az xy rendőrségen van a telefon.

2018. okt. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
92%
2018. okt. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
23%
A lelkiismeret számít nem az előírt szabály , mert ha törvény adta lehetőség lenne a mészárlás nem mindenki élne vele .
2018. okt. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
96%
Amint belerakod a SIM-ed már meg is vagy..kollégám is elrakott egyett anno, aztán kopogtak a sünök, bíróság, fél év közmunka lett belőle
2018. okt. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
92%

HA készpénzt találsz, azt sem tehetnéd el, mert a jogszabály szerint az is lopás. SZóval igen, MINDEN utcán (és közterületen) talált tárgyat le kellene adni.


Te mit tennél, ha valaki kezében meglátnád a mobilod? És azt mondaná, az utcán találta, övé...?

2018. okt. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!