Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Utcán talált mobilt megtarthatom?

Utcán talált mobilt megtarthatom?

Figyelt kérdés

Találtam az utcán a földön egy jó kis mobiltelefont, ki volt kapcsolva. Bekapcsoltam, de pin kódot kér. 100 ezer forintos készülékről van szó, szívem szerint megtartanám.

De nyilván van benne nyomkövető, vagy valami, ami alapján be lehetne azonosítani, beégni azért nem szeretnék. Ha leadnám, akkor hova vigyem? Rendőrségre?

Ha nem adom le, bajom lehet belőle? Én is hagytam már el nem egyszer mobilt, soha nem került elő.



2018. okt. 10. 13:39
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
92%

Ha a megfelelő mobilszolgáltatóhoz beviszed, szerintem a SIM-kártyára írt ICC szám alapján (amit az éves adategyeztetésnél is meg szoktunk adni) be tudják azonosítani az előfizetőt. Így valóban gyorsabban kerül vissza a gazdájához, mint a rendőrségről.

És én nem kockáztatnék a megtartásával, ha bemérnek, akkor véged!

2018. okt. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Leadom inkább ☺
2018. okt. 10. 14:43
 13/16 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem ez nagyon jó döntés☺!
2018. okt. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Menj el politikusnak, akkor évente cserélheted a telefonod, laptopod ingyen persze. Amúgy tényleg jobb leadni, én is találtam ilyen árban nemrég, de 1 percig se gondoltam, hogy megtartom.
2018. okt. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi biciklit találtunk és leadtuk a rendőrségen , majd kb félév múlva érte lehetett menni , mert nem jelentkezett érte senki. Igy miénk lett hivatalosan is.
2018. okt. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Mondanám, hogy hard reset és nem kell aggódni azon, hogy rátalálnak, de ez nem igazán járható út. Bár a mai telefonok kérnek zárfeloldást kikapcsoláshoz, de újraindításhoz nem. Az S9-emen most néztem meg mi történik, ha újraindítom (mert hogy ehhez nem kér zárfeloldást). Amég csak a PIN kódot kéri a telefon, addig akár zárfeloldás nélkül is kikapcsolható, onnantól pedig csak egy gombkombináció a szervíz üzemmód előhozása és a hard reset.

A felhasználó részéről ott a Device Manager, vagy hallottam olyanról is, hogy SMS-en keresztül férsz hozzá a telefonhoz valamilyen biztonsági appon belül.

A hatóságok/szolgáltatók részéről az azonsításhoz ott az IMEI szám, amint másik SIM kártyát teszel bele és felkerülsz egy szolgáltató hálózatára, máris behatárolható a helyzeted (nem mintha GPS-adatokat nem használnának IMEI-azonosításhoz). Ha pedig a gazdája a telefonnak jelentette az elvesztést, akkor fel is fognak keresni. Wifi-n én az eddigi tudásom alapján azt mondanám, hogy nem tudnak kifejezetten egy adott eszközt beazonosítani, mivel hogy MAC címet csak a router lát, a szerver, ahova csatlakozol csak a router-t (annak IP címét) látja. Ez alapján egy körülbelüli helyzetet behatárolhatnak az alapján, hogy hol a wifi hozzáférési pont helye, de ennyi. Megeshet még az is, hogy wifi-n keresztül ha csatlakozol, akkor valahova továbbítva lesz az IMEI számod egy telefonon megtalálható háttérszolgáltatás alapján. Egyszerűbb lenne bevinned a SIM kártyát biztosító szolgáltató egyik pontjába (pl thome, ha telekomos a SIM), ahol lehet többet tudnak segíteni.

2018. okt. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!