Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Samsung galaxy S9 plus vagy...

Samsung galaxy S9 plus vagy iPhone XR a jobb választás?

Figyelt kérdés

2018. okt. 23. 13:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
35%
Úgy egyébként tisztában vagy azzal a ténnyel, hogy eddig az XR a lehető legnagyobb lehúzás az Apple-től mobil téren?
2018. okt. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Akkor s9 plus, vagy várok februárig az s10-re. Köszi.
2018. okt. 23. 13:16
 3/18 anonim ***** válasza:

Kérdés mi a prioritás neked. Az XS 50%-kal gyorsabb, de a Samsung hardverének sincs miért szégyenkeznie, az OLED képernyője jobb.


Iphone nagy előnye az IOS, főleg az, hogy évekig van naprakész frissítés, komolyabb sokkal a szoftverbiztonság, etikusabb sokkal az adatkezelés, meg stabilabb a működés. Amerikai hadseregnél Galaxy Note II-ket 2016-ban Iphone 6S-re cserélték, most Iphone 8-akat vesznek.


Nekem Iphone SE+Ipad 9.7 páros jött be (nagy telefon is már pont kényelmetlen zsebben hordozva, ugyanakkor hosszabb tartalomfogyasztásra is már kényelmetlen), a kettő annyi mint S9 Plus, jóval olcsóbb mint XR.

2018. okt. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Sikerült a két legtúlárazottabb telefont kiválasztanod. :D
2018. okt. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Egy ~720p, IPS panelű kijelzőért elkérnek ennyi pénzt, olyan, mintha valahol 2014-ben érezném magam.

Ezzel nem is volna gond, de könyörgöm, 300.000Ft-ért?!?

Rengeteg blog-vlog van, ahol elmondják, hogy a sima X sokkal jobb vétel azért az árért.

2018. okt. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Samsung s9 plusz venném meg ha lenne rá pénzem de a sima s9; tetszik.
2018. okt. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
50%

nyilván az xr


lehet, hogy rosszul hangzik a kijelző , de nyugodtan meg lehet nézni a valóságban is, egyáltalán nem rossz...sőt (na persze ettől még gyász, hogy ezt rakták bele)

ezen kívül mindenben egyértelműen jobb az xr

2018. okt. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
32%

"Egy ~720p, IPS panelű kijelzőért elkérnek ennyi pénzt, olyan, mintha valahol 2014-ben érezném magam."


Mikor unjátok már a pixelek számolgatását? Komolyan, az ilyen embert leültetném a készülék el, adnék egy tűt a kezébe aztán mutassa meg nekem a pixelt amit lát a kijelzőn.


Amúgy fogtad már a kezedben ezt a mobilt? Láttad már, hogy semmi (vagy igen-igen elenyésző, talán nagyítóval fellelhető) a különbség a konkurenciával összehasonlítva?


A vicc az egészben, hogy amúgy igazad van. Ha a számokat nézzük, akkor valóban kevesebb a pixel, mint a konkurens készülékekben. Na, de könyörgöm ki a francot érdekel a pixelek száma, ha ránézek és jó a képminősége? Ha tetszik a kijelző, akkor nem mindegy, hogy képpontból áll?!?!?!


Egy csomó forumon írták szakemberek és tesztelők, hogy a pixel csak a felbontást határozza meg. Nagyon fontos, de nem a legfontosabb. Egy kijelző minőségbeli megítéléseéhez hozzá tartozik még a panel típusa, kontrasztarány, színmegjelenítés, fénysűrűség, képpontsűrűség, védelmi technológiák (vízállóság és törésállóság) és az extrák: HDR 10, Dolby Vision stb. Ezekből nem szabad leragadni csak a pixelek számánál. Mindig egészben kell nézni a kijelzőt, minden felszereltségével és tulajdonságával.

2018. okt. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
56%

Nekem kezd kínosnak tűnni, hogy 2018 végén egy szimpla HD felbontású mobilról ilyeneket írsz.

Egy szimpla YT videót nem tudsz natív FHD-ba lejátszani ember, most komolyan..

"Amúgy fogtad már a kezedben ezt a mobilt? Láttad már, hogy semmi (vagy igen-igen elenyésző, talán nagyítóval fellelhető) a különbség a konkurenciával összehasonlítva?"

-Nem, nem fogtam, a felbontás az egy állandó érték, és látott már a szemem 720P felbontású mobil méretű kijelzőt.


"Egy csomó forumon írták szakemberek és tesztelők, hogy a pixel csak a felbontást határozza meg."

-Igen, mégis mi mást határozna meg?


Akárhogy nézem, 326 ppi érték nagyon gyenge, ismétlem, 2018-ban!

2018. okt. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

akkor majd én segítek

teszt videók

ios vagy andorid kell

ezekből már tudsz dönteni

az hogy mindkettő drága az lényegtelen , jelen esetben nem döntö szempont

a rendszer viszont igen

én használtam mindekettő rendszert és nekem az ios fekszik

2018. okt. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!