Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Okostelefonokat meddig kell...

Okostelefonokat meddig kell tölteni vásárlás után?

Figyelt kérdés
Ma vettem egy Samsung Galaxy A6+ telefont. Régebben volt ez a telefonoknál, hogy 1 napot tölteni kellett használat előtt, ez még mindig így van, vagy elég ha feltöltöm 100%-ra és használhatom is?

2018. okt. 27. 12:10
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Volt előtte mobilod? Vedd úgy, mintha nem új lenne. Töltsd aszerint.

"Régebben volt ez a telefonoknál, hogy 1 napot tölteni kellett használat előtt,"

Régebben sem volt ilyen, csak fel kellett párszor tölteni csutkára, lehetőleg lemerítést követően. De azok az akkuk már csak szép emlék amelyek miatt ezt kellett művelni. Nem a telefon volt az oka.

2018. okt. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
48%
Feltölt ės annyi. De ha pl 50% on van mikor bekapcsolod akkor is használhatod azonnal. Inkabb arra figyelj ne hagyd lemerülni nullára. Szal mindegy mikor mennyit töltesz rá ezeknel az akksiknal.
2018. okt. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
51%

"Inkabb arra figyelj ne hagyd lemerülni nullára."


Laikus tévhit, az akkuba integrált védelmi elektronika 2,5 V-nál úgyis megszakítaná a működést, ha a telefon nem kapcsolna ki már efelett.


Tehát kétlépcsős védelem van, töltésre és kisütésre is. De az emberek fejéből kiverhetetlenek ezek a butaságok, állandóan visszatérő itt is.


Ha pedig véletlenül te vagy a visszatérő, akkor remélem, nem térsz vissza többé, ezzel az "információval", mivel kicsit unalmas is már.


Régen a Ni-MH akkut kellett / lehetett formázni, néhány töltés-kisütési ciklus eljátszásával.

2018. okt. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen. Fura, hogy 2018-ban még mindig lehet ilyesmivel találkozni. Nem kell az akkumulátorokat egyáltalán "kisütni" és nem kell vele semmit sem csinálni. Egyedül amire figyelni kell, hogy ne használj 100 forintos kínai töltőket.
2018. okt. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mi a bajotok a kínai töltőkkel.

Az enyém teljesen jól működik:

[link]

2018. okt. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

"Régebben volt ez a telefonoknál, hogy..."


A NiMH akkuk körülbelül 2000-es évekre teljesen eltűntek.

Ezek szerint te 20+ éve nem vettél mobiltelefont?

2018. okt. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Az nem úgy van, hiába volt 20 éve (nekem is), az emberi butaság folyamatos. Nem csak laikusok, de magukat hozzáértőnek képzelő kereskedők stb. még sokáig terjesztették ezt a hülyeséget, vagy terjed máig is.


Kedvenc hasonlatom a neoncső, amiben életében nem volt neongáz, mégis neonnak nevezik az emberek már vagy 50 éve.


(Nyilván a reklámvilágításokban, glimmlámpában stb. van neongáz, ami ugyebár narancsvörös fényt ad, azt is fénypor nélkül, tehát semmi köze a világítási fénycsőhöz.)


Meg a LED-izzó, amiben nincs izzószál, ezt verje ki valaki a fejekből, reménytelen... De főleg magyar honfitársaink jeleskednek ilyen és hasonlókban, külföldi fórumokon ezt nem nagyon érzékelem.


Klubb meg "terrás" HDD, agyrém...

2018. okt. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Én a kis "Made in Dobdki" kategóriás kinai telefonomat vásárlás után 3 nappal tettem fel töltőre (ekkorra merült le), akkor is kb 1 órára amig 100%-ra feltöltött. A telefon mai napig köszöni szépen jól van és hozza a 4-5 napos üzemidőt. (Nem nyomkodom egésznap.)
2018. okt. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

3-mas, ha a LiPo akkut 2,5V-ra meríted, az már rég rossz :D nem teljesen butaság amit írsz, csak nem 2,5 V-nál kapcsol le az áramkör, hanem kb 3,3-nál.


Kérdező: nem kell "kisütni", sőt, nem is szabad. Ideális esetben legkésőbb 20%-nál töltőre kell rakni (de lehet 40-nél, 50-nél, vagy 85-nél is akár [bár akkor nem igazán érdemes]). Igyekezni nem 0-ra meríteni, mert akkor sérülhet a cella. Persze van ez ellen védelem (lekapcsol a telefon, ha túl kicsi a feszültség), de akkor sem érdemes kísérteni a dolgot. Ha megoldható, 20%-nál már dugd töltőre.

2018. nov. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

# 9 Szöveget értelmezni képes vagy? Ezt írtam:


"az akkuba integrált védelmi elektronika 2,5 V-nál úgyis megszakítaná a működést, ha a telefon nem kapcsolna ki már efelett. Tehát kétlépcsős védelem van..."


Amiről te beszélsz, a telefon kikapcsolási értéke, bár az is hülyeség szerintem, csak te találod ki. Meg arra sem gondolsz, hogy hiába kikapcsol bizonyos feszültségen ______terhelés alatt____, az nem egyenértékű azzal a cellafeszültséggel, amit utána mérsz, miután a feszültség már feljebb kúszott. Pontosan a terhelés megszűnése miatt kúszik feljebb, illetve a amiatt, hogy a műszer nem terhel rá, tehát nem esik feszültség az akku belső ellenállásán, mérés közben.


Azt viszont kikérem magamnak, hogy meghazudtolja az állításom egy olyan laikus figura, aki ilyen integrált védelmeket életében soha nem tesztelt, nem mért. Igen, én ezt konkrétan műszerrel megmértem, több esetben is, láttam dokumentálva is.


Az akkuba integrált védelem pontosan 2,5 V-nál szakítja meg az áramkört.


De ezt nem képes felfogni sok laikus, hogy amikor terhelés közben 2,5 V-nál megszakít, utána a kapocsfeszültség terheletlenül visszamászik 3 V körüli értékre. Tehát az akku ilyenkor még egyáltalán nincs túlmerítve, mert károsodás szempontjából az üresjárási feszültség számít.


Ja, de ehhez tisztában kellene lenni az áramforrások belső ellenállásának tényével, következményeivel, hogy ezt valaki megértse.


"nem teljesen butaság amit írsz"


Ne viccelj kispajtás, több évtizednyi elektronikai szakmai tudás és tapasztalat birtokában még nehogy meghatódjak... Sokat kell még neked tanulni ahhoz, hogy egyáltalán felfogd ezeket a dolgokat, ámbár szakmailag egyszerű alapfogalmakról van szó.

2018. nov. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!