Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szerintetek mi lehet a baj?

Szerintetek mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Van egy Samsung Galaxy J7 2017 mobiltelefonom. Újonnan vettem 7.0 rendszerrel. A napokban kaptam rá frissítést, Android 8.1 Oreot és Samsung Experience 9.5-öt. A 7.0-ás rendszerrel semmi gondom nem volt, gördülékenyen ment rajta azonban a 8.1-el kicsit más. Pl : legörgetem az értesítési sávot, és akadozva, darabosan nyílik lefelé. App váltásnál szintén ugyan ez, akadozva váltja az appokat. Az egész rendszer olyan lassabb rajta. Csináltam már 3x gyári visszaállítást, néztem rá vírus irtót, de nem talált semmit és a gyári visszaállítás sem segített. Ennél gyengébb készülékeken próbáltam ugyan ezt a rendszert és ott hiba nélkül megy. Ja és alkalmazásom sincsen fölösleges, mindössze 4, amiből 2-t napi szinten használok, internet mindig kikapcsolva, és a bluetooth/GPS is. Tehát minden olyan ki van rajta kapcsolva ami fölöslegesen használná a memóriáját.

2018. nov. 6. 23:10
 1/10 Farkas999 ***** válasza:
Valami eszi a RAM-ot. Nézd már meg az intelligens kezelőben, hogy mennyi a szabad RAM újraindítás után. 1.5-2 GB körül kellene lennie. Ha nincs ennyi, akkor nézd meg a futó alkalmazásokat
2018. nov. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Újraindítás után pont annyi szabad RAM van amennyit írtál.
2018. nov. 7. 22:57
 3/10 Farkas999 ***** válasza:
Ha még van garancia irány a szerviz. Még annyit próbálj meg, hogy töröld le az általad telepített alkalmazásokat, majd rakd vissza ezeket. Ha így sem oké, akkor valószínűleg hardverhiba lesz. Amúgy jó masina ez, nekem a frissítés után is tökéletesen működik, pedig agyon van nyúzva
2018. nov. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ez a baj hogy garancia nincs már rá. Sokszor használhatatlan úgy akadoznak az animációk. Jaja jó telefon, azért akarnám valahogy megmenteni mert szeretem én is, nincs szívem eladni. Nem tudod veletlenül hogy ilyenkor még a friss androidra dobnak-e még valami frissítést ami ezeket a bugokat kiszedné belőle?
2018. nov. 10. 13:16
 5/10 A kérdező kommentje:
Ja ezt az app letörlést is megcsináltam meg kb már mindent megpróbáltam rajta. Viszont azt vettem észre hogy csökkentett módban nem akad annyira mint rendes módban.
2018. nov. 10. 13:17
 6/10 Farkas999 ***** válasza:
Frissítés még várhatóan lesz. Egy régebbi telefonommal (A5), amikor akadozott, azt csináltam, hogy PC-re csatlakozás útján töröltem ki a szemetet. Elég sok töredék maradt rajta az alkalmazások törlése után is. Sőt a gyári visszaállítás sem takarított ki mindent. Ezt azért óvatosan kell csinálni, a létrehozás dátuma segítséget adhat, hogy melyek a felesleges dolgok. Azt is érdemes megnézni, hogy melyek azok az elemek, melynek törlése gondot okozhat. Hogy ennél a masinánál tud-e működni a PC-s módszer, azt sajnos nem tudom.
2018. nov. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat. Egyenlőre nem kínlódok vele, várok a frissítésre hátha hamarosan érkezik és az kijavítja ezeket a hibákat. Neten már mindennek utána néztem és tegnap csináltam olyat hogy recovery módban wipe cache partition, talán kicsivel jobb lett. De akármire keresek rá semmit nem találok ezzel kapcsolatban hogy 8.1.0 rendszer után lagg lenne. Olyat találtam hogy némelyik Samsung nem érzékeli a képernyő érintését, meg talán gyorsabban merül de nálam ezek nem tapasztalhatóak. Remélem javítják ezt mert amúgy jó kis masina.
2018. nov. 11. 13:30
 8/10 anonim ***** válasza:

Recovery módban is van egy reset, próbáld ki azt. (nem ugyanaz mint a soft reset amit csináltál már).

Ha nem javul én már csak egy download-módos firmware cserét próbálnám meg, ha az se megy akkor tuti hardveres.

2018. nov. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Na még esetleg azt a reset módot megpróbálom. Mi a külömbség a 2 között?
2018. nov. 12. 14:47
 10/10 Zeamays válasza:
Nekem az SM-T585-ös tabletom frissült 7-ről 8.1 rendszerre. Minden tökéletesen működik, de a bluetooth egér görgőjét nem tudom használni. Detto gyári visszaállítást csináltam, de nem működik így sem! 🤔
2018. dec. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!