Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az androidos telefonom 67%-ig...

Az androidos telefonom 67%-ig tökéletesen müködik,66%tól kb 40%ig másodpercenként pörög lefelé a töltöttség, utána pedig mindig kikapcsol 0%-al. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Ez a hiba kb 2 hónapja kezdődött, eleinte jobban birta, de mostmár teljesen beállt a fent emlitett merülésre. Egy kinai okostelefonról van szó amit 1 éve vettem és semmi baja nem volt ezidáig, mai szinthez képest elég jó konfigurációja van a telónak. Kicseréltem benne a régi akksit új gyárira és kb annyit változott a helyzet hogy nem 80%nál kapcsol ki hanem 66%ig müködik. Amint lemerül, 0%ról nagyon gyorsan 100%ra feltölt...elvileg...annyit is mutat bekapcsoláskor, de utána kezdődik előröl. Tegnap nyomtam neki egy gyári beáálitásra egy resetet de nem változott semmi. Jelenleg nemtudom lecserélni a telefonomat, bevittem szervizbe is...de csak kiröhögtek hogy engedjem el, szar telefon, vegyek inkább +100k-ért normális telefont :) Valakinek van valami ötlete hogy milehet ilyenkor? Talán egy teljes android újratelepités segithet?

2018. nov. 30. 19:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
egy uj akkumlátor segít.
2018. nov. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Az akkujának már nem sok van hátra, vegyél bele új akkut, ha kapható.

Milyen mobilról van szó?

100ezer alatt is lehet olyan mobilt kapni, ami az emberek 99 %ának megfelel.

2018. nov. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ezaz hogy vettem bele új, gyárit amint a probléma megjelent de nem változott a szitu, ugyanugy merül. Valami szoftveres hibára gyanakszok.
2018. nov. 30. 19:47
 4/14 A kérdező kommentje:
Egy DooGee márkájú telefonról van szó ami igy is +70Ezer Ft-ba kerül. Garancia van még, beszéltem is velük...de min. több mint másfél hónapos átfutás van, nekem meg napi használatra muszáj hogy legyen telefonom.
2018. nov. 30. 19:50
 5/14 anonim ***** válasza:
Akku kalibrálásra keress rá szerintem
2018. nov. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Ypszilon1980 ***** válasza:

Kalibrálni kell az akkut, ha akkor sem jó, akkor szervíz, de ha beadtad, akkor majd elbíbelődnek vele.

Sajnos ezek a kínai telefonok ebből a szempontból nem megbízhatóak.

Én azt mondom, hogy legközelebb tényleg gondold meg inkább, hogy olcsót veszel, de akkor azzal macera a garancia meg csak idegesíted magad vele, szerintem nem éri meg.

2018. nov. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Most akkor tényleg működik ez az akkukalibrálás? Mert nekem is akkugondjaim vannak a telefonommal és azt mondták, mikor itt feltettem ezzel kapcsolatban a kérdést, hogy semmi értelme megcsinálni, mert nem ér semmit. Ez igaz vagy sem? (bocs a kis kitérőért, kérdező!)
2018. nov. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Ypszilon1980 ***** válasza:
Anno én is azt hittem, hogy semmi értelme. Mondjuk nálam csak az volt a gond egy rendszerfrissítés után, hogy egy éjszaka alatt nem 5%-ot, hanem 15%-ot merült. Letöltöttem egy ilyen programot és azzal ez megoldódott. Ráadásul root sem kellett hozzá.
2018. nov. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Köszi, akkor lehet, hogy teszek egy próbát :) Szerencsére azért nekem nem olyan durva a helyzet, mert nálam az a gond, hogy ugyanolyan használat mellett egyik nap jobban, másik nap kevésbé merül az akku, legalábbis a telefon szerint! Na mindegy, hátha a kalibrálás segít!


Amúgy szvsz. azért a kínai telefonok között is vannak jók, amikkel nincs ilyen gond! A szervízben meg hülyeséget mondtak, nem kell 100+ ezerért telefont venni, hogy használható legyen! Abban igazuk van viszont, hogy a Doogee-féléket kerülni kell! Olcsóbb kategóriában Xiaomi-k, Meizu-k között vannak vállalható, korrekt készülékek! Meizu-m van nekem is, ha nem lenne ez a kis akkuprobléma vele, egy rossz szót se szólhatnék rá és még 30 ezrembe se került! Igaz, használtan vettem, de akkor is megérte, mert egy nagyon megbízható telefon! Ennyi pénzért meg szerintem örülhetek, hogy csak ennyi bajom van vele!

2018. dec. 1. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Ypszilon1980 ***** válasza:

A Xiaomit nem ismerem, az állítólag jó és valóban nem 100ezer.

De pl. a Meizu, Verne, Oukitel, Dogee ezek lutrik. Mikor veszel egy telefont, azért veszed, hogy jó legyen, nem azért, hogy vannak közülük jók.

Fakó, halvány a kijelzőjük, napfényben nem látszik, random kiold beszélgetés közben, mondjuk ez utóbbihoz idetartozik a J3, J5, Asus is.

Ezek ilyen "ennyi pénzért ne várj mást" hibák, amiket valaki tolerál,van aki nem.

2018. dec. 1. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!