Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Áramütés érhetett, vagy mi...

Áramütés érhetett, vagy mi történhetett?

Figyelt kérdés

Az este folyamán töltőre raktam a telefonom utána pedig a kezemben tartottam, üzenetre válaszoltam, amikor egy apró áramütést éreztem. Természetesen egyből leraktam. Utána még pár másodpercig éreztem a bizsergést, semmi több. Nem volt rosszabb, mint amikor tesiórán megráz valaki vagy a tescos kocsi.

Mi történhetett? Mi a teendő? Új töltő vagy valami? Előtte műszálas ruhával is érintkeztem. Lehetett csak statikusság?



2018. dec. 3. 00:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Elektrosztatikusan fel lehettél töltődve és a nagyfeszültség utat talál magának az 5 V-ra méretezett töltő kábelcsatlakozójánál. Neked nem lesz bajod, de a telefont jobb nem kitenni ilyen nagyfeszültségnek.
2018. dec. 3. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha gyakran feltöltődsz elektrosztatikusan, például pulóver miatt, akkor mielőtt kézbe veszed a telefont hogy töltőre csatlakoztatod, érints meg például egy radiátort hogy "kisülj". Persze akkor is érzel csípést, de a radiátornak nem fog ártani. A mobilt nem jó kitenni ilyen veszélynek. Amúgy a nagyfeszültség valószínű a 230 V-os hálózat felé távozott belőled.
2018. dec. 3. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sztatikus DC-töltés üt, csíp, kisül, elmúlik.

50 Hz váltakozóram viszont folyamatosan ráz.

Miután váltakozik, mi mást tehetne...

2018. dec. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!