Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mit tegyek ha bepárásodott a...

Mit tegyek ha bepárásodott a telefonom kamerája?

Figyelt kérdés
Fürdés közben zenét hallgattam a telefonomról, majd mikor kijöttem arra lettem figyelmes hogy a hátlapi kamerám belülről bepárásodott. Tudom nem kellett volna bevinnem vizes környezetbe, meg is bántam, de most már hiába bánom, inkább megoldást kéne keresnem. Az a helyzet, hogy már utána olvastam a neten hogy milyen megoldások vannak, de a három kipróbált módszerből eddig egyik sem vált be (rizsbe tettem éjszakára, de semmi nem történt, hűtőbe raktam egy órára, szintén semmi, majd megpróbálkoztam a hajszárítóval való kiszárítással, ami hatásosnak tűnt, de valahányszor visszahült a telefon szobahőmérsékletre a pára is újra megjelent) Egyéb ötletet tudnátok mondani esetleg? Nyaraláson vagyok, ezért sűrgős lenne, mivel szerettem volna fotókat készíteni... És a telefonoshoz való elmenetel nem a legjobb ötlet mivel külföldön vagyok ugyebár.

2018. dec. 3. 13:24
 1/5 anonim ***** válasza:
24%
Kapcsold ki, azonnal. Bár valószínűleg már egyébként is mindegy neki, a csuda tudja meddig húzza még. Rizs meg hűtő, az.. Idióta.
2018. dec. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 repulo ***** válasza:
100%
Ha levehető a hátlap, vedd le, és hagyd úgy egy darabig, ha nem, akkor passz. Esetleg hagyd valami viszonylag meleg helyen száradni.
2018. dec. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha belülre nedvesség került, igazából nem nagyon tudsz vele mit kezdeni. Ha hajszárítózod, akkor pára lesz belőle ideiglenesen, de hűlés közben ismét kicsapódik ugyebár. Igazából vagy szervizbe viszed, ahol szétszedik és úgy szárítják, vagy vársz türelemmel amíg kiszárad, kockáztatva azt, hogy máshol is vizes belül, esetleg korróziót okozva hosszútávon (telefon=kampec olyankor).


Én azt javaslom, hogy kapcsold ki azonnal, és ne kapcsold vissza, amíg szervizben nem tudják kiszárítani. Legjobb az lenne, ha az akksit is ki tudnád venni. Ha mázlid van, akkor amúgy sem lesz semmi baja, ha peched, akkor meg már úgyis mindegy.


Illetve ha esetleg sikerül helyrehozni a kárt, ezentúl ne használd páradús helyen, mert láthatóan bejut a telefon belsejébe a pára.

2018. dec. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
81%
Ezt a hülyeséget ki találta ki, hogy mobilt telefont, vagy bármi más elektromos készüléket hűtőbe kell tenni? A másik dolog, bevinni telefont zenét hallgatni fürdés közben...most már tudom, hogy miért születnek az olyan kérdések, zigy beejtettem a vízbe a telefonomat.
2018. dec. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Rízs helyett sokkal jobb a cipősdobozokból kivett nedvszívó golyók. De sajna ha már benne van a nedvesség, akkor az sem segít, csak ha szétszeded és úgy kiszárítod.
2018. dec. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!