Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Fixre be lehet-e kötni autós...

Fixre be lehet-e kötni autós kihangosítót az autóba? Nem-e károsítja?

Figyelt kérdés
[link]

2018. dec. 16. 14:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem-e
2018. dec. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Utólag én is láttam de kijavítom, ha ez okoz neked boldogságot.

Tehát helyesen:

Nem károsítja?

2018. dec. 16. 15:03
 3/8 anonim ***** válasza:
De micsoda? Ha 12V-os amit bekötsz akkor mitől károsítaná?
2018. dec. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Legfeljebb leszívja az akkut, ha túl nagy a készenléti áramfelvétel és állandóra kötötted (nem gyújtásfüggőre).

Meg nyilván az sem mindegy, hány voltos, csökkenteni kell stb.

2018. dec. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Mivel készenléti állapotban időnként lemerülhet, ezért gondoltam, hogy 12 voltra kötöm, hogy ezt megelőzzem.

Vagyis amikor megy az autó, akkor fixen kapna áramot.

Az volt a kérdés, hogy akkor nem károsítaná-e?

2018. dec. 16. 20:55
 6/8 A kérdező kommentje:

Természetesen van hozzá 12 v-os adapter.

Tehát magyarul:

ha feltöltődött az aksija, és fixre kötve továbbra is kapná az áramot, attól nem lenne baja??

2018. dec. 16. 20:57
 7/8 anonim ***** válasza:

Li-po akku szokott ezekben lenni, rendes töltésszabályzóval, miután másképp nem is lehet.

Tehát azzal nincs hiba, hogy 4,2 V-ig tölt, ahogy kell.

Csak annyi a gond, mint az állandóan hálózatról üzemelő laptopoknál, már amelyik hagyományos módon működik, vagyis maximumra töltve tartja az akkut.

Ezek az akkut egy idő után kinyíródnak, megnő a belső ellenállás, de más baj nem lesz belőle, illetve esetedben az akku értéke sem jelentős, így nem kár érte.

Magam is gondolkodtam hasonló megoldáson, illetve vannak más lehetőségek is, de egyelőre nem mentem bele jobban:

[link]

2018. dec. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a világos választ.
2018. dec. 17. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!