Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mit jelenthet ez az üzenet?

Mit jelenthet ez az üzenet?

Figyelt kérdés

A történet ott kezdődik, hogy dél körül, mikor először nyúltam a telefonomhoz, kiírta azt az üzenetet az iPhone, amit utoljára akkor láttam, amikor egy gyári visszaállításból először aktiváltam a készüléket: valami olyasmi lehet(ett), hogy az iMessage üzenetküldés alatt esetleges díjat számolhatnak fel (bocsánat, ha ezt rosszul tudom/rosszul emlékszem az üzenet pontos mondanivalójára, de nem is ez a lényeg). A gyári visszaállítás nagyjából 4 hónapja történhetett. Megkaptam ezt a figyelmeztető szöveget, majd a beállításokba léptem, ahol eléggé elszúrtam a dolgot, mert kicsit megijedtem és gyorsan reagáltam, nem néztem meg alaposan a következőleg felugró ablakot, de abban a pár pillanatban mintha az a fajta felület jelent volna meg előttem, amit a Google meg az Instagram szokott feldobni (és gondolom még sok más oldal), amikor gyanús bejelentkezési kísérletet észlel (ezt abból gondolom, hogy egy térkép-szerű kép is kapcsolódott a beállításoknál megjelent ablakhoz). Ha ez ugrott fel, ha nem, a biztonság kedvéért jelszót változtattam, majd beléptem az iMessage üzenetekbe, ahol ez a furcsa 'üzenet' fogadott engem, amit a lent található linken keresztül lehet megnézni. Nem kaptam róla értesítést, egyszer csak ott volt, pár perccel azután érkezett, hogy bekapcsoltam a telefont. A szám, amiről küldték számomra ismeretlen, 30-as. Az előző telefonomnál, ami Sony volt, szintén észleltem két vagy három ehhez hasonló üzenetet, ezeket viszont nem kaptam, hanem """küldtem""" (?), de szerencsére nem is lettek továbbítva, gondolom mert épp nem volt feltöltve a kártyám. Gondoltam ennyi, letiltottam a számot, megváltoztattam a jelszavamat, de nemrégiben ismét eldobta azt az ablakot a telefon, amiben arról ír, hogy "esetleges díjat számíthatnak fel üzenetküldés során". Nem tudom, hogy ez most miért és hogyan történik, lehet, hogy csak egy bug, lehet, hogy nem, de gondoltam felteszem itt ezt a kérdést, hátha tud valaki érdemben válaszolni, tekintve, hogy nem találtam a neten ilyen üzenetekre specializálódott fórumot.

[link]



2018. dec. 22. 01:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Bortasztó ez, megfigyelnek téged. Minden lépésed tudják, látják és pénzt szednek le tőled.

Szerintem cseréld ki a szàmod meg a telefonod is semmisítsd meg. Most már rád száltak rendesen.

2018. dec. 22. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Csak a könnyebb megértés kedvéért írom, soha nem volt iphone-om, nem is értek hozzá mi mit csinál rajta. Csak beleolvastam az irományodba, a képről amit mellékeltél beírtam a google keresőbe az első sort, majd megnéztem az első találatot, beleolvastam mit ír.

Bemásolom neked ide, hátha segít:

[link]

2018. dec. 22. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!