Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi az oka, hogy az emberek...

Mi az oka, hogy az emberek akik Iphonet használnak váltanak androidra? Sok helyen olvasom ezt. Pedig IOS stabilabb, sokáig van támogatás. Még a Tech 2-ös Laci is váltott androidra aki eddig Iphonet használt. Miért?

Figyelt kérdés

2018. dec. 23. 13:30
 1/8 anonim ***** válasza:
67%

Mert nem annyira jó mint azt elhitették jó pár éve az emberekkel. Ráadásul az android nagyot fejlődött az iphone meg szinte semmit. Amit fejlesztettek , az is lopott , hamisított árú.

[link]

De olvastam arról is hogy például hogy kinában is már csak a szegényk veszik az iphonet.

2018. dec. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Gugu Gabor ***** válasza:
100%
Mert az IOS nekem túl zárt volt, "szenvedni" kellett hogy feltegyek egy doksit egy zenét egy akármit a telefonra, miért kell külön bohóckodni hogy beállítsak egy csengőhangot stbstb
2018. dec. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mit értünk az alatt, hogy stabilabb? Ugyanúgy le tud fagy I, ugyanúgy össze tudnak omlani programok. Emellett az androidos telefonok is teljesen stabilak.


Támogatás is kényes téma. Hiába kapsz frissítést attól hardveresen elavul a telefon. Meg néha egy egy frissítés inkább visszalépést jelent. Átszabott kezelő felülettel, butított programokkal.

2018. dec. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Amúgy szerintem egyszerűen nem hoznak az új iphoneok semmi olyat ami miatt érdemes lenne megvenni azon az áron amin adják.


Simán el lehet lenni egy régebbi 7-8-as szériával sokkal barátibb áron.


Mellette ott van csomó megkötés. Csak a tárhely különbözet több 10 ezer forint. Béna a notch, nincs őrülten nagy kijelző sem, vannak jobb kamerákkal szerelt mobilok. Vagy csak olyan apróság mint az ujjlenyomat olvasó hiánya is fájó, arc elismerés ide vagy oda. Üzemidő is maximum erős közepes szint. Meg valahogy az egész hype alább hagyott.

2018. dec. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%

Nos én nem olyan régen okostelefon vásárlás előtt álltam. Az iPhone-ok mindig is tetszettek és érdekeltek, a maga előnyeivel (az iOS zártsága miatt stabilabb, hosszabb támogatási idővel, minőségi anyaghasználattal) és hátrányával (túlárazott, az iOS zártsága miatt kevés rendszer szintű kontrollt ad a felhasználó kezébe).


Így megvártam az új modellek, azaz az XS (Max) és a XR bejelentését!

Viszont a lelkesedésem hamar abba maradt, amint megtudtam, hogy mennyibe fognak kerülni és hogy ezért lényegében mit tudnak.

Így elkezdtem utánanézni, hogy Android fronton milyen lehetőségek lennének és pont ekkortájt jelentették be a Huawei Mate 20 Pro-t.

Szó, mi szó, annak is nagyon "jól" belőtték az árát, ugyanis ahogy nézem, lényegében pont annyiba kerül, mint az iPhone XS (nem a Max, csak a XS).


Igen, viszont ezért az árért jár:

- egy általános, mindennapi használatra az iPhone XS hardverével teljesen partiban álló hardver

- 2 év garancia (szemben a XS 1 év garanciájával. Azért ilyen árért nem mindegy, bár szerintem még a 2 év is kevés, nyugodtan lehetett volna 3 is.)

- alapból egy olyan gyorstöltő, amivel fél óra(!) alatt legalább(!) 70 %-osra lehet felvinni az amúgy sem kicsi akkumulátort, amit aztán átlag használattal egy jó 1,5 napig lazán tudsz használni

- legalább olyan jó kamera (bár éjszakai módban állítólag sokkal jobb, igaz, videóban viszont sokkal rosszabb), 3D-s arcfelismerő és még ráadásul képernyő alá épített ujjlenyomat olvasó is

- 128 GB háttértár (szemben a XS 64 GB-jával)

- és egy sokkal méretesebb kijelző (ez mondjuk szubjektív dolog, de nekem nem is a XS volt a kiszemelt, hanem a még drágább XS Max)


Már egy ideje használom a készüléket és bár nem volt dolgom az új iPhone-okkal, de szerintem nyugodtan és teljes bizonyossággal mondhatom azt, hogy ezen a telefonon is legalább olyan gyors és stabil az Android, mint iPhone-on az iOS. Ráadásul itt a platform nyíltsága miatt sokkal szélesebb mozgásterem van. (Példának okáért nem olyan rég tettem fel egy XDA-fejlesztőktől származó reklámblokkolót Chrome és YouTube alá.) De PC-n is pofon egyszerű az adatok ide-oda történő mozgatása. (Míg javítsatok ki, de ha jól tudom, az iOS és az Apple-ökoszisztéma miatt ez iPhone-al nem olyan egyszerű.)


Frissítések tekintetében is ígéretesnek tűnik a készülék. Egyrészt alapból a piacon lévő legfrissebb Android-dal (Android 9 Pie) jelent meg, másrészt megkapta az Android Enterprise Recommended tanúsítványt/minősítést is, így legalább 3 évig kapni fog biztonsági frissítéseket + az Android 10-et is mindenképpen ki fogják rá adni. De már most egy tucat update-et kapott, amivel a biztonsági frissítéseken kívül további csiszolgatások is érkeztek pl. az arcfelismerő vagy az ujjlenyomat olvasó hatékonyságával kapcsolatban.


Én 3 évig alapból számolok a készülékkel (már csak a nagyon magas ára miatt is), de ha utána egy csepp frissítést sem kap már, akkor még mindig ott lesz majd a lehetőség, hogy egy custom ROM-ot feltéve továbbra is rendszer szinten naprakészen lehessen tartani a készüléket.


És akkor az olyan csemegékről nem beszélve, mint az infraport, a Samsung-éhoz hasonló PC mód, akár vezeték nélküli támogatással, a vezeték nélküli visszatöltés vagy az, hogy a Huawei a Mate 20 Pro előrendelőinek ajándékba adott egy, alapból 80 000 Ft-ba kerülő Watch GT aktivitásmérő órát. (Így nekem lényegében nem 330 000 Ft-ba került a telefon, hanem "csak" 250 000-be. 250 000 Ft-ért pedig a tavalyi X-es iPhone-t sem kaptam volna meg, max. a 8-ast.)


Ha a XS Max-ot 250 000 Ft-ért újonnan, legalább 2 év garanciával megkaptam volna, akkor inkább azt választottam volna. Így viszont, hogy már egy ideje használom a Mate 20 Pro-t, valószínűleg most már akkor sem váltanék át XS Max-re, ha egy az egyben el tudnám cserélni rá a telefonomat. :)

Nálam valahogyan mindig ez a gond az Apple-el. Tetszik nagyon az a felfogás, amivel ők élnek (a hardverhez igazítják a szoftvert és nem fordítva), de amikor odajutok, hogy na, vásárolni kéne már egy iPad-et, iPhone-t vagy Mac-et, mindig látom, hogy a konkurencia oldalán is van nem teljesen ilyen felfogással készült, de amúgy teljesen vállalható alternatíva, ráadásul sokkal jobb árért. (A Mate 20 Pro kapcsán pedig oda merem tenni még azt is, hogy nem csak, hogy sokkal vállalhatóbb, de sokkal jobb alternatíva is egyben. :) Persze, ez csak az én meglátásom!)


De ahogy nézem, a Tech2-s Laci vagy a Horváth András is jobban az ár és az ár-érték/tudás alapján kezdett kiábrándulni az Apple-mániából.

És szerintem ezzel nincsenek egyedül, elvégre lehet híreket olvasni arról, hogy nem nagyon fogynak jól az új iPhone-ok: több beszállító is anyagilag veszteséges lett, az Apple sem kacérkodik a továbbiakban az eladási adatok publikussá tételével, sőt, inkább újra gyártásba állították a X-es modellt stb.

Ha nem változtatnak ezen a durva árazáson, szerintem a elkövetkező években egyre több felhasználó fog kiábrándulni belőlük, egészen addig, amíg tényleg már csak a valódi core réteg marad, akiktől meg aztán annyit akasztanak le, amennyit nem szégyellnek.

Üzletileg persze, ez is egy jó megoldás, más kérdés viszont, hogy a cég jövőjére hosszútávon nézve ez egy jó döntés lesz-e.

2018. dec. 25. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
39%

én androidról váltottam (középkategória)

nekem megtetszett az ios

egyszerű letisztult

nekem nem kell h szarrá rootoljam a telóm mert minek

nekem az volt a cél h minden normálisan müködjön

és voálá

5s , remekül használható a mai nap

persze váltottam 7 re mert az nagyobb meg jobb


és nem tervezek androidot venni mert szerintem csak az iphonenak van olyan kamerája ami tényleg a valós szineket mutatja és nem tulszaturált mint a többi gyártónál

2018. dec. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Én személy szerint azért is váltottam, mert sokkal jobb az üzemidő. Az iPhoneok is nagyon jó telefonok, de az üzemidejük korántsem a legjobb, főleg, hogyha már 1-2 éves a telefon. Nekem egy 6S-em volt/van, és lefagyott egy csomószor, belassult, néha újraindulgatott, az üzemideje meg nagyon rossz lett. Meg az android az utóbbi években rengeteget fejlődött, stabilabb is mint a régebbi androidok, meg megvan már az a hardver a telefonokban, amikkel nem fog az android sem belassulni. És az igaz, hogy ios-en sokáig vannak támogatva a telefonok, de hiába raksz fel egy 5/6s-re egy ios 12-t, korántsem lesz olyan gyors, olyan stabil mint az újabb iPhoneokon. Sőt, még bugos is a rendszer, legalábbis nálam (pl. a billentyű majdnem mindig lefagy). Szóval sokra nem mész vele. Meg az androidban rengeteg lehetőség van, testre tudod szabni, jó én sem vagyok híve annak hogy akkor most tegyük teli ilyen meg olyan launcherekkel a telefont, de pl. ios-en én egy idő után meguntam hogy ugyanúgy néz ki az egész főképernyő állandóan. De igazából mindkettő rendszernek megvannak a maga előnyei és hátrányai, egyik sem tökéletes, meg személyfüggő, hogy kinek mi tetszik. A másik meg az, hogy az Apple termékei nagyon drágák, és egyáltalán nem érnek annyit, amennyiért adják, de ettől függetlenül jó telefon az iPhone. Én mindkettőt szeretem, viszont azt nagyon utálom, amikor a naiv Apple fanok leszaroznak minden más telefont, ami nem iPhone :)
2018. dec. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mert hülyék, messze az ios a legjobb rendszer a világon.


És nézted te mostanság a 12 pro maxot meg az új galaxy s21-et ami egy hányadék...


Szerinted 1 év múlva melyik ér többet?


5 év múlva vajon szerinted lesz frissítés az s21-re... mert szerintem nem... na ebben jobb az apple.... és feltalálásbanm, a többi csak copyzik.

2021. jan. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!