Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A nagyobb tárhelyet vagy...

A nagyobb tárhelyet vagy nagyobb akkut válasszam szerintetek?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy anyagilag egy bizonyos összeg fölé nem tudok menni, hogy mindkettőt megengedhessem magamnak. Viszont egy telefonból vagy egy nagyobb akksis, de kicsi tárhelyű(32GB, és nem bővíthető) típust tudok venni, vagy nagyobb tárhely(128GB), de kisebb méretű/akksis típust.

Nem tudok dönteni, ezért kérdezném, hogy ti mit tennétek?


Igazából a tárhely méretével és az akksival is gondjaim vannak a jelenlegi telefonommal: 16GB a tárhely, de 6 alkalmazás + pár zene/kép van rajta, ennek ellenére sokszor jelzi, hogy kevés a hely, nem tudom frissíteni azt a 6 alkalmazást sem [NINCS játék rajta, a legnagyobb méretű alkalmazás a messenger és a fb (ez mondjuk alapból rajta volt)]. Kiidegel, hogy alig tudok róla zenét hallgatni pl, illetve hogy nem tudok több alkalmazást rárakni, amikre szükségem is lenne a meglévőek mellett.

VISZONT az is nagyon zavar, hogy kevés használat mellett örülhetek, ha este 6-ig csak 20%-ra csökken le, ezután pedig még gyorsabban merül. Pedig tényleg keveset használom, kb 2x20 perc zenehallgatás, néha visszapötyögök messengeren ha írnak, 1-2 weboldalt lecsekkelok, ha kell (bár ez nem rendszeres), wifiről netezek (mobilnetet ritkán használok), napi 2-3x megnézem az instagramot, ami esetenként 5 perc, a fényerő is szinte mindig a minimumon van. Mivel keveset használom a telefonom, nem látom értelmét, hogy egy külső akksit is hurcoljak magammal nonsop, főleg hogy ha már beruházok egyre, akkor az egy 20000mAh kapacitású lenne, annak pedig már súlya is van egy megpakolt táskában. Jó lenne, ha legalább egy napot kibírna a telefon, úgy hogy ha este 11-kor leveszem a töltőről, akkor másnap este 10-ig bírja ki legalább, de jobban örülnék, ha 2 napot is kibírna...


Szóval, ti mit tennétek a helyemben?



2018. dec. 30. 13:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
42%

Ezt tényleg nem tudom megérteni, hogy egy(kis millió) kedves kérdező leír egy fél bibliányi felesleges történetet, de a lényeget nem. MELYIK AZ A KÉT MOBIL?!

Rengeteg dolog befolyásolja az akkumulátor élettartamát, nem csak a kapacitása.

2018. dec. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Szándékosan nem írtam le a mobil típusát, mert nem ez a lényeg! :) Tudom, hogy sok egyéb dolog is befolyásolja az akku élettartamát, nem csak maga a kapacitása. Értek a telefonokhoz azért, elvégre mérnök vagyok.

Ez egy szubjektív kérdés, amire véleményeket szeretnék kapni, hogy ki választaná a nagyobb tárhelyet az akku rovására és fordítva.

2018. dec. 30. 13:50
 3/14 anonim ***** válasza:
72%
Nagyobb tárhely+ egy kicsi powerbank ami kb akkora mint egy pendrive.
2018. dec. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%
Nagyobb akku és korlátlan net előfizetés, így felhőbe tudod pakolni a cuccaidat.
2018. dec. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%

Nos. Elmondom nekem mi volt a fontos mikor vettem a jelenlegi telefonom. Am egy Asus Zenfone 3 zoom.

Semmikėpp nem akartam olyat, ami üveghatlapos. Ez fėm. Nem kellett a legjobb proci, mert nem hasznalom jatėkra. Ok.

Legyen nagy akksi. 5000 res van benne. Legyen elfogadható kamera. Nem a csúcs, de hozza azt amit elvarok. A kijelző szinten nem kell 4k. Ebbe full hd. Elėg. Nekem fölös vackok nincsenek. Nfc, vezetėknėlküli töltės (előző telefonomba mindkettő volt de nem hasznaltam. Legyen 64 gb háttėr (bővíthető) ez is megvan. Legyen sok ram. Ez is pipa.

De... A legfontosabb a kamera akksi páros volt. Hozta több telefon, de a többi bukort valamivel. Pl üveg hatlap. Jóval drágabb volt stb stb...

Szinte az egyetlen volt ami mindenben megfelelt. Nem is csalódtam semmilyen tėren benne. Atomstabil, kellően gyors (amire nekem kell, szal nem pubg stb) brutális üzemidő.

Ne kapkodd el te se... Mindenkėpp gondold vėgig mi mi miatt fontos ės melyik a legfontosabb tulajdonság ami miatt ezt azt bealdozol.

2018. dec. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%
Ha már annyira nem a tipus a lényeg, akkor az ájfón helyett vennék egy becsületes, nagyobb akkus androidost, amibe pár ezer Ft-ből rakok egy szép sd kártyát.
2018. dec. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
70%

# 6/6

Támogatom, bár véletlenül a félig hasznosra nyomtam.

2018. dec. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Azt sajnos elfelejtettem írni, hogy LEGALÁBB 4 ÉVRE szeretnék telefont venni! Tehát olyat, ami kibír 4 évet a rendszerével is.
2018. dec. 30. 14:26
 9/14 anonim ***** válasza:

haha attól függ.


Ha pl. a két aksi 3000 és 4000 mah, na akkor mindegy hogy 3000 vagy 4000, a nagyobb tárhelyest venném.


De ha a nagyobb tárhely csak 2000 mah, na ez kevés, lehet akkor azt venném amiben jobb az aksi.


Bár most inkább azt mondom vedd a nagyobb tárhelyest, azt legfeljebb minden nap kell tölteni azt kész.

2018. dec. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
50%
4 év alatt az akku ki fog feküdni, azzal is számolj.
2018. dec. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!