Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha megjelenik az S10, akkor...

Ha megjelenik az S10, akkor mennyivel lesz olcsóbb az S9?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szerintetek mekkora áresésre számíthatunk, ha megjelenik az újabb modell?

2019. jan. 3. 18:30
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
5,1%.
2019. jan. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 repulo ***** válasza:
82%

Semmire.

Én azt figyeltem meg a Samsungnál, hogy az új szériák megjelenéskor évről-évre egyre drágábban kezdenek, kb fél év múlva beáll egy viszonylag stabil szintre, aztán ha már vagy 2 éve kifutott, akkor kezd megfizethető lenni.

Persze lehet rosszul látom.

2019. jan. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
Egyből látványosan esik az ára. Ilyenkor már elavultnak számít és visszafelé kegyeg az órája annak ellenére is hogy jól használható még.
2019. jan. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Semmire.
2019. jan. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy vettem észre, hogy kb. a Samsung telefonjainak árai csökkennek a leggyorsabban a megjelenéstől számítva. Ami nekem fura, hogy ezt a csökkenést nem befolyásolja különösebben egy új széria megjelenése. Hogy hasonlítsam is valamihez, kilőném az Apple-t, mivel ők eleve más dimenziókban mozognak az árazás terén. Note 9 vs Mate 20 Pro legyen, azaz Samsung vs Huawei. Mindkét telefon ugyanannyiról, azaz 330 000Ft-ról indított, de még a Note 9 kb. 3 hónap alatt beállt a jelenlegi árára (225 000Ft min.), addig a Mate 20 Pro ugyanennyi idő elteltével még mindig minimum 250 000Ft. Igaz, kezd egyre kisebb különbség lenni ebben az "árcsökkenési görbében", illetve az is hozzátartozik az összképhez, hogy mindig valamivel drágábban indítják a flagship telefonok árait, így azok végül magasabb árra csökkennek le. Az S10 szerintem már nem 280 000Ft-ról fog indítani, hanem 300 000Ft-ról kb. és jó, ha le fog csökkenni 190 000Ft-ra az ára. Értik ők hogyan zsebeljék ki a fogyasztói társadalmat, na...

Összegezve, szinte semmivel nem lesz olcsóbb, vagyis úgy értem, hogy az új széria semmivel sem fogja befolyásolni a jelenlegi árát. Ha csökken is az ára, az a természetes árcsökkenés miatt fog bekövetkezni, azaz a folyamatos elavulás miatt (öregszik).

2019. jan. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 repulo ***** válasza:

#5.

Este néztem, a rendes garanciás S9-nél 4, azaz négy ezer forinttal olcsóbb csak az S8 a mai napon.

2019. jan. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

S9: [link]

S8: [link]

Szolgáltatónál elhiszem, hogy így van, de akkor ne vegye onnan az ember, ilyen egyszerű.

2019. jan. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!