Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok

A kérdés

SIM feloldás nélkül miért használhatatlanok a telefonok?

Ha kiveszem a sim kártyát akkor ugyanúgy tudom használni (persze telefonálás nélkül), de ha benne van a sim és nem tudom a kódját akkor semmit nem tudok csinálni. Ennek mi értelme így?

jan. 12. 10:18  Privát üzenet  

A válaszok

Azért, hogy bárki ne telefonálhasson bárki előfizetésével, erre nem gondoltál?

Elveszted a telódat, ami előfizetéses, valaki megtalálja, felhívja külföldi ismerőseidet, neked meg hó végén jön a számla...

A kód ennek kivédésére való.

A válasz 82%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/10Időpont jan. 12. 10:32 Privát üzenet

nem igaz amit írsz

több telefonon is ki lehet hagyni a pin kód kérést, és használni a telefont a sim kártya szolgáltatásai nélkül

A válasz 55%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/10Időpont jan. 12. 10:35 Privát üzenet
A kód természetesen kikapcsolható a telefonon, a kérdés az volt, miért kér kódot, legalábbis én így értelmeztem.

A válasz 29%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/10Időpont jan. 12. 10:41 Privát üzenet

Ez nem így van, mert ha bele teszed a sim kártyát, kód nélkül is pont ugyan úgy tudod használni mint sim nélkül.

A sim kártya csak telefonálásra jó.

Netezni mindenhogy lehet.

A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/10Időpont jan. 12. 10:57 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Arra ertem hogy ha benne van a sim akkor keri a kodot, es azt az ablakot nem tudom mellozni. Vagy van erre lehetoseg?

# 5/10Időpont jan. 12. 11:08 Privát üzenet
Beállítások, biztonság (gondolom minden telefonon hasonló menüpontban található), itt az aktuális pinkód beírásával kódkérést ki tudod kapcsolni (ha akarod és nem gond hogy esetleg más is telefonálhat a készülék elvesztése esetén)...

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/10Időpont jan. 12. 11:13 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

A 2. Valaszolo megertette a kerdest. A tobbiek nem...

# 7/10Időpont jan. 12. 11:20 Privát üzenet

Te nem érted, ki lehet venni a PIN kódot, de az leveszi az egész SIM kártyáról, ezáltal ha valaki átrakja egy másik mobilba, akkor hiába volt a tieden készülékzár, az övével tudja használni a kártyád, nem fog kérni kódot..

Egyébként általánosságban Beállítások --> Záróképernyő és biztonság --> SIM kártyazár beállítások, majd itt kikapcsolod.

Bár nem értem mi értelme, hisz csak 1x kell beírni, mobil beindításakor, szerintem abszolút nem ér meg ekkora kockázatot.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/10Időpont jan. 12. 11:35 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Szóval még egyszer:

1. Nincs benne sim kártya, bármit csinálhatok a telefonon, csak telefonálni nem tudok.

2. Belerakok egy sim kártyát/bekapcsolom a telefont, akkor kéri a pin kódot. Amíg be nem ütöm ezt a pin kódot, nem tudok csinálni semmit, mert ez az ablak nem tűnik el. Én most nem a képernyőzárról beszélek, amihez be lehet állítani hogy pl. pin kódot kérjen!

3. Ha kiveszem a sim kártyát ugyanott vagyok mint az 1. esetben, tudok netezni, játszani stb, csak telefonálni nem.

# 9/10Időpont jan. 12. 13:38 Privát üzenet
Felfogtam, pontosan erre válaszoltam a 8-as hozzászólásomban.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/10Időpont jan. 12. 14:09 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mennyire megbízhatóak ezek az "ujjlenyomat olvasós" telefonok?
Egy Huawei p10 lite telefonról van szó. Feloldás után a telefon hirdetéseket dobál fel. Hogyan szüntessem ezt meg?
Hogyan tudom feloldani a Huawei P20 telefonom ha elfelejtettem az általam megadott koddal (erre nem szeretnek megjegyzest, tudom magamtol is) lezart telefonom ha nincs masik opcio megadva?
Hogyan kell egy Samsung Galaxy J5 2016-os mobiltelefon-t feloldani (pinkód a mobilját el lett felejtve)?
Hogy tudnám visszacsinálni a kódot?
Elfelejtettem a feloldó kódot, hogy tudnám ujra telepíteni a mobilom?

Kérdések az Elektronikus eszközök rovatbólKérdések a Mobiltelefonok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!