Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » SIM feloldás nélkül miért...

SIM feloldás nélkül miért használhatatlanok a telefonok?

Figyelt kérdés
Ha kiveszem a sim kártyát akkor ugyanúgy tudom használni (persze telefonálás nélkül), de ha benne van a sim és nem tudom a kódját akkor semmit nem tudok csinálni. Ennek mi értelme így?
2019. jan. 12. 10:18
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Azért, hogy bárki ne telefonálhasson bárki előfizetésével, erre nem gondoltál?

Elveszted a telódat, ami előfizetéses, valaki megtalálja, felhívja külföldi ismerőseidet, neked meg hó végén jön a számla...

A kód ennek kivédésére való.

2019. jan. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%

nem igaz amit írsz


több telefonon is ki lehet hagyni a pin kód kérést, és használni a telefont a sim kártya szolgáltatásai nélkül

2019. jan. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A kód természetesen kikapcsolható a telefonon, a kérdés az volt, miért kér kódot, legalábbis én így értelmeztem.
2019. jan. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez nem így van, mert ha bele teszed a sim kártyát, kód nélkül is pont ugyan úgy tudod használni mint sim nélkül.

A sim kártya csak telefonálásra jó.

Netezni mindenhogy lehet.

2019. jan. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Arra ertem hogy ha benne van a sim akkor keri a kodot, es azt az ablakot nem tudom mellozni. Vagy van erre lehetoseg?
2019. jan. 12. 11:08
 6/10 anonim ***** válasza:
Beállítások, biztonság (gondolom minden telefonon hasonló menüpontban található), itt az aktuális pinkód beírásával kódkérést ki tudod kapcsolni (ha akarod és nem gond hogy esetleg más is telefonálhat a készülék elvesztése esetén)...
2019. jan. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A 2. Valaszolo megertette a kerdest. A tobbiek nem...
2019. jan. 12. 11:20
 8/10 anonim ***** válasza:

Te nem érted, ki lehet venni a PIN kódot, de az leveszi az egész SIM kártyáról, ezáltal ha valaki átrakja egy másik mobilba, akkor hiába volt a tieden készülékzár, az övével tudja használni a kártyád, nem fog kérni kódot..

Egyébként általánosságban Beállítások --> Záróképernyő és biztonság --> SIM kártyazár beállítások, majd itt kikapcsolod.


Bár nem értem mi értelme, hisz csak 1x kell beírni, mobil beindításakor, szerintem abszolút nem ér meg ekkora kockázatot.

2019. jan. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Szóval még egyszer:

1. Nincs benne sim kártya, bármit csinálhatok a telefonon, csak telefonálni nem tudok.

2. Belerakok egy sim kártyát/bekapcsolom a telefont, akkor kéri a pin kódot. Amíg be nem ütöm ezt a pin kódot, nem tudok csinálni semmit, mert ez az ablak nem tűnik el. Én most nem a képernyőzárról beszélek, amihez be lehet állítani hogy pl. pin kódot kérjen!

3. Ha kiveszem a sim kártyát ugyanott vagyok mint az 1. esetben, tudok netezni, játszani stb, csak telefonálni nem.

2019. jan. 12. 13:38
 10/10 anonim ***** válasza:
Felfogtam, pontosan erre válaszoltam a 8-as hozzászólásomban.
2019. jan. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!