Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az emberek miért szereteik/ves...

Az emberek miért szereteik/veszik ennyire az Iphonokat?

Figyelt kérdés

Egyszerűen meghallod, hogy IPhone és már mondod is hogy hú de jó, meg ilyen gyors, olyan gyors, IPhone 6s IPhone 8 plust kaptam.....

Pedig igazandibol csak drága. Kevés processzormag, kevés ram, kevés tárhely, kicsi aksi és a kamera sem annyira jó, mint elég sok nála olcsóbb telefonnal. Azaz nagyon drága.

Persze az arc felismerő rendszere szinte a legjobb, aksis tokot vehetsz hozzá +45000Ft, és a biztonságra is eléggé oda figyelnek. De a megfizethető telefonjaik mar elavultak. Mégis nagyon oda vannak érte

Miért?

Azért mert drága? Vagy miért jobb mint egy Huawei? Vagy egy Honor, esetleg egy Samsung? Miért leszel attól menőbb hogy IPhone 6od van, ami ráadásul olcsóbb is, és rosszabb is mint egy Honor V20? (Most fog kijönni Jan 22)


2019. jan. 13. 19:29
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
Hogy miért? Mert az IOS 2 év után se fog elavulni, kevesebbet esik az ára és még mindig nagyon biztonságos
2019. jan. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%
Divatmárka, azért veszik az emberek, hogy a többi lássa, hogy mennyire gazdag, holott háza/kocsija nincs, mert ilyen felesleges dolgokra szórja a pénzt. A többi telefon is ugyanannyit tud, néha többet is. Meg külön töltő van hozzá, minden más rajt, semmi értelme..
2019. jan. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

Ne törődj vele.

Mindenkinek jogában van azt venni és azt isteníteni amit akar.

A menőség relatív, mindenki magáról hiszi azt, hogy mások hiszik róla.

2019. jan. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
19%
Kettes, nekem speciel a négyszázezres telefonom mellett van egy harmincöt milliós lakásom a XII. kerület hegyvidéken (hitel nélkül). Akkor hogy is van a nagy elméletet?
2019. jan. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egyénfüggő.


Amikor annak idején az első iPhone megjelent, sokáig az Android-os vonal nem tudott épkézláb konkurenciát felmutatni, ráadásul ha jól tudom, az első iPhone 1 évig a piacon egyedülálló volt, Android-os telefon addig nem is igazán volt. (De ezt lehet rosszul tudom, ha igen, akkor bocs, akkor még nem voltam benne ebben az egészben!)

Így ha valaki már akkor belecsöppent az iPhone-élménybe és azóta is elégedetten használja az Apple telefonját, nem fogja lecserélni egy Android-os mobilra minden bizonnyal. Ha csak nem csalódik valamilyen módon a telefonban. (Mint ahogyan azért egyre többen megteszik mostanság, jegyzem meg.)


Aztán ott van az iPhone, mint státuszszimbólum! Az Apple mindig is felső kategóriás készülékként demonstrálta az iPhone-t. Soha nem alsó- vagy középkategóriás termékként reklámozta, hanem, mint az aktuális év legcsúcsabb, legjobb készülékét. (Míg Android-ból pl. rendesen van alsó- és középkategóriás telefon is, milliónyi gyártótól, ami nyilván nem tudja hozni egy iPhone szintjét. És persze, ha a telefon valamiért tönkremegy, az emberek többsége nem azt a konklúziót vonja le, hogy hát ez van, nem is volt alapvetően egy drága telefon, így sokat nem kell tőle várni, hanem hogy mekkora sz.r az Android, bezzeg az iPhone-nál nem lenne ilyen stb.)

Ráadásul el kell ismerni, hogy az Apple-nek, főleg Jobs idejében nagyon jó volt a marketingje. Úgy fel tudták vezetni az aktuális telefont, hogy még az olyanok érdeklődését is felkeltette, akiket egyébként nem igazán érdekelt. Míg a konkurencia nem nagyon tudott felmutatni ilyen előadásokat és kezdetben jóformán csak az Apple-t másolták, jóformán minden innováció és fejlesztés tőlük származott legelőször. (Mára azért ez már nem teljesen így van, de azért ebbe most ne menjünk bele!)

Talán pont emiatt a marketing miatt is, de az Apple alaposan meg is fizettette a telefont a vásárlókkal, hiszen olyan árat mellékelt a készülékeikhez, amit sajnos (főleg nálunk, magyar viszonylatban) nem mindenki engedhet meg magának. Éppen ezért, sokan emiatt azért is cserélik le az egy, esetleg pár éves készüléküket, hogy továbbra is mutathassák, hogy ők már valakik, hogy ilyen telefont használhatnak. Holott ezeknek az embereknek a 90+ %-a ugyanazokra az alapfeladatokra használja az új iPhone-t is, mint az előzőeket.

Tehát, hogy így mondjam, sokaknak az iPhone egyenértékű az Audi/BMW-vel. Azt is jó párszor hallottam/olvastam már, hogy ha valaki üzleti útra megy külföldre, inkább egy iPhone-t visz magával, még ha alapvetően Android-ot is használ, hogy lássák az üzletfeleik, hogy milyen telefonja van.

És így könnyen el tudott terjedni az a sztereotípia, hogy az iPhone menő. És ezért is drága, mert csak a menőknek lehet ilyen.


Aztán ott vannak azok, akik alapból az Apple ökoszisztémában élnek. iPad-et használnak, asztali gépként nem Windows-t, hanem Mac-et és Apple Watch feszít a karjukon. Nyilván az ilyen emberek sokkal inkább az Apple telefonjára fognak beruházni, főleg, ha amúgy is szeretik ezt az ökoszisztémát.


Aztán vannak olyanok, akik hogy úgy mondjam ebbe ölik minden pénzüket. Nem cigiznek, nem isznak, nincs nagyon más hobbijuk, hanem ez a szenvedélyük, hogy évente-2 évente lecserélik a készülékkollekciójukat a legfrissebb, legjobb darabra.


Lehet egy csomó hülyeséget írtam, de én a környezetemben ezt látom.



Ami engem illet: nekem az tetszik nagyon az iPhone-ban, hogy sokáig vannak támogatva. Ott van pl. az 5 éves iPhone 5S, ami ugyanúgy megkapta a legfrissebb iOS-t, mint a tavalyi X-es vagy a 8-as modell.

Lehet én vagyok ennyire paranoiás, de én nem szívesen használok egy olyan rendszert, ami biztonsági szempontból nincs a toppon és ez a hozzáállás nekem nagyon szimpatikus.

Szóval ilyen szempontból szerintem nagyon jó az iPhone. Viszont nekem annyi pénzt, amennyit kérnek érte, nem ér. Főleg, hogy csak 1 év garanciát adnak rá. Ráadásul számomra most már a felsőkategóriás Android-os mobilok is hoznak legalább olyan szintet, mint az aktuális iPhone (kivéve az iOS-t), plusz már ezek a készülékek is kapnak 2-3 évig frissítéseket, így nekem ez bőven megfelel, főleg, hogy sokkal olcsóbbak, mint az iPhone-ok.

2019. jan. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
45%
Mert egyszerű mint egy faék.
2019. jan. 14. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
37%
4. Na te igazi ájfonos ficsúr vagy, nem tagadod meg magad.
2019. jan. 14. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyébként a neten bárki írhat bármit, már nem azért.. XD
2019. jan. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Na és te pont közéjük tartozol😂😂😂
2019. jan. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!