Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért nem gyártanak már...

Miért nem gyártanak már kisebb méretű okostelefonokat ha van rá piaci igény?

Figyelt kérdés
Egyre nagyobbak a telefonok, az új készülékek között már csak az Applenek és a Sonynak (ennek is kifutó modell már) van 5" alatti készüléke. A Samsung A3 (2017)-ből is most fogynak el az utolsó darabok, és nincs utódja. Én megértam, hogy tartalomfogyasztásra sokkal jobb a nagyobb kijelző de valakinek akkor is fontos szempont, hogy kényelmesen elférjen a zsebébe. Sok embertől hallottam ezt szóval meglenne rá a piaci igény is.
2019. jan. 14. 10:35
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

Nincsen semmiféle piaci igény.


Fiatal férfiak zsebében elfér a nagyobb telefon is. Fiatal nőknek nem, de az övékben a 4"-os sem férne el, szóval tök mindegy. Az idősebbek pedig nagyobb betűméretet igényelnek, amihez szintén igény a nagyobb kijelző.


Jelenleg a kisebb kijelzőnek nincsen semmilyen előnye. Természetesen ettől még van, aki igényelné, de piaci igényről nem beszélhetünk. Ne felejtsd el, hogy a gazdaságot a kereslet-kínálat elve hajtja. Ha csak nagy telefonok vannak, kisebbek pedig nincsenek, akkor az azt jelenti, hogy piaci igény a nagy telefonokra van, a kisebbekre nincs. Ha lenne, gyártanának kisebbet. Ha más nem is, de valami kisebb gyártó megpróbálna lecsapni a piaci résre, de senki nem foglalkozik vele, mert nincs igény.

2019. jan. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajnos valóban igazad lehet, más okát én sem látom, ezek szerint ennyire szűk ez a szegmens. Nekem ez az egyik fő szempont úgyhogy emiatt kénytelen vagyok használt készüléket venni.
2019. jan. 14. 10:55
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is tartok tőle, hogy nem lesz a későbbiekben már iPhone Se-méretű telefon, ha majd cserélni kényszerülök. :-(

Valószínűleg sokan már csak azon neteznek napi szinten, írnak, híreket olvasnak, kis kijelzőn az írás nehézkes a kis billentyűzet miatt, biztos még számos oka van.

2019. jan. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Most ez divat. Eddig kicsi volt? Most legyen nagy, később megint az lesz a menődl, ha minél kisebb lesz. Csak nézd meg, hogyan alakultak eddig az okostelefonok fejlődései méretileg.
2019. jan. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A kicsi már nem lesz , nem fog vissza jönni.

AZ hogy egy pár ember esetleg megvenné , az nagyon kevés ahhoz hogy erre üzletet lehessen építeni.

Jobb lenne bele nyugodni hogy kényelmesebb , több mindenre lehet a nagyobbat használni. AZ emberek többsége netezni is használja és arra sokall jobb a nagyobb képernyő. De most hogy már szinte alig van kerete a képernyőnek, nem sokall nagyobb egy 6"-os mint régen az 5 "-os volt.

2019. jan. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azért a sim kártyás ún. okosórák is lényegébe okostelefonok, és azoknál kissebb már tényleg nincs
2019. jan. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5"-os telok még vannak és azok közt találni keretűeket
2019. jan. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Azok már nem elég kicsik, az 5" méretűek.

Azért sem fogok ilyen tégla g*ciket hordani, úgyhogy marad az Iphone vagy a használt piac.

2019. jan. 14. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!