Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Különbözik-e a Hashtag jel és...

Különbözik-e a Hashtag jel és a kereszt módosító jel grafikailag? Miben?

Figyelt kérdés

2019. jan. 17. 09:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem, ez pont olyan, mint a pink, meg a békön. Van, aki már tud magyarul beszélni, vagy nem akar.
2019. jan. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Kettőskeresztnek hívják.

Szívesen.

2019. jan. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
Nem különbözik. Magát a jelet kettőskeresztnek hívják, de a zenében módosító jelként, a közösségi oldalakon pedig hashtag-ként használják. Ez olyan, mint a tudományos jelölések. A c csak egy betű, de a kémiában a koncentrációt, a hullámtanban pedig a hullám terjedési sebességét jelöli.
2019. jan. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Azért én nem így látom. Lehet, hogy a klaviatúra nem tesz különbséget, de a zenei kereszt 2 párhuzamos függőlegessel indít, és ferdén keresztezi s két vízszintes párhuzamos, a hashtag ferde függőlegessel indít, s egyenes párhuzamossal keresztez. Nem jól látom? A gyerek így nem mondhatja, hogy "hashtag cé", mert nem ugyanaz a jel, az cisz.De köszi.
2019. jan. 17. 11:03
 5/14 A kérdező kommentje:
Na, ezt jó zavarosan írtam, de a két jel vizuálisan is különbözik.Bocs.!
2019. jan. 17. 11:07
 6/14 anonim ***** válasza:
2019. jan. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
ugyanaz a 2 jel
2019. jan. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, lehet, hogy bennem van a hiba, de én a linken sem egyformának látom:((
2019. jan. 17. 15:38
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem baj, komi. Te az a fajta vagy, aki inkább használja a hesteg szót, mint, hogy magyarul beszéljen.
2019. jan. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem használom sehogy, nem is érdekel, csak az, hogy grafiakailag ugyanazt a jelet használják, vagy nem?De látom, nem sokakat hoz ez a kérdés lázba. Pedig van különbség a kettő között akkor is.Gondoltam, valaki szakember megerősít. Láttam egy képet: -Tanárnő! A cé előtt a hahstagot is le kell kottázni?Na, alkalom, hogy megtanítsa a tanár a két jel közötti különbséget.
2019. jan. 18. 07:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!