Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Érdemes külföldről iphonet...

Érdemes külföldről iphonet rendelni? Milyen oldalakról érdemes?

Figyelt kérdés
Mivel ott sokkal olcsóbb mint a magyar árazás. De mi van ha rátesznek valami vámot vagy ilyesmit amit mondjuk nem írnak az oldalon.

2019. febr. 20. 19:20
 1/8 anonim ***** válasza:
28%

Sajnos a garancia nem igazán megoldható. Azaz ha gyári hibás, több esetben nem tudod vissza cserélni. Ezt mindenképpen érdemes megbeszélni a bolttal, hogy mennyire megoldható.

Európán belül egyébként nincsen vám.

2019. febr. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Jáj, megint egy hozzá nem értő ír hozzászólást. Az Apple termékekre világgarancia van (mint ahogy egyébként sok más márkára is), általában a termék első használatától él az 1 éves garancia, amit neten keresztül, sorozatszám alapján is lehet ellenőrizni. Más kérdés, hogy ha itthon veszed, akkor a kötelező egy év jótálláson túl kapsz rá még egy év szavatosságot is.
2019. febr. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Mivel ott sokkal olcsóbb mint a magyar árazás."

Hol?

2019. febr. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ja, világgarancia... csak éppen ettől függetlenül az Apple megtagadhatja a ennek a garanciának az érvényesítését más országban. Értsd: vissza kell juttatnod oda, ahonnan származik.


Ja, és amikor berakod a kosárba, és megadod a szállítási címet, akkor szépen rácsapja a 27% ÁFÁ-t. Még az EU-ban is. Nem sokkal olcsóbb külföldről vásárolni ilyesmit.

2019. febr. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%
Négy marhaságokat ír. Macemet, telefonomat és Watchomat is külföldön vettem, de bármikor tudnám garanciáztatni itthon, erről levelezésem is van a márkaképviselettel. Megmutassam? Látszik, hogy csak egy kisgyerek, akinek még az életében nem volt Apple terméke!
2019. febr. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem, Te írsz marhaságokat, de legalább is féligazságokat. Attól még, hogy neked levelezésed van egy képviselettel, az egyrészt nem garantálja, hogy bárki esetében bármilyen forrásból, bármilyen áruházban vásárolt termék esetében ez lesz (azt sem tudod, mit ért a kérdező "külföldön").


Én nem azt írtam (úgy látszik, a felnőtteknek a kisgyrerekkel ellentétben rosszabb a szövegértése), hogy az Apple korlátoz_hat_ja a garancia érvényesítését arra az országra/disztribútorra, ahol (és nem _Ahova_) eladásra került. És ez így igaz, mutogathatsz nekem bármilyen levelezést, a hivatalos Apple garancia állásfoglalások erről szólnak (országonként, vagy régiónként ezek eltérnek). EU-ban vásárolt esetén nincs korlátozás, viszont nem olcsóbb (annyival, hogy megérje), ráadásul ha fogyasztóvédelmi üggyé fajul, akkor még EU-n belül más országban is necces a dolog.


Amúgy van/volt Apple termékem, nem is egy (nem is kettő), és nem budapestiként még itthon sem volt egyszerű, ha garanciális problémám volt annak ellenére, hogy itthon vettem mindet.

2019. febr. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Még is neked vannak nullás válaszaid! :D
2019. febr. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Persze, mert hülyeségeket beszél.
2019. febr. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!