Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi értelme van a sok kamerának...

Mi értelme van a sok kamerának egy telefonon, ha nem csinálnak jobb képet mint az egy kamerás telefonok?

Figyelt kérdés
Mobil vásárlás előtt állok és fontos, hogy jó legyen a kamerája. Mivel nem igazán értek a telefonokhoz, ezért logikusnak tűnt, hogy a több kamerás telefonok jobb képet csinálnak, ezért ebből is indultam ki. Viszont azt látom, hogy ez abszolút hibás következtetés, csak akkor nem értem, hogy miért vannak ennyire rákattanva erre a gyártók.

2019. febr. 24. 16:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyik dolog, hogy telefonba helyhiány nem lehet beépíteni komolyabb optikai zoomos objektívet például.

De ha beépítenek két kis objektívet, egyik nagyobb, másik kisebb látószögű, a probléma megkerülhető.

Egyebek bővebben:

[link]

2019. febr. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
HDR képhez biztosan jobb
2019. febr. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha szerinted nem csinál jobb képeket, akkor szimplán nem értesz hozzá.


Egyrészt az extra kamerák nem a képminőség javítására szolgálnak, hanem különböző fényképezési módokat tesznek lehetővé, például makró, nagylátószög, optikai zoom, HDR, portré mód, stb. Ha nem értesz hozzá és/vagy nem használod ki a szenzorokban rejlő lehetőségeket, hanem csak az alap, natúr, "auto" módot használod amolyan "megnyit, katt, kész" stílusban, akkor persze, hogy nem fogod tapasztalni az előnyeit.


Ahogy mondani szokták: egy eszköz csak annyit tud, amennyit a felhasználója.

2019. febr. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül csinál jobb képet. Több opció van illetve sokkal több infót is tud rögzíteni több kamerával. De nem csak az a fontos hany kamera van rajta. Sőt. 3 felett nem látom relatív értelmét.ha Szeles látószögű objektívet se használsz akkor 3 is felesleges. Így marad az 1-2?


Azért vannak rakattanva mert remek reklám. Ezt gondolja az átlagfelhasználo hogy már csak a kamerák száma számít. Kicsit tájékozottabak meg a megapixelt nezik aztán közbe abból se derül ki jóformán semmi. Én azt javaslom nézz tesztkepeket. Milyen árban gondol kozol?

2019. febr. 25. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat.


100-150 ezer Ft környékén nézelődöm. Eddig számomra a Google Pixel 2XL tetszik a legjobban. Sok összehasonlítást néztem és ár/érték arányban számomra megfelelő, sokan is ajánlják.


Egyébként igen, többé kevésbé automatikus módba akarom használni, de a felhasználók többsége szintén ezt teszi, aki komolyabban fényképez az úgy sem mobillal teszi.

2019. febr. 25. 21:14
 6/6 sasa69 válasza:
Ezt én sem értem ! Mondhatnak , írhatnak bármit , egy régi 5 mpixeles (szerettem azokat) jó kamerával sem lenne szabad jobb képet készíteni , mint egy mostani 8 vagy annál " erősebb " kamerával . Már csak azért sem , mert elméletileg be lehet állítani ezeket is 5 mpixelesre . Hol a fejlődés ? Ha egy mostani kamerát " visszaállítok " 5 re , miért nem csinál olyat mint a régiek ? Szerintem nevetséges . Reklám ide , új kiadás oda , a mostani kameráknak jobbnak KELL lennie , mint a régebbieknek . Szerintem amúgy jobbak is , csak többet várunk el tőlük csak azért mert 6548 megapixelesek már :)
2019. márc. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!