Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Vízbe ejtett telefon 10...

Vízbe ejtett telefon 10 másodpercenként próbál bekapcsolni. Először is, hogy állítsam le?

Figyelt kérdés

2 napja fürdésre készülődve be akartam kapcsolni a lejátszási listámat a Huawei P8 Lite telefonomon, de kifordult a kezemből és a vízzel teli kádba esett. Egy másodperc alatt kikaptam a vízből, akkor már kikapcsolt, gyorsan megtöröltem és rizsbe tettem. Kivettem a sim- és memóriakártyát (azok működnek másik telefonban), az akkumulátor nem kivehető. Fel órán belül magától bekapcsolt, a huawei logó elkezdett vibrálni, majd látszólag kikapcsolt a készülék. Az értesítési led zölden villogott, de laptopon a facebookba belépve észrevettem, hogy ha írnak nekem, akkor kéken világít a led. Ebből arra következtettem, hogy be van kapcsolva a telefon, csak a kijelző romlott el. Türelmetlenségemben hosszan nyomtam a bekapcsoló gombot, aminek hatására elkezdett kb. 10 másodpercenként rezzenni egyet. Abbahagyta pár perc múlva.

Tegnap este megpróbáltam bekapcsolni, de nem reagált. Ma feltettem töltőre és a led pirosan elkezdett villogni. 1-2 perc után bekapcsolt a kijelző, rezzent a telefon, megjelent a huawei logó, majd kb. 10 másodperc után elsötétült a kép és ez kezdődött elölről. Ezt csinálja már lassan negyed órája, miközben ezt írom. Szeretném leállítani anélkül, hogy hozzávágnám a kalapácsot. Az készülékház, kint említettem nem felnyitható.

A segítséget előre is köszönöm!



2019. febr. 25. 15:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Előbb-utóbb lemerül magától, vagy rákötöd egy PC-re és ADB-n keresztül kiadod a

adb shell reboot -p


parancsot.


ha nem értesz ehhez, akkor megvárod amíg lemerül.


Amúgy nyilván az alaplapod kuka, erre garancia általában nincs, szervizben nagyon drága a csere, szóval vagy nekiállsz szétszedni és megpróbálod megnézni az alaplapot hátha tisztítható a korródálódott rész, vagy új telefon.

2019. febr. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

"fél óra", "A készülékház, mint említettem"*


Illetve, szervizbe nem szeretném vinni a telefont, mert a családban új telefonra váltás miatt épp van kéznél egy jobb telefon.

2019. febr. 25. 15:38
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
Tedd vissza a vízbe, abba fogja hagyni.
2019. febr. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, megpróbálom.
2019. febr. 25. 15:43
 5/7 A kérdező kommentje:
15:42 Abbahagyta, inkább békén hagyom.
2019. febr. 25. 15:47
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem szétszedhető telefonod szétszedése:

https://www.youtube.com/watch?v=mSTMIQ-wMQM

2019. febr. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem 10 másodperc a nem szédszethető telefon szétszedése.
2019. febr. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!