Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért vámoztatják meg a...

Miért vámoztatják meg a Kínából rendelt powerbankomat?

Figyelt kérdés
Van rendes powerbankom, viszont úgy döntöttem, megnézek egy wishes power bankot, ami "elvileg" 690.000mAhs, ami valljuk be, hacsak a felét, vagy akár hacsak a negyedet is tudja. Sokkal jobb az általam 8000Ft ért vásárolt 20.000mAh powerbankomhoz képest. Szóval a wisheset rendeltem 4500Ftert, amire plussz 455Ft szállítási költség van. Tudtommal 7000Fttol (azaz 22 eurotol) van a termékek 27%adó. Na ma reggel kaptam üzenetet, hogy az xy csomagomat vámoztatni kell, s intezkedjek ez ugyben... Miért? Akkor most mi ezzel a teendőm? (Ha magára a termékre meg ugye elő fizettem)

2019. febr. 25. 15:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Lefolytatod a vámnyilatkozat beadásának lépéseit ettől függetlenül. Mivel számlával igazolod hogy nem haladja meg az áfahatárt, ebből következően a vámeljárás végén nem lesz fizetnivalód.


A NAV sem azt írja hogy fizetned kell, hanem vámolni, azaz rákérdezned a fizetett összegre hogy megállapítsák az importálás összegét, vagy azt a tényt hogy nincs szükség fizetésre.

2019. febr. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"Na ma reggel kaptam üzenetet, hogy az xy csomagomat vámoztatni kell, s intezkedjek ez ugyben... Miért? Akkor most mi ezzel a teendőm? (Ha magára a termékre meg ugye elő fizettem)"

A vámhatóság nem gondolatolvasó.

Jön egy csomag, rá van írva a neved és a címed, meg általában az érték rovatban: 1$

Mivel nincs mellé csatolva hivatalos számla, nem tudják sem a küldemény értékét, sem a szállítás díját.

Ha ezt igazolni tudod, akkor azt veszik alapul a vámügyintézés során, pl. kinyomtatod a fizetés visszaigazolását és elküldöd nekik.

Egyéb esetben a hasukra ütve rákeresnek a neten és megnézik mennyiért lehet egy ilyenhez hozzájutni, nem feltétlenül a legolcsóbb forrást figyelembe véve.

Ha az, amit ők találtak, plusz a szállítási díj nem éri el a vám és áfafizetés alsó határát, akkor már csak a kezelési költség megfizetését kell teljesítened, hogy megkaphasd a cuccod. Minden egyéb esetben meg fogják mondani mennyit tejelj.

Üdv a való világban.

Ja, a wish az egy hulladékfeldolgozó.

Ne reménykedj hogy akár a negyedét is tudni fogja a cuccod a ráírtnak.

Már nem egy esetben találkoztam olyannal, hogy a 10 ezer mAh csak 600-700 mAh volt, azaz még a 10 százalékot sem érte el.

Ne reménykedj hogy a tiéd nem ilyen hulladék lesz, mert semmi érdekük se fűződik hozzá hogy normális cuccot áruljanak, amíg vannak olyanok akik bedőlnel az olcsó cuccok, a szép fotók, a hangzatos leírások ígéretének.

Az egyik kollégám amit vett, abban a 4 akkuból 3 csak akku kinézetű, homokkal töltött makett volt, a maradék pedig jelentéktelen kapacitást képviselt.

Illusztráció:

[link]

https://www.youtube.com/watch?v=7lnYki4-GoA

2019. febr. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A kapott tájékoztatás szerint járj el. A nyilatkozatot kitöltöd, csatolod hozzá a vásárlás és a fizetés bizonylatát, és küldöd a megadott címre. Ebből lesz a hatóságnak egyértelmű, hogy az árú vámeljárás alá nem tartozó küldemény.

A kínaiak mindenre kamu árat írnak, ami átvilágítás után hatóság szerint 22 eurónál drágább, arról küldik.

2019. febr. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!