Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen kártyafüggetlen műholda...

Milyen kártyafüggetlen műholdas telefonok vannak? És milyen árban? Olyan, ami lehetőleg emellett 4G képes is?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy magyar Telenoros feltöltős SIM kártyám, ami alkalmas műholdas és tengeri hálózatokra is feljelentkezni (roaming-4 zóna), térerő nélkül telefonálni😊. De úgy tudom, ehhez nem jó a "földi" okostelefon.

Néztem a neten, volt pl. a Thuraya, de ami okos is (műhold mellett a földi hálózatok 2-4G-jét is tudja), az egyrészt horror áron van, másrészt Thuraya kártya függő.

Ismer vki olyan műholdas telót, ami elérhető árban van (hisz a roaming-4 hívás már így is durva!), és nem kell a műholdszolg.-előfizetés hozzá, hanem elég a meglévő Telenorosom (tehát független teló)?

Azért nem ártana, mert lehet, hogy hajós melóm lesz, és hamár van egy ilyen szuper műholdképes kártyám (aktiváltam rajta ezt a szolgáltatást, amúgy az még ingyenes), gondoltam utànanézek😊.

És amúgy ez akkor is hasznos lehet, ha vhol rossz a térerő (nem MO-n vagyok, ahol kevés lefedetlen hely van csak, bár most épp 4G lefedett helyen vagyok). Meg ha roaming-3 zónába tévednék, ott nem sok külföldi mibilszolg. támogat híváskezdeményezést (legalábbis feltöltősöknek), lehet ott már egy se, és akkor át tudnék jelentkezni műholdra, ami engedélyezi!😊 Jól tudom ugye, h műhold hálózat mindenhol a földön elérhető?

Előre is köszönöm a segítséget!



2019. márc. 14. 18:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt szerintem gondold át.

Lehet, hogy jól hangzik, viszont a gatyád rámenne.


Az ilyen telefonok nem olcsók, de akik ezeket megveszik, azoknak nem is nagyon lényeg.


Ha téged nem zavarna percenként 1986 Ft-t fizetni, akkor a készülék ára se túl drága neked.

Ja hivás fogadásnál percenként 1270 Ft-t kell fizetni.

2019. márc. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia.

Nyilván nem úgy gondoltam, h ezt rendszeresíteni és napi szinten! De elérhetőnek kell lennem, amikben dolgozom, az mind szezonmunka, tehát rendszeres kapcsolatban állok sok "recruiterrel" (közvetítő ügynökségeken keresztül melózom), ha egyik meló után akarom a másikat, és lakni is akarok vhol (mert hogy cégesen lskom), akkor ha épp térerőmentes avagy roaming-3 helyen járok, vagy ugyan roaming1-ben de mindig határtátlépkedve nem tudna jól lenni a telóm mobilhàlózaton, akkor is kell legyen kimenő hívásom és bejövő is, nem sok, de vmennyi muszáj!

Csak annyi, hogy az a pár perc össz kevesebbre jönne ki havonta, mint most a normáldíjas, mivel most nem csökkentem a forgalmazást és még az internet is rájön, ami műholdon nincs, szóval kevésbé lenne költséges még így is. (legalábbis remélem jól tudom, h a hívásfogadás nem percenként annyi, amennyi...)

Roaming-1: magyarba 19, max nemzetközibe több percdíjam van (amit ha helyi számot hívok, megoldom a helyi SIM-ről, csak más országokba a magyarról olcsóbb a nemzetközi), internet 3500ft/3GB, mégis elég nagy költségek tudnak összejönni. Műholdon csak végszükség esetén telóznék, max. a hívásfogadás lenne több, de az se annyi, tuti feleennyi telódíj se jönne össze, mint manapság.

Most sima roaming1-ben vagyok, csakhogy itt most nincs szezon, lehet nem lesz meló időben (max 2-3 hetem van várni), akkor messzebbre kell menni!

És amúgy a jelenlegj telóm már elég anyátlan, még bírja, de egyre nehézkesebben, szóval mindenképpen majd kéne új, ezért kérdeztem, ha vannak elérhető árban is műholdképesek??, ami mondjuk pl. kevésbé ismert neve van stb, akkor olyan kéne, h ne az legyen, h most lenne egy új szupertelóm, oszt ha úgy alakul olyan helyen, még egy kimenő hívást se tudna nekem elvégezni...

Még az is lehet megoldás, ha esetleg egy csak műholdképes teló (ami nem tud 2-4G-t) talán van olcsón (esélyes???, fogalmam sincs róla, azért kérdezem), és max helyzetemtől függően átrakosgatom a SIM-kártyámat, épp amiben tudom használni.

2019. márc. 15. 08:52
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyébként a Thuraya a legolcsobb.
2019. márc. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"legalábbis remélem jól tudom, h a hívásfogadás nem percenként annyi, amennyi...)"

De percenként annyi az annyi. Ez nem az egyszeri embenek kitalált szolgáltatás.

Spórolni nem fogsz rajta.


Viszont lehet van megoldás, kivéve a nyilt vizeken.

Vegyél egy dual simes telefont és egy nemzetközi simkártyát. pl Citysim. Lehet több szolgáltató is van.

Ezek simek előnye, hogy sok helyen használhatod (kivéve ha nincs szolgáltató), és akár a hivás fogadás költségeit is megspórolhatod.

Nyilt vizen tényleg csak műhold van, viszont ott éppen dolgozol. Part közelben pedig már úgyis van szolgáltató.


Másik megoldás a voip, bár ahhoz meg gyors internet kell.

2019. márc. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!