Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ios ról androidra szokni?

Ios ról androidra szokni?

Figyelt kérdés

Iphone 6s+ készülékem van. Eljött az idő a cserére. Ez a 3. Iphoneom, androidot 8 éve nem használtam. 2 évre tervezek telefont vásárolni, és nagyon megtetszett a samsung galaxy s10. Amit hiányolnék a samsungon az a:

Safari app

Egészség app

Facetime app

Térkép app

A samsung böngészője is van olyan jó? Valamint a térképe? Nagyon félek az opp rendszer cserétől. De az uj iphoneok nekem nem tetszenek, sem dizájn sem ár kategoriában.


2019. márc. 15. 20:03
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Böngésző, térkép még jobb is, mint iOS-en.

Egészség app-nak megfelelője a Samsung Health.

Facetime-ról viszont nem tudok nyilatkozni, én a videóhívásokat Messengeren szoktam lebonyolítani.

2019. márc. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

A Samsung-nak se böngészője, se térképe nincsen.


Vannak jó böngészők, a Google térkép pedig messze veri az Apple térképét, hacsak nem élsz az Egyesült Államokban.


A Facetime és az Egészség az "ios exkluzív", hogy milyen alternatívák vannak, nem tudom. Facetime-ra nyilván van rengeteg (persze ugyanúgy nem tudod használni, FaceTime hívásokat csak iOS eszközök között lehet bonyolítani), a másikat én Android rendszeren amúgy sem használnám, nem tartom annyira megbízhatónak a rendszert.

2019. márc. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ment a zöld kéz. Másoktól is várol választ 😊
2019. márc. 16. 07:32
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
De, van a Samunak saját böngészője. Samsung Internetnek hívják.
2019. márc. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

Ha Androidra váltasz, akkor inkább Huawei, Meizu, Xiaomi gyártók, csúcsmodelljeit javaslom. Ezeknek a kezelő felületük nagyban hasonlít az iOS-éhez, emiatt sokkal könnyebb áttérni.

Safari app - lényegében az iOS saját böngészője. Sok más böngésző létezik, de nem egy Androidos készüléken a Google Chrome az. Én viszont Firefoxot használok, de ez legyen az én gondom (lényegében Firefoxot PC-n szoktam meg és az van a mobilon is, így könnyebb a böngésző szinkronizálása).

Egészség app - mind a háromnak megvan a saját egészség appja, Huawei-nek, Xiaomi-nak... Na jó: Meizu-nak nem tudom, viszont Huawei, Xiaomi egészség app-ot tudsz rá telepíteni.

Facetime app - Duo. Ez a Google Facetime gyilkos app-ja (jó, a 24.hu címe szerint). Próbáld ki.

Térkép app - amikor iPhone-n is egyesek a Google Maps-ot használják - [link] -, akkor nem kérdés, hogy Androidos mobilon mit érdemes használni.

Nade: itt ragadnám meg az alkalmat, hogy a felsorolt 2 kínai mobilgyártó - Xiaomi, Huawei, Meizu - első kézbevételnél jól nézd meg, milyen app-ok vannak rajta. Ezeken nem gyári Android fut, így ha nincs Google Chrome, Huawei Health/Mi Fit (ez lényegében attól függ, melyik gyártó termékét hordod a karodon [Xiaomi Mi Bandnál - Mi Fit; Huawei Color Band A2-nál Huawei Health, bár ez szerintem rajta van a Mate 20 Pro-n]), Google Dou, Google Maps - akkor le kell töltened (ugyanez igaz, a Gmailra, a Youtube-ra, stb). Úgyhogy igen, vannak előnyei ennek a 3 okostelefonnak, iOS-ről áttérőknek, de nézd meg, milyen Google szolgáltatások vannak rajta (amiket előbb felsoroltam és neked kellhet).

Itt ragadnám meg a szót: Te választod ki, mi legyen a telefonodon, így felesleges app-ok kevésbé vannak rajta.

(nameg Safari sem annyira elterjed app, csak amiatt van iPhone-en, mert Apple termék, semmi másért. Bár Windows alatt, az Internet Explorer ez, azt meg a MS teszi kötelezővé - szidják is ezerrel).

2019. márc. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
"*2 kínai mobilgyártó helyett", 3 akart lenni. Bocsi. :D
2019. márc. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#5


Mostmár a Meizu-kon is megvannak a Google szolgáltatások gyárilag (M6 Note-om van, ami 2017-es kiadás, és vannak rajta, szóval az újabbakon is megvannak gondolom). Egészség app az úgy tudom tényleg nincs, de szerintem Play-ből lehet letölteni, bár nem tudom, èn ilyesmit nem használok. A Meizu amúgy tényleg korrekt áron kínál jó telefonokat, de a frissítésekben nem igazán jeleskedik, főleg az Android főverziók terén. A másik, hogy borzasztó fapados a szoftvere. Ezzel nem azt mondom, hogy rossz, de pl. egy MIUI-hoz képest kevesebb a beállítási lehetőség. Ha ezeken változtatna a Meizu, biztos, hogy sokkal többen vennék a telefonjaikat. Ettől függetlenül az árukat tekintve így sem rosszak, megbízható, tartós készülékek.

2019. márc. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ezek gyártok csucsmodeljei ki vannak zárva :( Szolgáltatónál veszem, mert a munkahelyem álja a felét. Huweit árulnak, de a noch okat nem birom elviselni. A samsungnal is a bevagott kameratol felek, hogy nem fogom megszokni. Koszonom a valaszokat ment a zold kez 😊
2019. márc. 16. 12:56
 9/9 anonim ***** válasza:

"Ezek gyártok csucsmodeljei ki vannak zárva :( "

Akkor nagy kár, mert láthatod, hogy kártyafüggetlenül, boltban is lehet kapni más okostelefont.

"Szolgáltatónál veszem, mert a munkahelyem álja a felét."

Most a mázlista jelzőt írnám ide. :)

Ha viszont, meg van kötve, miket vegyél, máris másabb a helyzet, mert az itt válaszadók egy jó része, kártyafüggetlenül veszi, nem szolgáltatótól, főleg nem úgy, hogy a munkahelye állja annak a felét, ahogy nálad.

Igen, a te eseted ritka.

"Huweit árulnak, de a noch okat nem birom elviselni."

Az, NOTCH-nak nevezik.

Kismillió NOTCH van, köztük akad olyan is, ami eléggé desinges, bár Meizu tavalyi csúcskészülékén, nincs NOTCH, mégis keskeny a káva:

[link]

(itt potom, 100E Ft-ért elvihető, magyar garival).


"A samsungnal is a bevagott kameratol felek, hogy nem fogom megszokni."

Aki ezt használta, pont az ellenkezőjéről számolt be -

"Koszonom a valaszokat ment a zold kez"

Szívesen. Azért ajánlom a 3 gyártó készülékeit, mert a kezelése az iOS-éhoz nagyban hasonlít, mégis Androidosak.

# 7: köszönöm a választ. Akkor sokban módosult, mert anno egy Meizu MX3-am volt, azon még hiányoztak az alap Google szolgáltatások (bár a készülék kereső funkciót előbb itt találtam meg, aztán később, a Google szolgáltatásában, úgyhogy anno nekem tudott újat mutatni). Emlékszem, egy YouTube videó nézése előtt, le kellett töltenem a YouTube app-ot. Egészség app-ot meg lehet leszedni, de ez már, nagyban attól függ, mit használ a kérdező.

2019. márc. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!