Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Samsung Galaxy J3 2017 Vízbe...

Samsung Galaxy J3 2017 Vízbe esett. Valami ötlet?

Figyelt kérdés
Pár napja beleejtettem a fent nevezett telefonomat a WC-be.Azonnal kitudtam szedni,és megszárítani.Másnap beletettem egy tál rizsbe,hagytam 1napig.Az 1 nap letelte után felraktam töltőre,és az akku jel csak villog 1 másodpercig.Esetleg a szerviz megoldja?

2019. márc. 31. 13:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen jó megoldás van ilyenkor, azonnal szétszerelni és nagyon alaposan átvizsgálni, szárítani.

Kiemelt fontosságú az akku kiemelése, miután a szervizszakmában közismert jelenség a feszültség hatására azonnal meginduló elektrolízis, zöldes rohadás, korrózió.

Minden késlekedés a javíthatóságot is befolyásolja, amire így látatlanban nincs válasz, meg kell nézni rendesen, belülről.

Ahogy mondani szoktam azt is, én nem vagyok olyan bátor, mint sok laikus, azaz semennyit nem merném ezután használni, halogatni a szétszedést, rizzsel bohóckodásról nem is beszélve.

Ennek az az oka, hogy túl sok, beázás miatt szétrohadt elektronikát láttam már az évek során.

2019. márc. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kedves első kommentelő.Sajnos a J3-at nehéz,sőt szinte lehetetlen szétszedni házilag.Valami ötlet ezzel kapcsolatban?
2019. márc. 31. 14:16
 3/5 anonim ***** válasza:

Bizonyára az is megtalálható típus szerint a Youtube-on.

Battery replace, reapair, disassembly stb.

2019. márc. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vagyis repair természetesen.
2019. márc. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Gyufi ***** válasza:
0%
Rakd bele egy rizzsel teli tálba így, hogy ellepje,akd hagyd úgy 2-3 napig. Nekem ez a trükk már párszor megmentette a mobilomat / okpsórámat.
2019. ápr. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!