Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Iphone 8-amnak telerakodott...

Iphone 8-amnak telerakodott vasporral az előlapi hangszórója és recseg. Hogy tudom kitalarítani?

Figyelt kérdés

2019. márc. 31. 14:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Hol találtál vasport? Hogyan szortad bele?
2019. márc. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Olyan helyen dolgozom ahol nagy koncentrátumban van a levegőbe vaspor.
2019. márc. 31. 16:56
 3/7 anonim ***** válasza:

porpisztoly vagy valami más sűrítettlevegő forrás

esetleg porszívó

talán ezek elég erősek, hogy fellazítsák a vasport.

ha nem segít, akkor szerviz...

2019. márc. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez kellemetlen, mivel a dinamikus hangszóróban eleve van mágnes, így még kivonzani sem tudod.

Levegővel pedig akár szívod, akár fújod, a vékony, gyenge membrán szétszakad, bizonyos erő felett. Alatta meg nem engedi el a légrés, aminek közelébe került a vaspor.

Ha ilyen gondom lenne, csak a szétszedést látnám megoldásnak, de még úgy sem egyszerű letisztítani, a membrán vékonysága miatt. Terostáttal lehetne próbálkozni (gyurmaszerű, ragadó anyag).

Vagy cserélni a hangszórót.

2019. márc. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Szirty ***** válasza:

A sűrített levegőt én sem javaslom, sérülhet a membrán.


Én rendszeresen egy neodymium mágnessel szedem ki a vasreszeléket a hangszóróból és a mikrofonból.

Nekem számtalan alkalommal bevált ez a módszer.

2019. márc. 31. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeket!
2019. márc. 31. 23:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Megpróbálni meglehet a hangszóró tisztítását, de minimum készülj egy hangszóró cserére. De hát az iPhone 8 nem porálló? :D
2019. ápr. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!