Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telenornal akarok a későbbiekb...

Telenornal akarok a későbbiekben előfizetést kötni és telefont ki hozni a diak igazolvány fényképes azonosito okmanynak számít ilyen esetben?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 2. 10:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem számít annak. A diákigazolvány nem szolgál személy azonosításra. Jogosítvány, személyi, útlevél...
2019. ápr. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem.

A diákigazolvány ugyan közokirat, de ha az van írva hogy két fényképes igazolvány kell, akkor az kell. A diákigazolvánnyal csak azt igazolod az egyéb irataid mellett, hogy valamely oktatási intézménnyel tanulói jogviszonyban álltál a kiállítás időpontjában, illetve az érvényesítő bélyeg(ek) ennek az időszaknak a meghosszabbítását jelzi(k). Azaz a diákigazolvány feljogosítja azt a személyt, akinek a részére kiállították, hogy a vele igénybevehető kedvezményekkel éljen, az érvényességi időszakán belül. Ebbe a körbe nem tartozik bele a telefon vásárlás.


Kötelező olvasmány a témában:

[link]

2019. ápr. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De nekem jogosítványom nincs utlevelem meg le járt már vagy 6 eve
2019. ápr. 2. 11:18
 4/12 anonim ***** válasza:

5. SZÁMÚ MELLÉKLET A TELENOR MAGYARORSZÁG ZRT. ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEIHEZ Hatályos: 2018. április 24-től Készítés időpontja: 2018.03.22. SZERZŐDÉSKÖTÉSHEZ, MEGHATALMAZÁSSAL TÖRTÉNŐ ÜGYINTÉZÉSHEZ SZÜKSÉGES DOKUMENTUMOK I. 1. SZERZŐDÉSKÖTÉSHEZ SZÜKSÉGES DOKUMENTUMOK A szerződéskötő személy személyazonosságának igazolása Előfizetői Szerződés megkötése előtt minden esetben szükséges a szerződéskötő személy személyazonosságának igazolása, az alább felsorolt okmányok alapján, amelyet a Telenor jogosult hatósági nyilvántartásban vagy harmadik személyek bevonásával vizsgálni, az Általános Szerződési Feltételek (továbbiakban: ÁSZF) 2.1. pontjában foglaltakkal összhangban:  a szerződéskötő érvényes, magyar hatóság által kiállított dokumentumai:  régi típusú személyi igazolvány, mely a lakcímet is tartalmazza, vagy  régi típusú személyi igazolvány és lakcímigazoló kártya, vagy  új típusú személyi igazolvány (kártya) vagy új típusú vezetői engedély (kártya) vagy útlevél és lakcímigazoló kártya,  a szerződéskötő érvényes, külföldi hatóság által kiállított útlevele és magyar hatóság által kiállított lakcímigazoló kártyája (a fentiek a továbbiakban együtt: személyazonosító okmánya). A továbbiakban a fentiek értelemszerűen alkalmazandók valamennyi olyan esetben, amikor a szerződéskötő személy személyazonosságának igazolása, vagy fényképes dokumentumának bemutatása szükséges.


3. Belföldi magánszemély 3.1. Igénybevételi díjat utólag fizető (számlás) előfizetői csomag vásárlása esetén szükséges eredeti dokumentumok 3.1.1. Kedvezményes készülék vásárlása nélkül:  A szerződéskötő személy I.1. pontban felsorolt valamely személyazonosító okmányának bemutatása szükséges. 3.1.2. Kedvezményes készülék vásárlása esetén: a) Szolgáltató minden esetben jogosult az ÁSZF 2.1. pontjában meghatározott szerződéskötési előleg és/vagy forgalmi előleg kiterhelésére. b) A szerződéskötő személy I.1. pontban felsoroltak közül két személyazonosító okmányának bemutatása szükséges. c) Amennyiben a b) pontban hivatkozott dokumentumok közül csak egy fényképes személyazonosító okmányt (valamint lakcímkártyát) mutat fel, akkor a szerződéskötő (Előfizető) nevére szóló adóigazolvány bemutatásával van lehetősége a vásárlásra az Értékesítési Pontokon

2019. ápr. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Akkor szólj szüleidnek, hogy intézzék el. Mert másképp nem lesz megoldva. Ez a tipikusan így jártál kategória. Emberileg én elfogadnám. Mert van olyan ember akinek 60éves koráig sincs jogosítványa és útlevele sem, mivel nem kell neki egyáltalán. Most ha van más irata én elfogadnám. De a törvény az törvény. Mashogy nem tudod megoldani. Vagy csináltatsz egy utlevelet és ha megjön, akkor elintézed a dolgot, vagy szólsz szüleidnek, hogy ezt oldják már meg neked.
2019. ápr. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"De nekem jogosítványom nincs utlevelem meg le járt már vagy 6 eve"

Én azt mondom, hogy annak nem is szabadna előfizetést adni, aki nem képes önállóan értelmezni az ide vonatkozó feltételeket.

2019. ápr. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hogy lehet, hogy nincs személyid?
2019. ápr. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
személyim az van de 2 fényképes igazolvány szükséges
2019. ápr. 2. 17:52
 9/12 anonim ***** válasza:

"személyim az van de 2 fényképes igazolvány szükséges"

Legalább olvasnád el egyszer a feltételeket.

2019. ápr. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én úgy olvastam hogy 2 fényképes igazolvány kell meg az adokartya vagy a lakcím kártya
2019. ápr. 2. 19:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!