Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szerintetek van èrtelme...

Szerintetek van èrtelme 300ezèrt telefont venni? Sok ember csak 60 meg 80ezèrt vesznek te kidobná annyit èrte mennyit kőltenèl maximum?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 3. 09:22
1 2
 1/18 anonim válasza:
42%
Nem. Egy 300 ezer ftos telefon nem tud sokkal többet mint egy 90 ezres. Max a tárhelye több, de azt lehet bővíteni.
2019. ápr. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%

Miért is ne lenne?

Egy okostelefont, kismillió dologra lehet használni. Van akinek elég az alapfunkciók, ő neki, egy 40E Ft-ét kapható is megéri.

Ettől az ártól feljebb a középkategóriás készülékek találhatók, 150 E Ft-tol meg, a felső kategória.

Persze: van aki, munkába használja, más meg játékra és így tovább.

Itt igazán az számít, hogy mennyire használják ki azokat az extra funkciókat, ami vele jár. Ha ki tudják használni, akkor meg veszik. Más meg csak menőzik vele, na ezt a tábort sosem értettem.

2019. ápr. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
31%
Teljesen felesleges! Amikben többet tud: nagy tárhely, kamera, nagy felbontású kijelző, és bivalyerős hardver. A túlzottan erős hardver felesleges, mert a hardver erejében lévő különbséget egy bizonyos szint felett már lehetetlen észrevenni, legalábbis gyorsaságban, a kijelző felbontását pedig 1920x1080 pixel felett még nem mindenben lehet maradéktalanul kihasználni! Óriás felbontású (24 MP+) kamera több lencsével, 6 GB ram, bővítés által pedig félterrás tárhely - ha nem is 60-80, de 150 ezer alatt több típust is láttam már! Ezeknél többet meg egy átlag ember mégis hol használ ki? Szóval 300 ezres telefont venni tényleg nem éri meg, legfeljebb a márka megfizetése és mások előtt villogni vele, de az meg szánalmas gyökérség!
2019. ápr. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Szirty ***** válasza:
86%
Nem.
2019. ápr. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
71%

A mobiltelefonnál is, mint szinte minden tartós terméknél is van egy pont, ahol a legjobb az ár/érték arány. Efölött már csak az ár növekszik jelentősen, a minőség vagy a beltartalom nem.

Mobilnál ez nagyjából olyan 80-100 ezer forint körül van. Ennyiből már nagyon pöpec telefont lehet venni, jó procival, nagy tárhellyel, jó kamerával, erős akkuval, sok RAM-mal, NFC-vel, mindennel.

Egy 300 ezres nem lesz háromszor olyan jó. Jellemzően a tárhely lesz több, a kamera jobb és esetleg a kijelző nagyobb, de az nem ér ennyit.

A legdrágább telefonok sosem érik meg, csak villogni jók maximum, de aki ezért veszi, az hülye.

2019. ápr. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
11%

Az okostelefonok egy ideje, nem csak az adott hardvert jelentik, hanem a hozzá adott szolgáltatásokat is, ami bármi lehet. Ezen felül, az adott cég ebből is fejlődik és rengeteg plusz szolgáltatást tudnak elérni, különféle régiókban. Ilyen lehet egy gyorsszerviz, aminél ha leadod ott helyben, elmész bevásárolni a hipermarketben, végzel és már újra a kezedben lehet. Lehet említeni a cserekészüléket is, amit a javítás idejére adnak. Utóbbit alapnak tekintik az emberek, pedig nem az. Lehet még felhozni azt is, hogy egyre több országban elérhetőek, ami ugyancsak nem két fillér. Itt jön egy csavar: a marketing. Más országban is, nem egyszer, marketinggel tudnak terjeszkedni, hogy ott jelen legyenek (és ez azt hozza magával, hogy meg kell felelni az adott régió/ország körülményeinek és így tovább).

Úgyhogy ja: ezeknél a telefonoknál nem csak pusztán a készüléket kell kifizettetni, hanem a vele járó plusz szolgáltatásokat, a kutatást, fejlesztést és így tovább.

Nade: ha ilyen kérdéssel találkozok szemben, hogy "van értelme a 300ezért telefont venni?" akkor a kérdező nem látja, vagy nem akarja meg látni, mik állnak mögötte, pedig kismillió indok van az cég felől, amiért ennyiért tudja eladni. A fogyasztóknál is van olyan, akik ezzel dolgoznak, van akinél egy hónap alatt be is hozza az árát, mert olyan helyen dolgozik, aminél ez kell. Vannak gamer-ek, akik képesek erre is pénzt áldozni.

Kereslet - kínálat: alig lehet hallani, hogy veszteséges, stb., mert mindig sikerül eladni. Van amikor mellé nyúlnak, de az igazából annak tudható be, hogy nem olyan, amit beígértek, gondolok itt a Sony telefonok vízállóságára (és a sort tovább lehet folytatni).

2019. ápr. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Bubuka508 ***** válasza:
19%
Nincs értelme, így tesz a paraszt, ha pénze van, esze meg nincs. A telefontól ne várjuk el, hogy kávét tudjon főzni, telefonálni lehessen vele és kész. Én mobilnetet sem használok, az is újgazdag huncutság, ha netezni akarok, itt a gép. Aztán csodálkoznak, ha a sok buzerálástól tönkremegy idő előtt, évente vehetnek újat, szóval ez is egy ördögi kör. Ráadásul rontja a szemet is, mert egy kijelző, akármekkora, mindig kisebb egy monitornál. Intelligens ember nem a telefont használja mindenre, csak éppen telefonálni a legkevesebbet.
2019. ápr. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
89%

Mindennek van értelme, ha értelmet találsz neki. Ami persze lehet szubjektív érv is. Van értelme 200-300 ezerért laptopot venni? Van, akinek igen. Én viszont nem adnék ki érte annyit, főleg, hogy kb. feleannyiból össze tudok rakni egy ugyanolyan képességű asztali PC-t, ami ráadásul még bővíthetőbb is. Van értelme több millióért autót venni, amikor döntő többségében ugyanoda tömegközlekedéssel is eljuthatnál?

Sorolhatnám még.

Mindenkinél máshol húzódik meg a határ, hogy mire mennyit hajlandó áldozni. Mi az az előny, amiért hajlandó a zsebébe nyúlni, és milyen mértékig? Nekem például jelenleg egy 20 ezres Nokia 30-om van. Mert nekem az a fontos, hogy sokáig bírja töltés nélkül. Internetezni tudok rajta (Fb, email, web), és mivel ezt leggyakrabban buszozás közben szoktam művelni, praktikusabb a nyomógombos kivitel a masszívan rázkódó buszokon. De pl. a PC-mben 3 merevlemez van, összesen 7 TB méretben. Mert nekem ez kell. Több oprendszerrel dolgozok, videókat készítek, és egyébként is: nem szeretném, ha a közeljövőben nyomorogni kéne a szabad hely miatt. Nekem megéri. Másnak meg nem. Nem vagyunk egyformák. :) Másnak meg a telefonon számít az, hogy ne érezze lassúnak, és a büdös életbe' ne teljen be a tárhely.

2019. ápr. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

#7: Azért ne nézd hülyének azt, aki nem csak telefonálásra használja.

Normálisan netezni én is a gépen szoktam, de ha útközben gyorsan meg kell nézni valamit vagy egy emailre válaszolni, arra nagyon jó. Azon kívül a telefonon tartom a határidőnaplót, a bevásárlólistámat, azzal fizetek (NFC-s paypass), veszek pályamatricát, navigálok, stb.

De ettől nem fogok 300 ezres telót venni, mert a kamerát pl pont letojom, meg az ilyen extra szolgáltatások sem érdekelnek.

2019. ápr. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
79%
Nem eri meg, de ezt az Alma fanboy/girl-eknek hiaba is mondod.
2019. ápr. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!