Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ekkor is megvonja a gyártó a...

Ekkor is megvonja a gyártó a garanciát?

Figyelt kérdés
Több helyen is megvonják a garanciát,ha telefonra custom romot teszek,de állítólag xiaomi esetén ez nem áll fent. Egy stock androidot terveztem rátenni de személy szerint azt nem értem ez miért befolyásolja a fizikai sérüléseket vagy hasonlókat?! Illetve igaz e,hogy xiaominál nem gond e és tudom ez függ e,hogy a bolthoz szól a garanciám vagy sem.

2019. ápr. 9. 10:37
 1/9 A kérdező kommentje:

Elnézést az elírásért a végéért:

Illetve igaz e,hogy xiaominál nem gond e és függ e attól,hogy bolthoz szól a garancia vagy sem?

2019. ápr. 9. 10:46
 2/9 anonim ***** válasza:

Xiaomi eleve majdnem stock androidot tesz rá. És azért ugrik a garancia a főzött rom-mal, mert a telefont a hivatalos szoftverrel kapod és arra van a garancia is. Ha te mókolsz vele és lelassul/nem működik valami, azzal nem akarnak bíbelődni.

Ugyanis a garanciába visszavitt telefonok döntő többsége szoftverhibás, nem pedig hardverhibás.


Sosem értettem amúgy ezt a custom rom mániát. A gyártó az adott típushoz optimalizálta a szoftvert. A főzött rom meg vagy működik vagy nem, de többnyire csak a baj van vele.

2019. ápr. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Öm nem tudom te miről beszélsz de a xiaominak van max 2 androidone telefonja és az összes többi miui-n fut. Hozzáteszem mi ez a "főzött" rom? így se hallottam még. :'D "A rá tett alapból jobb" Ezzel nem értek egyet (pl samsung) de a stock android az üres tiszta android,optimalizálni se kell mert nincs tele rakva semmivel sem,illetve volt szerencsém több telefonhoz ami jobb lett ezerszer utána(főképp több évesek így garancia miatt nem aggódtam)
2019. ápr. 9. 15:12
 4/9 A kérdező kommentje:
Még hozzátenném,hogy olyan 11 éve van különböző okostelefonom és egyszer lett baja akkor is hardveres,szoftveresen szerintem nem is lehet tönkre tenni egyet max tehetséggel.
2019. ápr. 9. 15:13
 5/9 anonim ***** válasza:

Hardveresen is maximum túlterheléssel (thermal config kiiktatása), túlmelegedéssel, bár erre valóban rendkívül kevés az esély.


És igen, a Xiaomi nagyon támogatja a harmadik felektől származó rendszereket, mivel általában minden mobiljának közzéteszik a nyílt forráskódú hardveres-szoftveres implementációit, így könnyen portolhatóak a custom (főzött) ROM-okba, így szinte minden funkció működésre bírható szinte már az első build-ekben.

A garancia is marad, ha hivatalos, gyártói garival veszed. Egyébként pedig az EU-n belül nem veszik a garancia BL nyitás, root miatt, olvass utána, van már magyar cikk is, hogy erre nincs szabályzás.

2019. ápr. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát nem is a Samsungot kell alapul venni, amelyik szénné customizálja az Androidot és telepakolja csomó törölhetetlen fölösleges cuccal...

Nekem pl Huawei saját rendszere teljesen megfelel.

2019. ápr. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyéni preferencia, nekem a Huawei mobilokkal nincs különösebb problémám, egész korrekt mobilokat gyártanak, az már más kérdés, hogy a Xiaomi is, és jóval kedvezőbb áron. Egyébként csak a Huawei rendszere nem jön be (EMUI), talán ez az egyik legutálatosabb felület számomra, bár a MIUI sem sokkal jobb.

Bár az is tény, hogy a Huawei pont a Xiaomi ellentéte a root, BL nyitás szempontból, mivel (ha jól emlékszem) kb 1 éve nem engedi a BL nyitásokat hivatalosan, így csak fizetős szolgáltatással elérhető, ezáltal jóval kevesebb a custom ROM is rájuk, meg ugye a saját SoC miatt is jóval nehezebb dolguk van a fejlesztőknek, ezért sokat elítélik akik benne vannak a témában.

2019. ápr. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem az EMUI kimondottan tetszik. Jobb, mint a Samsung. Örülök, hogy mindent testre tudok szabni. Manapság pl. szokás, hogy nincs normális alkalmazás menü, hanem minden a főképernyőre van ráhányva, hát én attól frászt kapok! A főképernyőn nekem csak az óra, időjárás meg pár fontos program és contact legyen!

A Xiaomi telefonok is jók és olcsók, csak nem értem, hogy NFC helyett miért infrát tesznek bele?!

2019. ápr. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"pl. szokás, hogy nincs normális alkalmazás menü, hanem minden a főképernyőre van ráhányva, hát én attól frászt kapok!"

Ilyen volt az EMUI is, max 2-3 éve van app-drawer választási lehetőség. Egyébként egyetértek, én is utálom a jelenséget, bár úgysem a gyári launchert (UI) használnám, Lawnchair (V2) hibátlan, még app-drawerből is eltudom rejteni a ritkán használatos appjaimat, illetve mappákra is tudom osztani.

2019. ápr. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!