Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telefon javitashoz milyen...

Telefon javitashoz milyen heater gunt vegyek? Jo az olcso is? Mire figyeljek?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 10. 01:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A sajátodhoz mindegy.

Máséhoz beállítható hőmérsékletűt.

2019. ápr. 10. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mi az a híter gán?
2019. ápr. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 repulo ***** válasza:

#2.

Szerintem hőlégfúvó. :-)

2019. ápr. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

[link]

Én ilyet használok.

2019. ápr. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
es ez eleg hogy kivegyem a kijelzot ? :D
2019. ápr. 10. 18:16
 6/9 anonim ***** válasza:

Ne viccelj, úgy gondoltad, hogy nekiengedsz egy forrasztáshoz való hőlégfúvót 300-400 °C-on? Tönkretenne mindent szerintem. Sőt, ezek többet is tudnak egyébként, vagy le is lehet szabályozni természetesen.

De én nem vagyok telefonszerelő, te biztosan már precízen utána néztél, hány fok kell a kijelző bontáshoz.

A linkelt eszköz zsugorcsőhöz ajánlott típus, 200 °C-ot írnak az oldalon (zsugorcsövek amúgy 125 °C-osak általában), noha fórumon állította valaki, hogy ő IC-t is leforrasztott vele. Általam nem tesztelt, mivel én ilyet vettem:

[link]

De ehhez magam építettem vezérlőelektronikát.

Van benne egy 230 V-os fűtőbetét, egy DC 24 V-os ventilátor, meg pont olyan K-típusú hőelem, ami a multiméterekhez is van.

A többi adja magát, vezérlés megoldható.

2019. ápr. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyébként a hőfokszabályzás ezen a szinten nem olyan lényeges (ha az eBay-linket nézzük), mert egyszerűen a fújási távolsággal is befolyásolható.

Távolról alig melegít, közelítve erősebb stb.

2019. ápr. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
jah nem igazan tudom hany fokon kell kijelzot bontani ? :D
2019. ápr. 10. 22:43
 9/9 anonim ***** válasza:

Érzékenyebb dolgokat úgy szoktam melegíteni, hogy közben kézzel is tapogatom, érzésre beállítva a forróságot. Pl. egy viszonyítási pont, amit még kézzel el lehet viselni.

Amúgy még a szabályzott hőlégfúvó is átverős tud lenni, mert a kimenetnél beépített hőelem nyilván azt méri, ami ott van, távolodva viszont rohamosan csökken a hőfok.

Forrasztásnál ezt pedig a multiméter hőmérőjével célszerű kitapasztalni, illetve próbapanelon, hogy mikor / hol kezd olvasztani.

2019. ápr. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!