Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Redmi Note 7 vagy Xiaomi Mi 8...

Redmi Note 7 vagy Xiaomi Mi 8 lite?

Figyelt kérdés

Melyik telefon lenne jobb vétel?

Melyiknek jobb a kamerája?



2019. ápr. 13. 12:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Note7
2019. ápr. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az Mi 8 Lite-nak nagyobb felbontású a szelfikamerája, a fő kamera pedig 4K videókat is fel tud venni, de ezen kívül a Redmi Note 7 minden másban jobb!
2019. ápr. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
83%

Pont ugyanez a kérdés merült fel bennem is. Telefonvásárlás előtt állok, a Xiaomi márka melett döntöttem. Én bizalmat szavaztam ennek a márkának, remélem nem fogok csalódni. Hosszútávra szeretnék telefont, én minden telefonomra nagyon vigyáztam, de sajnos 2-2 és fél év után (miután persze lejárt a garancia) mindig lett valami gond a telefonnal. Sajnos a mai készülékeket nagyjából ennyi időre gyártják, hogy megvedd az újonnan kijött modelt.


A xiaomishop.hu-ról fogok vásárolni. Nagyon megbízhetó magyar oldal. Eléggé tetszik, hogy szinte minden telefonra 24 hónap garancia van, és lehet még +6 vagy +12 hónapot választani a telefonokhoz.


A Redmi Note 7 és a Xiaomi Mi 8 Lite ugyan annyiba kerül (79.990 Ft), ami elgondolkodtatott.

Hasonló a két telefon, pont kiegészítik egymást. Az egyik abban jó, amiben a másik kicsit gyengébb. Nehéz dönteni, hogy melyik a jobb.

Én csináltam egy kis összehasonlítást a számomra fontos szempontok szerint.

Mind a két telefonból a 128GB-osat választottam, nekem fontos a minél nagyobb tárhely.

A Mi 8 Lite-ban 6GB RAM van, míg a Note 7-ben csak 4GB.

Akumlátor ügyileg a Note 7 4000mAh nagyon jó, a Mi 8 Lite "csak" 3350mAh-val rendelkezik.


A kameránál vannak külömbségek.

A Mi 8 Lite két hátsó kamerája 12MP+5MP, ami teljesen jó. A szelfi kamerája viszont durva, 24MP. Ha valaki sokszor használja az előlapi kamerát, akkor ez tökéletes választás, mert nagyon szép képet csinál.


A Redmi Note 7 szinte teljesen egyedülálló 48MP+5MP kamerával rendelkezik (a második 5MP-es kamera csak a stabilizálásra szolgál). Az előlapi kamerája 13MP, ami szerintem teljesen használható, szép.

Méretükben sincs nagy különbség a Note 7 6,3" a Mi 8 Lite 6,26".


Igazság szerint én Youtube-n tesztelős videókat néztem (Tech2 csatorna). A Mi 8 Lite-ról sokkal több teszvideót találtam. Sokan csináltak róla videót, a kamerát is bemutatva.

A Redmi Note 7-tel nehezebb a helyzet, kevesebb videót is találtam róla. De azért sikerült egy olyan videót, ahol kipróbálták a kameráját is.

Javaslom figyelmedbe neked is ezeket a teszvideókat, nagyon hasznosak.


Egyébként én a Redmi Note 7 melett döntöttem, nemsoká meg is rendelem majd.

Nem mondhatom azt, hogy ennek jobbak lennének a kamerái, mert ez nem feltétlenül igaz. Mind kettő más, nagyon kíváncsi vagyok mit is tud az a 48MP.


Nagyon érdekes egyébként, a Note 7-re szinte alig lehet telefontokot találni az interneten. A xiaomishop.hu oldalon sincsenek rá tokok. Gondolom nem túl régen ért Magyarországra ez a telefon és ezért lehet ez. De szerencsére nagy nehezen találtam egy oldalt, ahol elég sok a választék a tokokból erre a telefonra is.


Sok sikert a döntéshez!

2019. máj. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!