Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Lassabban töltödik a telefon...

Lassabban töltödik a telefon egy hosszabb kábellel?

Figyelt kérdés
A töltőkábelem már három helyen el van törve, ragasztgatom szigetelőszalaggal, de hiába, az is elszakad egy idő után.Viszont nagyon rövid, 80 cm-es a kábel. baj lenne ha egy 2 méteres usb kábelt vennék helyette?Lassítaná a töltést?

2019. ápr. 22. 13:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
34%
Igen, mivel megnő az ellenállása. Leprobaltam anno az s7 edgemen az eredetivel feltöltötte 2 ora alatt a hosszabbal pedig 40 perccel tovabb tartott
2019. ápr. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
28%
Az elsőnek igaza van abban az esetben, ha gagyi kábelt veszel. Annak nagy az ellenállása, esik rajta a feszültség, így kevesebb áram jut el a telefonig. Normális két méteres kábellel nem lesz gond, vettem már egy pár kábelt. Egy csomón alig ment át az áram, valamelyik pedig meglepetést okozott, 9V 2A gyorstöltést stabilan tud, pedig kb. 1500 forint volt és noname. A másik normális kábel Ugreen volt 2300 forintért az eBay-ről, ez is átviszi az áramot gond nélkül, viszont elég kemény anyagból van, könnyebben törik, mint hajlik.
2019. ápr. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Oké, köszönöm a válaszokat!

Lehet akkor inkább rövidebbet veszek-ki tudja hogy működne a hosszú.

2019. ápr. 22. 15:42
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Apu egyszer vett 3m-es kábelt de szegénynek alig töltötte a telefonját. Este feldugta tölteni abban a hitben hogy majd reggelre 100% lesz de nem.. alig ment fel %
2019. ápr. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Oh,akkor úgy látom tényleg nem érdemes a hosszabbat venni..
2019. ápr. 22. 16:14
 6/13 repulo ***** válasza:
47%
Rövidből is belefuthatsz sz.rba, nekem is sikerült. :-)
2019. ápr. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Fizikat nem csapod be, ha hosszu kabelt szeretnel akkor vastagabb drótokból kell venni es kisebb lesz az ellenallas, ugyh a minőség itt csak a drót vastagságára vonatkozik. Minnél vastagabb a vezető annál kissebb az ellenállása #1 voltam
2019. ápr. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Minél vastagabb az USB kábelben a vezető (nem a szigetelés!) annál kisebb feszültség esik rajta. Megfelelő keresztmetszetű kábelből nyugodtan vehetsz két méterest, ott lesz a végén az 5V és a szükséges áramerősség, ugyanolyan sebességű lesz a töltés. Az olcsó kábelekben cérnavékony vezetőt használnak, amin jókorát esik a feszültség, kevesebb az áramerősség és lassabb a töltés. Tehát mégegyszer, nem a kábel hossza a lényeg, hanem a kábelben található erek vastagsága, mivel vastagabb vezetőn kisebb a feszültségesés. Hiába veszel gagyi, de rövid kábelt, ha a vékony keresztmetszet miatt lassú lesz vele a töltés.
2019. ápr. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azt nem tudtam, hogy nem csak a kábel hossza a lényeg(igen, hülye vagyok fizikából😂)

2019. ápr. 22. 17:13
 10/13 anonim ***** válasza:
24%
Nem csak te, úgy látom itt mindenki hülye fizikából :)
2019. ápr. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!