Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Üvegfólia nélkül is lehet...

Üvegfólia nélkül is lehet sérülésmentesen használni egy telefont?

Figyelt kérdés
Galaxy A50-em van és felraktam rá egy üvegfóliát, ilyen fekete kereteset, ami elvileg illeszkedik a szélére is. Hát sikerült jó bénán elcsúszva föltenni, ráadsául rohadtul nem illeszkedik sehogy, 2 nagy vasta levegőcsík van a szélén. Újat nem szivesen vennék, hogy azt is elrontsam, ezt pedig valószínüleg le fogom szedni, mert rossz ránézni a telefonra. Ha nem teszek rá semmit, de tokban hordom és vigyázok rá akkor csak nem törik be, mondjuk azt nem tudom, mennyire karcolódik zsebben pl. a kijelző üvegfólia nélkül.
2019. ápr. 29. 21:57
 1/8 Alex Fly ***** válasza:

Több millió embernek már sikerült...

Speciel nekem sincsüvegfóliám és a mobilom köszöni szépen, semmi baja.

2019. ápr. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

Én sosem használtam semmiféle fóliát a telefonomon, mert egyszerűen idegesít. Eddig nem is volt vele semmi probléma, nemrég viszont ráejtettem valamit a kijelzőre, amitől gyönyörűen be is tört, de szerintem ezt az üvegfólia sem tudta volna megakadályozni.

Mikrokarcok lesznek a képernyőn, azt semmiképpen sem tudod kikerülni fólia nélkül, de ezek tényleg csak erős napsütésben látszódnak, ha éppen olyan szögbe esik rá a fény. Engem sosem zavart.

Ha tok van rajta és nem az az ember vagy, aki két naponta legalább egyszer leejti a telefonját képernyővel lefelé, semmit nem befolyásol, hogy van-e rajta fólia, vagy nincs. Nagy karcokat nem fogsz látni, mivel már az összes telefon kijelzője üvegből készül.

2019. ápr. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Ha nem teszek rá semmit, de tokban hordom és vigyázok rá akkor csak nem törik be,"


Ha nem ejted le és nem ütöd semmihez, akkor nem törik be.

Az üvegfólia is csak a karcolások ellen véd.

2019. ápr. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Trevor. ***** válasza:

2 éves Xiaomi telefonom van, fólia és Gorilla Glass nélkül és nincs betörve a kijelző. Napfényben látható karcok nyilván vannak, de a legkevésbé sem zavaró. Szilikon (tpu) tokban hordtam az első pár hetet leszámítva.


Próbáld homoktól távol tartani, főleg a zsebedet.

2019. ápr. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
És ha nem létezne üvegfólia, akkor mit csinálnál? Régen sem volt, mégsem volt fizikai törvény, hogy a kijelzőnek mindenképp sérülnie kellett volna, az üvegfólia csak egy újabb marketinges cucc, ami pár éve megjelent, és azóta etetik vele a jónépet! Pedig a betöréstől az sem véd, a karcolások ellen viszont már egy olcsóbb szilikonfólia is kellő védelmet nyújt!
2019. ápr. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#5 olcsóbb?? Egy üvegfólia kb 300Ft...
2019. ápr. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A hajszálkarcokat nem tudod elkerülni, mert a levegőben lévő por okozza. De ezeket csak napfényben, a fény felé fordítva látni, normál használatot nem zavarja. Üvegfólia inkább akkor hasznos, ha leejted és pofára esik a telefon, akkor megvédheti a kijelzőt az összetöréstől.
2019. ápr. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Wadmalac ***** válasza:
76%

Én spec mindig az üvegfóliával kezdek.

Nem igaz, hogy csak a karcoktól véd. Olyan, mint a bringás bukó, a fejed helyett törik.


Az más téma, hogy kapni ezer félét és nem mind jó.

A csak a peremeken rögzülők xart sem érnek, fellevegősödik, huppog, rontja a kép láthatóságát, maga alá szedi a koszt és a tok pereme gyakran lepattintja.


A telibe ragasztós meg a hajlított szélű képernyőkre olcsóbb példányoknál pontatlan méret, eláll a peremeken vagy épp középen mászik le.


Nekem az S8+-on a harmadik rendelt lett jó, az uv-re kötő folyékony ragasztós.

Ez majdnem 5 rugómba fájt, de megérte.



Eléggé vigyázok a készülékre, de mégis plusz biztonságérzetet ad.


Az üvegfólia HELYETT a "majd vigyázok" hülyeség.


Nem fogsz tudni vigyázni.

Murpy-törvény szerűen akkor fogod leejteni, amikor tok nyitva vagy rajta sincs, nem akkor, amikor védett.


Nekem már két telót összesen háromszor mentett meg az üvegfólia a töréstől.

Pedig vigyázok rá, mint a szemem fényére.


Egyszer más verte le az asztalról kőpadlóra, egyszer pont tokcserénél ugrott ki a kezemből csempe padlón, egyszer meg buszon verték oda a kezemmel együtt a fémkorláthoz.


Ez olyan, mint a biztosítás. lehet, hogy sosem használod ki a védelmét, de ha nincs és kellett volna, xarban leszel.

2019. ápr. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!