Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyek manapság a legmegbízhat...

Melyek manapság a legmegbízhatóbb telefonmárkák (esetleg típusok)?

Figyelt kérdés

Kerestem neten listákat, de csak agyon szponzoráltakat találtam és ott is csak a hardverről meséltek ódákat.


Engem elsősorban a rendszer optimalizáltsága érdekelne. Pl egy frissítésnél ne "szálljon" el a készülék. Vagy pl ne abból álljon a frissítés, hogy az előző frissítés hibáit javítja ki és közben új problémák jönnek elő. De talán a legjobb, ha frissítés nélkül is működik a rendszer 4-5 évig.


A másik dolog ami érdekelne az a támogatás és szerviz.

Tudom, hogy egy telefon nem örök életű és előfordulhat, hogy szervizbe kell vinni. Ha lehet ne Kínába keljen küldeni a készüléket és heteket vagy hónapokat várni rá, míg visszakapom.


Ilyen szempontok alapján van valami lista?



2019. máj. 1. 16:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

"(...)ne abból álljon a frissítés, hogy az előző frissítés hibáit javítja ki és közben új problémák jönnek elő. De talán a legjobb, ha frissítés nélkül is működik a rendszer 4-5 évig.(...)"


Itt jön ki, hogy ki az aki álomvilágban él, és ki a valóságban. Egyrészt az informatika sajnos ilyen. Jellemzően vannak hibák amik rejtve maradnak, és akkor derülnek ki, amikor a nagyközönség megkapja a szoftvert. Akármilyen tesztelés ide vagy oda, amikor milliók használják nap mint nap, úgyis kiderül még valami. Itt jönnek képbe a foltok. Annak, ha egy gyártó hamar küld hibajavítást inkább örülni kell mintsem úgy állni hozzá, hogy ha nem lett volna hiba, akkor nem kellett volna javítani.

A másik, hogy biztonsági szempontból egy szoftver 4-5 évig frissítés nélkül egyenlő az öngyilkossággal. Minél tovabb kap egy adott szoftver támogatást, annál jobb, és annál tovább marad majd használható. Mondjak neked egy 5 évvel ezelőtti telefont? Galaxy S5. Hol van az a mostaniak fényében? Na ilyen ütemben fejlődik ez az iparág.


Bármelyik nagyobb gyártó csúcskészülékét veszed, alapvetően megkapod a jól optimalizált szoftvert, a hosszú terméktámogatást, illetve az erős hardvert, ami úgy ahogy, de szintén időtálló.

Ha nem valami sufni helyről veszed akkor szinte minden rendes gyártónak van itthon is hivatalos szervíz, akik a garanciális ügyeket is intézik.

2019. máj. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon a stabilitásra akarsz menni, akkor mondanám, hogy iOS, de már az sem olyan, mint a régi.

Ma már szépen megírt, optimalizált android felületeket találni a mobilpiacon, persze nincs hibátlan kódoló, ez tény, nem robotok vagyunk 2600-ból.

Android One, OxygenOS, Pixel felhozatal, ezek az ajánlottak, már-már atombiztos felületek, bár 2 évnél ők sem igen kapnak tovább szoftverfrissítést.

Árkeretet ugyan nem írtál, de ha ilyen hosszú időre tervezel ebben a rohanó világban, akkor mindenképp a csúcskategóriás mobilok közül kell választanod. Ma már elérhetőek nagyon jó mobilok középkategóriában, amikkel akár 2 év viszonylag lehúzható, aztán ha bármi fatális baleset is történne vele, nem szívod a fogad annyira.

2019. máj. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
És az a baj, hogy nagyon kicsiny az a réteg, aki ennyi ideig nyúz egy mobilt a mai világban, ezért nemigen lehet pontos választ adni a kérdésedre, mert millió egy modell jelenik meg évről évre.
2019. máj. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert nincs ilyen lista.

Egyszerűen minden telefon megbízható a markasak kozul


A frissítés meg kell mert igényled az újabb szoftvereket ezért frissítés kell. A frissítés ritkán hibajavítás

2019. máj. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

"Mondjak neked egy 5 évvel ezelőtti telefont? Galaxy S5. "

Az igényeimnek megfelelne, csak sajnos már rég nem gyártják. :)


"Egyszerűen minden telefon megbízható a markasak kozul"

A kérdés ez volt. Melyik a megbízható mára.


"Árkeretet ugyan nem írtál, de ha "

Szándékosan nem írtam, mert ha tényleg kihúz 4-5 évet, akkor nem sajnálom rá a pénzt. Egyébként fukar vagyok ilyen téren.


Mindenkinek köszönöm a választ.

2019. máj. 1. 18:05
 6/13 anonim ***** válasza:

"Szándékosan nem írtam, mert ha tényleg kihúz 4-5 évet, akkor nem sajnálom rá a pénzt. Egyébként fukar vagyok ilyen téren."


Állítólag Szeptemberben bemutatják a legújabb iPhone-kat. Az XI, XI Max-ot. Szerintem várd meg azokat, és azokkal elleszel 5 évig is. Ha nem is Szeptemberben jelenik meg de előrendelheted.

2019. máj. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

iOS-hez a Xiaomi MIUI az, ami sok éven át frissül. Eddig a gyártó, nagyon régi készülékeire is tett frissítést, ami más, Androidos okostelefonnál nem mondható el, még a csúcskészülékről sem. Emiatt érdemes meglesni a Mi 9-et, mert az jó ideig kap frissítést, viszont kb. 150E Ft-tól kezdődnek.

Az ajánlott márkák: ez is nagyon nehéz, mert hiába írnám az Apple - iPhone-t, de a felhasználói visszajelzéseket nézi az ember, akkor nem könnyű dűlőre jutni. Van aki az egekig magasztalja, más meg meg meri mondani a negatív véleményét és így tovább. Kismillió dolog közrejátszik, mert mindenki mást vár el tőle. Androidos okostelefonoknál ezért másabb a helyzet, mert ott könnyebben talál magának telefont, az igényeire szabva - van amiben FM rádió is van, másikban Walkie-Talkie funkció, aztán az NFC és így tovább. Emiatt hiába írnám a Samsungot, ha nincs meg benne az, ami nekem kell.

Én minden esetre, a Xiaomi Mi 9-et választom, mert abban nagyon jó a kamera, vízcsepp alakú a NOTCH, van benne távirányítós infra port, ujjlenyomat feloldás az előlapi kijelzőn van, brutál jó hardver, az eddigi leggyorsabb vezetékes és vezeték nélküli töltés funkcióval elérhető és 200E Ft alatt is hozzá lehet jutni.

Ami viszont simán fel tud kerülni: Huawei - Honor, Xiaomi - Redmi (nem rég 'váltak' szét), Samsung, Oneplus, Meizu, ZTE, Asus, BlackBerry, de a Nokia-t sem kell kihagyni. Strapáknál a Caterpillar/Cat az, ami méltó tud lenni. Lenovo/Motorola sem egy rossz döntés. Azért érdemes itt megállni, mert Microsoft telefonokat még mindig lehet kapni, de ez, maga a gyártó meszelte, úgyhogy hiába lenne ez is egy megbízható mobil, de már 2018-ban sem volt értelme venni, nemhogy még 2019-ben. Remélem azért tudtam segíteni.

2019. máj. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Hetesnek

Szerintem a Meizu, ZTE, Blackberry és Nokia nem sorolandók ide.

2019. máj. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

# 8: megmondanád miért?

Nokia - elhiszem, hogy ez nem az a Nokia, mint régen volt, de ettől még megbízható márka.

Meizu - több mint 10 éve létező márka. Kínában nem elhanyagolható és ők is beszálltak az olcsó telefon bizniszbe.

A többiekre is lehet hasonlót mondani, vagyis nem tesznek rossz lóra, ha megveszik őket.

2019. máj. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#9


A Meizu-k tényleg nem lennének rosszak, de az a probléma velük, hogy szoftveres téren meg frissítések terén nem jeleskedik a márka. Én szeretem ezt a márkát, de azt látom, hogy ebben semmi előrelépés nincs, sőt... Kezdtem annak idején egy M3 Note-al, majd volt M5-öm, most meg van egy M6 Note-om pár hónapja és hiába a 3 közül ez a legerősebb hardveres szempontból, mégsem olyan gördülékeny a rendszer, mint az előző kettőn volt. Ettől függetlenül jól használható, de valahogy nem az igazi! Persze jogos, hogy ennyiért csodát nem kell várni (nem is várok), csak az előző két Meizu-mhoz képest picit csalódás. Az viszont igaz, hogy az olcsó kategóriában még mindig a jobbak között van ez a márka, szóval inkább ez, mint egy nevesincs dzsunkacég telefonja!

2019. máj. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!