Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Első okostelefon nyugdíjasnak,...

Első okostelefon nyugdíjasnak, minimális használattal. Redmi Go megfelelő lehet erre a célra?

Figyelt kérdés

Természetesen más is szóba jöhet, ha valakinek van valami jó tapasztalata.

Legfontosabb tényező az ár, zökkenőmentes működés (ne fagyjon le pl bejövő hívásnál), viszonylag jó akksi üzemidő.

Főleg telefonálásra kell, emellett Messenger, email használatra, ritkábban böngészésre, fotózásra.



#okostelefon #redmi Go
2019. máj. 1. 22:48
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Ezek a noname telefonok fél év után hajlamosabbak a lefagyásra meg a meghibásodásra mint a márkásabb ám drágább készülékek. Meg persze nem mindegy miket telepít rá az ember, mert sokan még a csúcs mobilokat is így vágják oda hogy ész nélkül használják és fél év után használhatatlanná válik. Én a Huawei, Honor, Xiaomi esetleg az androidos nokiákat avaslom. A Nokiával az a baj hogy nagyon silány anyagból készülnek egyszer leejtik véletlen és már törik mint a ropi sajnos. Kollégám aki vigyáz a cuccaira egyszer ejtette rá az asztalra, nem is esett akkorát és már nem volt meg a telefon sarka, illetve a képernyő is felrepedt a szélénél a fólia alatt! A Huawei telefonok ennél többet bírnak, nekem a P9 Lite már jó 2 éve megvan sajnos sokszor ejtettem le, illetve amikor bicajjal estem és az övtáskámba volt ami hátra felé volt állítva hogy ne nyomja a hasamat telibe ráestem és kibírta a telefon gond nélkül. Az appok meg nem terhelik le nagyon, persze csak az van rajta ami feltétlen fontos. A Samsungok is jók, de sok felesleges app van rajta a gyártó által amik lassítják és frissítéseknél ezek újra feltelepülnek. Meg ezekben van egyszerűsített mód a könnyebb használatra. 70 éves apám tudja kezelni pedig ő technikai analfabéta a számítógépet is a bekapcsolás szintjén tudja kezelni aztán ennyi, az okostelefont könnyebben megtanulta.
2019. máj. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Első... A Redmi a Xiaomi nemrég leválasztott almárkája :D ha rémlik, a Xiaomi Redmi Note sorozat is már csak Redmi Note sorozat.


A Huawei tényleg jól bírja (Honor meg ennek az almárkája szóval sztem ez is). Xiaomi/Redmi is, de nagyobb veszély (mondjuk nem otthonülős, gyakran járkál, hadonászik és kiejti másfél méterről) esetén érdemes egy tok+üvegfólia.


Samsung szerintem ehhez drága. Esetleg egy Nubia vagy Navon mobilt nézz meg. De inkább hozzáértőket nézz ezügyben. Tech2.hu vagy AnonimInc. Mindkettő független, nem hazudik, jo tanácsot ad. (Mindkettő iOS fan, de Androidot is magasztalja ha jó, én is ez alapján döntöttem).


Ha tényleg szinte nincs elvárás, ennyi.

2019. máj. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A RedMi 5"-os,nem?

Én inkább ezt ajánlanám:

[link]

De ha csak házon belüli használatra kell,akkor inkább egy 7-8-10"-os tablett talán jobb választás

2019. máj. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Hármas, a telefonálási funkciót is betölti? Nem igazán...
2019. máj. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#3as vagyok,van simkártyás tablet.

Illetve az 5,5-6"-os phabletek=telefon+tablet==nagy kijelző

Navon Tab,simkártyás :Navon Orpheus 3G Tablet, 7"

2019. máj. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Akkor jó, én még nem hallottam simes tabletről.
2019. máj. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Igen, van SIM kártyás tablet, itthon szinte csak ilyet használok (nagy ritkán laptop, okostelefon meg nekem nem kell...), bár kártya még nem volt benne, csak wifiről használom. De eszembe nem jutna erről telefonálni...

Mindenesetre rokonomnak akár ez is opció lehet, egy buta teló hívásra/smsre, egy simes tablet netezni.

Jelenleg neki amúgy nincs semmilyen netezésre alkalmas készüléke, sem internet szolgáltatása.

Bő egy hónap múlva jár le a hűségidő a mostani mobil szolgáltatójánál, itt a csomagban volt 2 giga net ha jól tudom de mivel buta telója van, csak a FB-t tudja nézni, minden másra engem kér meg :-)

2019. máj. 4. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!