Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ellopták a telefonom, hogy...

Ellopták a telefonom, hogy tudnám megtalálni, vagy mi tévő legyek a szolgáltatónál?

Figyelt kérdés

Kocsi sarkára raktam fel közben elindultam a kocsival majd idő közben kapcsoltam hogy ott hagytam a telefonom, kiszálltam = elhagytam mikor megláttam nincs ott.

A telefon nem volt feltöltve csutára már a végét járta kb 2 órán keresztül csörgettük hogy megtaláljuk. Sehol nem hallottuk itthon, este végig mentem az utcán hátha rálelek a fényre de semmi. Valószínüleg ellopták. Messengeren megcsörgettem elsődjére másodjára már nem volt kapcsolatfelvétel se.

Egy dologra tudtam gondolni, arra hogy megkeresem find my device-ell de a google fiók eléggé fa**án van össze rakva mert kódot se fogal el szinte semmit.


A szolgáltatónál mit lehet tenni ilyenkor? Számlákkal stb stb stb


2019. máj. 3. 15:16
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Nem ellopták, elhagytad.

Ha ellopták volna, akkor rendőrségi feljelentés, ennek birtokában letiltja a szolgáltató.

De a "ráraktam a kocsira és nincs meg" sztoriddal max körberöhögnek.

2019. máj. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen elhagytam az mar erdekes hogy sehol se találom amerre jartam. Valoszinuleg nem loptak el
2019. máj. 3. 15:35
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a negatív választ!
2019. máj. 3. 15:37
 4/6 anonim ***** válasza:
93%

Hiába puffogsz, ez akkor is két külön fogalom.

Lopás az, ha valaki benyúl a kocsidba vagy a táskádba, és elveszi. Rablás az, ha közben megfenyeget, hogy add oda. Ilyen esetben tehetsz feljelentést a rendőrségen, jegyzőkönyvvel fordulhatsz a szolgáltatóhoz, sőt, ha volt biztosításod, akkor egy minimális összegért cserébe új telefont is kaphatsz.

Ha viszont önhibádból történt a dolog, akkor ezek mind nem állnak fent.

2019. máj. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%
A szolgáltatónál jelezni kell, hogy elhagytad a telefont. Ilyenkor letiltják a sim kártyát, így nem tudnak neked magas számlát csinálni. Illetve ha van bármilyen hivatalos dokumentumod arról, hogy a készülék a te tulajdonod, pl számla, részletfizetési szerződés, a készüléket is letiltják a hálózatról, így az sim csere után se fog működni. Profi tolvajok ezt ki tudják kerülni az imei szám átütésével, de ha csak valaki megtalálta, azzal kiszúrsz.
2019. máj. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
79%

Szolgáltatónál tíltsd le a számodat mást nem igen tudsz tenni, ezt bebuktad.


Amúgy meg nem lopták el, hanem a te gondatlanságodból veszett el.

Az autóról bárhol le eshetett plussz az sincs kizárva, hogy az autók szétraposták vagy egy út tisztító gép felszedte.

2019. máj. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!