Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Minden Sony telefonnak rossz...

Minden Sony telefonnak rossz minőségű a kamerája?

Figyelt kérdés
Xperia XA1 pulszom van 23mgpixel kamerával, a nagyításkor borzalmas elmosódott a kép, de néha egész jó, csak nem értem hogy a kamera rosz, vagy cssk az autómatikus beállítások. És a drága, felsőkategóriás telefonokba is ilyen gyenge a Sony?

2019. máj. 5. 02:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez valóban minden telefonnál főleg az autofókuszon is nagyban múlik! Hát a Sony valóban nagyon hadilábon áll a telefonjai kameráival, sajnos általánosságban jellemző rájuk, hogy jó nagy a felbontás, de a képminőség annál csapnivalóbb! Nekem mondjuk még soha nem volt Sony telefonom, de mivel a kamera fontos szempont nálam, a Mobilaréna tesztjeiben ezt is mindig alaposan megnézem. A legelső generációs Xperia Z (C6603) kamerája még teljesen átlagos minőséget produkált, de azóta ez már nagyon ritka náluk! Például az Xperia Z5-nél elmosódott volt a kép, a többinél meg nagyon pixeles. Majd az Xperia M5 megjelenésével jött egy komoly áttörés, meg is lepődtem, hogy milyen tűéles képeket csinál, le a kalappal! Azóta megint kissebb-nagyobb változatosságok jöttek, majd az Xperia XA2 és XA2 Ultra végre megint hozták ezt a kivételesen jó szintet: elmosódottságnak nyoma sincs, pixelesség nagyon-nagyon minimális (inkább csak éjszakai fotókon), tiszta kép, kiváló vonalélesség! Meg úgy összességében is nagyon jónak tűnik (legalábbis papírforma szerint) az XA2 Ultra, potenciális jelölt nálam következő telefonvásárlásnál!
2019. máj. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm, de volt a kezemben az XA2 is, nem sok külöbség volt a camera minőségben.... A két legtartósabb telefonom ami

gyönyörű képeket és remek videókat csinált a Samsung galaxy S7, a másik az iPhone 6S volt, amint lesz pénzem jobbra, megszabadulok a sonytól, soha nem gondoltam volna hogy a Japánok akik tartós jó dolgokat gyártanak, (autók, gépek, villanymotorok), ezzel megszégyenítik magukat! Nem értem a Sony gyár vezetőjét, ő nem látja a saját telefonjukon hogy milyen gagyi a kép?

2019. máj. 6. 03:29
 3/5 anonim ***** válasza:

A Mobilarénából szedtem ezeket a tesztfotókat, mindegyik a sima XA2 kamerájával készült (bár az Ultra is ugyanilyeneket csinál) és szinte mégis ég és föld köztük a különbség!


[link]


[link]


Az első egész jó, bár a Samsung és iPhone kameráinak minőségével nem veszi fel a versenyt, de azért a jobbfajta mobilkamerák közül van, a második viszont valóban eléggé botrányos! A valóságban milyenek pontosabban a képek?

2019. máj. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A Sony ezzel kiadott egy közleményt, miszerint az alpha direkt szar lencséket adott az xperianak. A mostani telefonokba olyan kamera van, beszarsz. Sony xperia 1. Nézd meg, besirsz rajta.
2019. máj. 23. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi, eladtam a Sonyt, soha többé nem kell, vettem Samsungot, az sohasem okozott csalódást.
2019. jún. 3. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!