Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Volt egy nem fogadott hívásom...

Volt egy nem fogadott hívásom egy 20-as számról, de azt írta ki a készülék hívófélnek, hogy "anyamobil", viszont nekem ilyen bejegyzésem nincs. Ez mi? Csalás?

Figyelt kérdés

Nem hívtam vissza, mert gyanús volt, hiszen édesanyámnak nincs mobilja, ergó ilyen bejegyzés sincs sehol a telefonkönyveimben.

Azt hallottam, hogy lehet olyat csinálni, hogy más számot, vagy szöveget adnak meg hívó félnek, de nem értem, hogy ennek mi a lényege. Vagy 20-as számok is lehetnek emelt díjasok és ez csak egy szimpla csalás?



2019. máj. 8. 17:15
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
A 20as nem emelt díjas, de lehet külföldön, mejnek következtében te fizeted a hívás díját.
2019. máj. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szerintem ha külföldön van, akkor nem fizetek többet, mint ha itthon lenne, ő fizeti a roaming díjat. De ha úgy lenne, ez akkor sem lenne neki üzlet.
2019. máj. 8. 17:24
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem használod más telefonját vagy más Google fiókját? Oda tölti fel a számokat és akkor láthatod más telefonszámait. Ha bejelentkeztek a te telefonodról másik fiókba, akkor is letölthette a telefonod.
2019. máj. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem. Az én telefonom csak én használom, soha nem adtam oda senkinek és én sem jelentkeztem be vele másik fiókba.
2019. máj. 8. 18:05
 5/5 anonim válasza:

Csalás vagy prank call, egy csomó androidos alkalmazás vagy altalános szolgáltatás van ami megváltoztatja a neved vagy a caller id-t.

Esetleg az lehet, hogy használt telefont vettél, és véletlenül felhívott az előző tulaj anyja, akinek az adatai a névjegyzékben maradtak.

Egyébként a wangiri egyik formája lehet ez is, a 20-as számot szépen átirányítják az emeltdíjas számra, én biztosan nem hívnám vissza. Rá is kereshetsz googleben a telefonszámra.

2020. jún. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!