Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Igazat mondtak, a telefonom...

Igazat mondtak, a telefonom cseréljem le míg nem késő?

Figyelt kérdés

A Mediamarktban nézegettem a telefonokat és beszélgettem a telefonos eladóval aki azon az osztályon van,jobban ért a telefonokhoz mint a többi eladó. Mondtam,hogy tervezek telefont venni újat, samsung j7 2016-os van amit pont két éve májusban vettem azaz 2017-ben. Kérdezte,hogy jól működik,mondtam szuperűl,az aksija is sokat bír. Azt mondta,hogy cseréljem le mostanában akkor is, ha szuperűl működik és sokat bír az aksi, mert úgy gyártották, hogy két évet bírjon ki,annyi legyen az èlettartama. Mondtam,hogy lecserélem de majd,ha tényleg látom,hogy megy tönkre,nem bír az aksi annyit,ha majd bajok lesznek vele.


Azt mondta, hogy hirtelen fog tönkremenni,egyik napról a másikra ,azt veszem másnap észre,hogy az aksi 100%-ról 10 perc alatt lemerűl 30%-ra, magától kikapcsol,meghülyül a telefon és hiába vennék új aksit bele,max egy hónapig még birná és ugyanaz lenne,akkor sem lesz hosszabb az élettartama.


Kérdésem, igazat mondott,hogy hirtelen fog tönkremenni,egyik napról a másikra és,hogy most vegyek másikat?


Azt is mondta, hogy ha másikat vettem a samsung j7-est adjam el egy használt gsm boltba míg működik.


Ajánlott egy samsung galaxy A50-est ,drágàbb és jobb.



2019. máj. 15. 18:42
 1/10 anonim ***** válasza:
"mert úgy gyártották, hogy két évet bírjon ki,annyi legyen az èlettartama." Ez hülyeség, mert nekem a Galaxy S5-öm 4 évig is bírta csak addigra már 60%kal merült gyorsabban.
2019. máj. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

" beszélgettem a telefonos eladóval aki azon az osztályon van,jobban ért a telefonokhoz mint a többi eladó."


Jobban ért a vevőkhöz ...

2019. máj. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez az "úgy gyártották" csak egy legenda.

2 év után vagy tönkremegy, vagy nem. A mai napig rohangálnak az emberek 4-5 éves telefonokkal.


Én is voltam telefonokat is értékesítő üzletben. Elmondtam az igényeimet és ajánlott 2 telefont. Érdekes az A50 nem volt köztük. Samsung Galaxy A7 (2018) és Huawei P smart (2019). Az eladó bár Samsung párti volt, egy rossz szót sem mondott a Huaweiről.

Kíváncsiságból a Xiaomikra is rákérdeztem. Arról le akart beszélni, mert bár a hardver jó, a szoftvere gyenge.


Persze nem hittem el minden szavát, mert eléggé nem volt képbe az általa kínált készülékekkel sem. Pl A7 hátlapi kamerából az egyik az szerinte tele. :) és az akku kapacitása 4000 mAh (a boltban az adatlapon is az szerepelt.)


Na mindegy. Nem rosz az A50, de ha nincs rá szükséged akkor nézzél olcsóbbat.

2019. máj. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Végre egy normális válasz.

Van még jó telefon az A50-től ami olcsóbb?

2019. máj. 15. 19:39
 5/10 anonim ***** válasza:
Miért törlődik egy olyan válasz, amiben csak az van leírva, hohy merül az aksi? és nem kicsit?
2019. máj. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy milyen igényeid vannak.

Ha nem igényled az amoled kijelzőt és az NFC-t még az "olcsó" Xiaomik is lekörözik a mostani telefonodat.

Mint írtam, nem hittem el minden szavát az eladónak. Az, hogy szoftveresen gyenge lenne, egy nagy baromság.


[link]

Itt össze tudod hasonlítani a készülékeket.

2019. máj. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Valamilyen szinten igaz, főleg az alsó kategóriára.

Anyum többnyire ebben a kategóriában vett eddig mobilokat (LG, Samu), és általában 1,5-2,5 év között megadták magukat valamilyen módon.

Most vetettem vele egy Xiaomi Mi A2-t Android One rendszerrel, szerintem ezzel 5+ évig is kihúzza.

2019. máj. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Anyum többnyire ebben a kategóriában vett eddig mobilokat"


Az anyuk hajlamosak rendszeresen csonttá meríteni az akkut, ami rossz ómen a hosszú élettartam tekintetében.

2019. máj. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem akku problémák voltak, alaplap, vagy épp kijelző, de egyébként valóban így van. :)
2019. máj. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Szirty ***** válasza:
100%
Vigyázni kell azzal amit a boltban mondanak. Nekik minden eladó!!
2019. máj. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!