Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mit szóltok, hogy a narancsboh...

Mit szóltok, hogy a narancsbohóc kinyírta a Huawei-t?

Figyelt kérdés
Az idióta Trump hülyesége miatt a Huawei többé nem licenszelheti a Google cuccait, így nem lesz értelme Androidos telefont gyártaniuk. Mit szóltok ehhez? Fel fog vajon nőni a Xiaomi, vagy lesz normális telefon, amit érdemes lesz venni?
2019. máj. 20. 13:18
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Van elég gyártó, nem lesz hiány a mobilokból így sem.
2019. máj. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nyilván, valamelyik gyártó a helyébe lép majd, csak szomorú, hogy megint nézhetek új gyártó után, amivel elégedett vagyok csupán Trump lázálmai miatt...


Melyik gyártónál lesz jó áron normális rendszerű és hardver összeállítású telefon?!

2019. máj. 20. 13:39
 3/10 anonim ***** válasza:
38%

"Melyik gyártónál lesz jó áron normális rendszerű és hardver összeállítású telefon?!"


Akad egy pár, a "normális rendszer" pedig eléggé szubjektív dolog, személy szerint nálam az EMUI kifejezetten okádék, bár a MIUI sem egy top felület.

2019. máj. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%

Azért ez nem olyan egyszerű, mint sokan képzelik, elfelejtve azt is, hogy ki lopott korábban amerikai technológiát:

[link]

[link]

De időközben már saját operációs rendszert is fejlesztett a Huawei.

2019. máj. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
43%
Én ép mostani telefonom után egy P smartot szeretem volna ,de akkor lehet hogy meg gondolom hogy akarok e .
2019. máj. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#4: Részemről pont letojom, hogy a Huawei kémkedik-e vagy sem, mert semmilyen államtitkot vagy hasonlót nem tárolok semmilyen eszközömön, a privát képeim meg dokumentumaim meg senkit nem érdekelnek.


Amúgy azt nem értem, miért nem csak az USA-ból tiltják ki a Huaweit, miért kell az egész világot megszívatni?


Mellesleg: nekem az EMUI kimondottan tetszik. A legtöbb gyártó meg manapság úgy csinálja meg a telefont, hogy nincs benne alkalmazás menü, csak a főképernyőre van hányva az összes app, na azt nem bírom.


A Huawei előtt LG-t használtam, tetszett a menüje, de manapság már alig kapni LG-t, meg ők is eltüntették az app menüt.


Samsung túl van árazva és telepakolja a telefont fölösleges appokkal, amit törölni se lehet.


Xiaomi az NFC helyett a használhatatlan infrát teszi a telefonba.


Sony gyakorlatilag leállt a telefongyártással.


Szóval túl sok lehetőség nincs.

Huawei saját oprendszerrel kb lehúzhatja a rolót, a kutyának se fog kelleni.


Mindegy, a mostani Huawei még húzza fél évig, akkor veszek egy P30-at, amíg még kapni, az még 2-3 év és akkor meglátjuk, mi lesz. Legfeljebb ráfanyalodok a Samsungra.

2019. máj. 20. 17:51
 7/10 anonim ***** válasza:

"A Huawei előtt LG-t használtam, tetszett a menüje, de manapság már alig kapni LG-t, meg ők is eltüntették az app menüt."


- Nem tüntették el, pont, hogy a Huawei hozta be elég későn, pár éve a rendszerükbe. Egyébként ha annyira zavar, akármikor letölthetsz egy launchert, amivel olyanná varázsolod a kezdőképernyőd amilyenre akarod (ikonok, elrendezés, betűméret-stílus, stb stb).

Ennek ellenére én az LG-t nagyon nem ajánlom, épp egy G6-ot birtoklok, ha visszamehetnék az időben biztos otthagynám. Koreában már több mobil-részleg gyárukat bezáratták, nagyon úgy néz ki, hogy egy cipőben van a Sony-val jelenleg. LG pár éve igen innovatív volt a piacon, de szoftver téren borzalmasak, és ez vitte a sírba az egészet.


"Xiaomi az NFC helyett a használhatatlan infrát teszi a telefonba."


- Modell függő, van amelyikben valóban nincs, de azért a legtöbben benne van.


"Sony gyakorlatilag leállt a telefongyártással."


- Tény, ebbe nem kötök bele, számomra szóra sem érdemes, amit csinálnak mostanában az nevetséges. (21:9 kijelző?!)


"Samsung túl van árazva és telepakolja a telefont fölösleges appokkal, amit törölni se lehet."


- Ahogy hallottam az One UI az új felületük már igen felhasználóbarát, bár ez is megosztó, van akinek bejön, van akinek nem, viszont az tény, hogy jóval kevesebb szenny van rajta. Illetve ha az árakat nézzük, és a Samura azt mondod, hogy túlárazott, akkor a Huawei mi?

2019. máj. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"a Samura azt mondod, hogy túlárazott, akkor a Huawei mi?"


Jó ár-érték arányú. Legalább is a Lite verziók mindenképpen.

Most pl. csak próbaképpen csináltam egy keresést a saját szempontjaim alapján:

- Legalább 3GB RAM, 1080-as kijelző, NFC, ujjlenyomat-olvasó, octa-core proci.


Az jött ki, hogy Huawei-ből már 65 ezerért van ezeknek megfelelő készülék, Samsungból meg 124 ezer a legolcsóbb. Miért? Azért mert a Samsung az olcsóbb telefonokba 720p kijelzőt tesz, a drágábbak meg azért drágábbak, mert tizenhúszonszázmillió megapixeles kamera van benne, amit én pont lefosok...

2019. máj. 21. 08:22
 9/10 anonim ***** válasza:

Sosem voltam Samsung párti, és valószínűleg sosem leszek, de a mostani A széria kifejezetten jó ár-érték arányt képvisel az eddigi áraikhoz képest.

Lásd:A30, A40, A50

2019. máj. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#9: Én nem így látom.

A30 : 70 ezer, erős akku és 4GB RAM, de gyenge proci és nincs NFC

A40 : Szintén 70 körül, ebben már van NFC és jó a proci, de cserébe gyengébb az akku

A50 : Ez meg mindenben elég jó, de brutálisan drága, 120 ezer.


Közben meg egy Huawei P Smart 2019 ott van 65-ért, kb az A40 teljesítményével, de jobb akkuval.


Nekem ne merüljön már le a telefon egy nap alatt, nem azt az időt éljük már!

A mostani P9-em is 3 napot kinbír. A Samsung bír ennyit?

2019. máj. 21. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!