Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen veszélyei vannak a...

Milyen veszélyei vannak a használt telefon vásárlásának, és mire kell odafigyelni?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Használt telefont szeretnék venni (egész pontosan egy 2 hónapos honor 10, orange-ban vásárolt. Mi az amire érdemes odafigyelni? Milyen buktatók lehetnek? Mit kell megnézni rajta. Remélem hibátlan darab, csak azért merült ez fel bennem, mivel a többi ugyanilyen telefon picivel magasabb áron van (ez 60 ezerbe kerülne de a többi amit néztem mind 65-70környékén volt.

2019. máj. 20. 18:16
 1/6 anonim ***** válasza:
A legnagyobb buktató, amikor lopott és zárolt a készülék, vagy nem fizették a havidíját és letiltotta a szolgáltató. Minél olcsóbb a termék a reális használt árhoz képest, annál nagyobb a befürdés veszélye.
2019. máj. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vagy kártyafüggő.
2019. máj. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem kártyafüggő, és számla is van hozzá tehát nem lopott. Azt hogy fizették-e könnyen kideríthető, felhivok valakit, ha gond nélkül megy akkor nincs letiltva (tehát fizették) és nem is kártyafüggő.
2019. máj. 20. 19:09
 4/6 anonim ***** válasza:
De mi van, ha eddig fizették, eladják neked aztán nem fizetik tovább. Később is simán letilthatják.
2019. máj. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Előre leszögezném, hogy tisztelet a kivételnek, de nekem negatív tapasztalataim vannak. A legtöbb esetben pofátlanul drágán adják. 10-20 ezerrel olcsóbban, mint a vadiúj készülék ára, de persze mindegyiknél ott a sablonszöveg:

Alig használt

Csak a polcon hevert

Ki se volt bontva

Újszerű állapot

Egy darab karc nincs rajta

Makulátlan állapot

Nem is használtam

Csak pár napja vettem, de mégse kell

Egyszer volt bekapcsolva

2019. máj. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Én eddig mindig használtat vettem, már fél év után is sokkal olcsóbban meg tudod venni, mint a boltból teljesen újan.

Nekem ezek az aranyszabályaim:

-Magánszemélytől ne! (Hacsak nem valami bizalmasabb személy, de akkor adás-vételit tölts)

-Kizárólag kártyafüggetlen.

-Ha kell rá fizetni garanciát, inkább fizetek (5-6 ezer szokott lenni). Blokkot tartsd meg.

-Átnézed, nem-e repedt, sérült, jól működik az érintőképernyő, rákérdezel milyen az állapota stb.

2019. máj. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!