Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi a véleményetek a Xiaomi...

Mi a véleményetek a Xiaomi márkájú telefonokról?

Figyelt kérdés

2019. máj. 25. 11:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%
Jók.Olcsók.Szuperek.Ha kiírsz egy kérdést hogy milyen telót vegyél nem horror áron akkor a legtöbben a xiaomit fogják ajánlani.
2019. máj. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
67%
Jó ár-érték arányt képeznek, viszonylag sűrűn kapnak frissítést, rendszerük vagy tetszik, vagy nem.
2019. máj. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
70%

Összességében nagyon jó telefonok. Az egyetlen amiben alulmaradnak, az a kamera. A jelenlegi flagship Mi 9-nek is gyengébb a kamerája mint a többi gyártó zászlóshajóinak, bár igaz, hogy jóval olcsóbb is, de szerintem jobb lenne ha picit drágább lenne és egy jobb kamera került volna bele, vagy legalábbis a képfeldolgozó algoritmuson javítanának. Szerencsére azért sok eszközükön alapból engedélyezve van a Camera2API, így felrakható valamilyen GCam mod.

A másik amiben gyengébb lehet itthon mint némelyik gyártó az a garancia. Sok helyen csak bolti garanciát adnak a xiaomi telókhoz. Hivatalos Xiaomi szervíz nincs Magyarországon, eddig a Wayteq javította a mobilokat. Mostmár a hivatalos xiaomi boltban (xiaomi.hu) 2 év garanciát adnak, de a készülékeket nem itthon javítják, hanem valahol az EU-ban. Mondjuk még mindig jobb mint Kínába visszaküldeni.

Ja, és az Androidra húzott MIUI skint valaki szereti, valaki nem, de az biztos, hogy az egyik legtöbb plusz funkcióval ellátott rendszer. Szerencsére ha nem tetszene, a Xiaomiknál még van mód a BL nyitásra, és viszonylag sok rájuk a custom rom is. A MIUI-t gyakran frissítgetik, az Android főverzió-frissítések ritkábbak, de azért sok gyártóhoz képest jónak mondható a terméktámogatás.

2019. máj. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
57%
Én megbántam, hogy anno (még elsők között) vettem egy mtk processzoros redmi note 4-et. Csak snapdragonosat vegyél.
2019. máj. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
54%
Az egyik (ha nem a) legjobb ár-érték arányú telefonokat gyártják. Csak ajánlani tudom. (Xiaomi Mi 8 Lite tulajdonos) 😉
2019. máj. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
#2-es vagyok, egyébként pont a héten rendeltem meg az Mi 9-et, valószínűleg messze elkerülöm majd azután a Samut, LGt, Sonyt azaz a pár éve még "csúcsnak" mondott gyártókat.
2019. máj. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
84%
tökéletes telefonok ár/érték arányban,androidban csak őket ajánlom amennyiben nincs tervben "profi" kamerázás (khm p30 pro akkor,vagy valamelyik iphone) De szoftveresen elég béna. Hol jön hol nem,hol késik hol időben van,hol tökéletes,hol totál felesleges,hol elront valamit vele,hol nem...
2019. máj. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem jók, de ne ess hasra tőlük

Redmi 3 - néha lemerül akkor 1 nap után kapcsolt be ha leesik egybol törik a kijelző

MI5 - fas.a cucc éjjeli frissítés után reggel nem működött. Imei is kiesett belőle :) tégla lett :)

Most pocophone F1 em van még nem esett le de vigyázok rá nagyon jó telefon. Valamiért a touch része néha eljatsza mintha oldalra elhuznam az ujjam az zavaró illetve ha gumilapra leteszem én meg gumitalpu cipőben állok akkor a touch nem mindig megy, pl szamologep funkciót hasznalnek így.de ha kézbe veszem akkor megy, de gumilapon vagy gumis tokban ha nincs kézben immel ámmal megy csak a touch.


Annyit tud amennyit ér

2019. máj. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Az jó kérdés, hogy a 3-as válaszadó, honnan veszi az úgynevezett információit.

Na akkor:

- kamera. Mi 9, a Dxomark pontszámok alapján, nincs túlságosan lenaradva a további csúcskategóriás készülékektől.

- jótállás/szerviz. A magyar (Lurdy házban található) Mi Store és a xiaomi.hu webshop, a Xiaomi (a kínai cég, kik Európába nyitnak) és a magyar WayteQ együttműködése alapján jött létre. Ezek után, furcsa lenne, ha egy másik Európai országba küldik szerelni az okostelefont.

Vagyis jók a készülékek, ők is hasonló utat járnak be, mint a Samsung, vagy a Huawei (olcsó készülékekkel kezdik).

2019. máj. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
jók, de ha xiaomit választasz, akkor abból ne a legolcsóbbat. Nekem Redmi 4x-em van, egy év után kezdtek el jönni a gondok. Hiába van még egy csomó tárhelyem és tisztítom rendesen, FOLYTON lefagy, kamera nem a legjobb, van, kezd egyre gyorsabban merülni, de amikor töltőre rakom, néha azt írja ki, hogy 10%-on van. Persze nem azt mondom, hogy mindegyik ilyen.
2019. máj. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!