Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért jobb az android mint az...

Miért jobb az android mint az iOS?

Figyelt kérdés
Én kipróbáltam mindekettöt, de nem igazán értem, hogy ha a piacrészt nézem, az androidot sokkal többen veszik. (kb. 2/3 - 1/3 ránézésre, de lehet hogy még több az android javára)

2019. máj. 29. 13:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nyílt forráskód, sokkal több gyártó, ezáltal sokkal jobban tud az ember a saját igényeire mobil választani.


Jelenleg 2018-től 2019-ig 74,45% az android, illetve 22,85% az IOS világpiac felhasználás, maximum Amerikában használnak még mindig többen iPhone-t (~50-50%).

2019. máj. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem konkrétan azért, mert olcsóbb
2019. máj. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Pedig eléggé ismert, hogy az iOS készülékek ára magasabbra van pozicionálva, ami meg is magyarázza.

Ha az lenne olcsóbb, akkor azt vennék többen, feltételezve az ehhez szükséges gyártási kapacitást is.

Lehet vitatkozni a rendszerek használhatóságán, de végeredményben bármelyiket tudja használni az átlagember.

Viszont az átlagember pont az árat is nézi, többség az olcsóra megy rá.

2019. máj. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Mert saját oprendszerem fut rajta, ez az ájfoson nem menne.
2019. máj. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
4# Ez érdekelne. Milyen oprendszer? Én kapatam egy öskövület de nagyon jó állapotú, galaxy tabot amin szerettem volna cserélni az oprendszert, de oda jutottam, hogy nem igazán lehet mast rakni rá.
2019. máj. 29. 14:10
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha az egy Tab 3, vagy régebbi akkor valszeg felejtős, úgy általánosságban tabletekre nemigen szoktak portolni úgynevezett főzött rendszereket (custom ROM). Meg úgy általánosságban a Samsungokra is macerás a saját rendszerchippjük miatt (Exynos) ami EU-ban használatos.
2019. máj. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Kipróbáltam anyukám iPhone-ját, hát nekem abszolút nem jött be az iOS, mert néhány alapvető funkció is túl van bonyolítva rajta! Ráadásul a túlzottan zárt a rendszer, ami oké hogy az adatbiztonság miatt van, de hogy ezért még közvetlen fájlcsere se legyen lehetséges Androidoddal, az már tényleg túlzás!

A nyitott rendszer miatt közvetlen fájlcsere, zeneletöltés Youtube-ról - ezek nagy előnyök, ráadásul nekem a nagy felbontású kamera és a bővíthető memória is fontos szempont, szóval nem kérdéses!

Persze az, hogy tényleg jobb-e, relatív, megoszlanak a vélemények, kinek melyik jön be!

2019. máj. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Alex Fly ***** válasza:
77%

Nyílt rendszer, tehát biztonságosabb és nem kell érte licencdíjat fizetni; ezenkívül a más eszközökkel való kompatibilitása is nagyságrendekkel jobb, teljes mértékben a szabványos és ipari szabvánnyá vált technológiákat használja illetve hordozható...

Mondjuk egy egységsugarú átlagfelhasználó számára ezek nem túl lényegesek, az átlagos igényekre pedig mindkettő megfelel.

2019. máj. 30. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
#8-as, pont hogy a zárt rendszer biztonságosabb, nem a nyitott, tehát azért van kompromisszum!
2019. máj. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Alex Fly ***** válasza:
77%

@9: zárt forrásnál soha nem tudodb mit csinál, milyen hibák/biztonsági rések/backdoorok vannak a szoftverben...

A nyílt forrás éppen a nyíltsága miatt biztosítja, hogy semmiféle ártó kódot nem tartalmazhat és a hibák javíthatóak.

A legnagyobb biztonságot igénylő rendszerek mind nyílt alapokra épülnek.

2019. máj. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!