Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha aliexpressről rendelek...

Ha aliexpressről rendelek telefont, biztosan meg fogják vámolni?

Figyelt kérdés
Lenovo Z6 Pro-t rendelnék, baromi jó áron van az official Lenovo store-ban. Ha megvámolják, ennyire nem lesz olcsó :D

2019. jún. 7. 14:53
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Szinte biztos megvámolják akkor is, ha a cseles kínai kamuzik. Hallottam olyan esetről, hogy $5 Toy Phone címkével adtak fel IPhonet. Megfogták.
2019. jún. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Biztos, mivel elektronikai eszközről van szó, és egy telefon sincs áfahatár alatt. Átvilágításnál rögtön látják hogy telefon, és az sem segít rajtad hogy a kínai automatikusan ráírja hogy 5 dollár értékű ajándék. Ez egyes országokban működik, de nálunk nem, sőt hátrány mert azonnal bekérik az adatokat és indul a vámeljárás.

Biztosra veheted a vámolást.

2019. jún. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Csusszant már át telefon is nekem de esélyes hogy megfogják és akkor áfa+ vám ha csak nincs európai warehouse-uk.
2019. jún. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
10 éve még volt hogy átcsúszott, ma már rafkósabbak a vámosok.
2019. jún. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen megvámolják áfa +posta vámkezelés is díja.
2019. jún. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Régebben rengeteget rendeltem Kínából, mert épp azt kapod csak más logóval, mintha bármely túlárazott márkát vennéd.

többnyire megvámolták.

mostanában ilyen termékeknél használom az árgép oldalát, néha semmivel nem rosszabb áron veszek itthonról telót azonnal, mintha kínából jönne.

2019. jún. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Telefonokat pont jó érzékkel kiszúrják, átvilágítják, küldik a papírt hogy büntetőjogi felelősségedre felvilágosítva nyilatkozz róla, hogy vámköteles-e az áru, ha igen küldd a vásárlás, fizetés nyugtáit is elektronikusan.


Mostanában divat lett az, hogy Kínából rendelt áruk Belgiumból érkeznek belga postával (oda meg becsempészik, úgy hogy ez a belga hatóságokat nem is zavarja). Belgiumnak nagy biznisz van a hajókikötők forgalmából, nem érdekli őket, hogy EU tagállam elbukja az ÁFÁ-t.

2019. jún. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Rendeltem pár telefont eddíg.

Vernee M5 ebből 3 darabot külön, nem fogták meg, megérte (ezeket 1,5 éve rendeltem az egyiket még használom a másik apukámnak a 3. a feleségemnek), nem fogták meg egyiket sem, megérte, akkor volt kb 65000 ft itthon, 30000 ft körül rendeltem/ DB.

Xiaomi redmi s2 ez simán eljött nem fogták meg, nagyon megérte, itthoni árhoz képest kb -40% árban, ez lett a feleségemé a Vernee M5 helyett, 4 hónapja rendeltem.

Vernee Mars Pro 90 dollár volt akcióban, megfogták, 3500 ft volt a vám kezelés és 7115 ft a vám tétel, de meg érte így is, apué lett a Vernee M5 helyett.

Másik Vernee Mars pro... most azzal megy a dispute nincs 06.08 óta tracking info elvileg a célország GB lett valamiért, szerintem az elkallódott, kértem full refoundot, elutasítva várjak 10 napot... csomag still in transit szerintük... szerintem nem. Meglátjuk. Jó lenne nem elbukni 27000 ftot azzal. Ez lett volna az én új telefonom.

2019. jún. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!