Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szerinted mi lesz a megoldás...

Szerinted mi lesz a megoldás a notchless+allscreen teló igényvonalra?

Figyelt kérdés

Láttunk kijelző alatti kamerát. Láttunk motorral előbújó selfie kamerát. Láttunk kézzel előcsúsztatósat is, ami néha előjön akkor is, ha nem kéne. Láttunk kifordulós Zenfone-osat. Láttunk no selfie kamera, inkább a hátlapi mellett kisebb-nagyobb kijelzőset.


Nem variálnék, előadom a sejtésemet. Előbb-utóbb a kijelző alatti, chatelős kamera + a hátlapi mellé elfogadható display megoldás lehet az über, ami HQ vlogger célokra tökéletes lehet. Szerintetek hova jut a dolog? Mi lehet akadálya az egyes verziók (többek közt az enyém is) gazdaságos megoldhatóságának, milyen kompromisszumokat nem kötnek meg emiatt?


PS.: bocs a megfogalmazásért, jól inspirált kedvenc sör szürcsölős hangulatban alakult ki... :)



#kamera #előlapi kamera #vlog #Instagram #selfie #szelfikamera #notchless #allscreen #all-screen #selfiekamera
2019. jún. 8. 20:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Imádom a technikai újjításokat, a telókat is, minden ezred milliméter ujjítást lelkesen fogadok.

De mikor azt látom, hogy az emberek ilyeneken rugóznak, az egy tökéletes példája a világunk torzultságának.

És nem az a baj, hogy ez bárkinek eszébe jut, elgondolkozik rajta, hanem hogy ez a téma már rég nem mai, és lenne még vagy 1000 dolog akár a technika világában is ami figyelmet érdemelne, de nem, egy kamerapötty/ csík köré rendeződnek vitafórumok.

👏

2019. jún. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A végére írok egy viccet is.


Tudod mi az a notch?


Mikor az apple egyszer a dizájn elé helyezte a technikai megoldást, és a droidosok azóta is ezért rúgják.


Ja igen, copy.

2019. jún. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezek a kérdések általában nem felhasználói szinten fogalmazódnak meg, hanem a gyártók gondolkodnak így.

Én pl. classic user kategóriába tartozom.

Megfogalmazom az elváráasimat egy készülékkel szemben.

Áttekintem a kínálatot, felmérem a lehetőségeket. Igyekszem olyan kompromisszumokat kötni, ami számomra kevésbé előnytelen. Ennek érdekében hajlandó vagyok megfizetni a magasabb árat. Úgy gondolom, hogy nem tartozom abba a rétegbe, amely a fejlesztések célcsoportját alkotja. Életemben egyszer választottam új modellt, egyébként megvárom, hogyan válnak be a készülékek a gyakorlatban, illetve hogyan találkoznak az igényeimmel.

Nálam kifejezetten zavaró tényezőnek számítanak azok a dolgok, amiről a kérdésedben írsz.

Nem a spórolás a motivációm, ahogyan ezt már említettem, nem azért nem veszek olyan cuccot, amiben a legújabb tecnikai újdonságok foglalnak helyet. Csak összehasonlításul pl. két hibrid autóm van, szóval nem idegenkedek a technikától, de szeretem a helyén kezelni a dolgokat. A technkia szolgáljon engem, és úgy, ahogyan azt én szeretném. Nincs facebookom, meg ilyesmi.

Bocs az offba hajló válaszért, de a gyártók hajlamosak klisékben gondolkozni, de ez valamilyen szempontból érthető, hiszen az emberek nagy része kíváncsi, és megveszi az újdonsáokat. Hogy kipróbálhassa, szeretne olyat birtokolni ami másnak nincs, stb. Ez az amire a piac sodrása támaszkodik.

Az megint más dolog, hogy az egyre fejlettebb kamerák, a hagyományostól eltérő megoldásokat igényelhetnek, ahol nem feltétlenül a gazdaságosság a motiváló tényező.

Azt viszont nem tudom megérteni, hogy a Nokia N8 kamerája olyan minőséget produkált lassan 10 évvel ezelőtt, amit az átlag mobilokba épített darabok a mai napig nem tudnak.

2019. jún. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem idővel a kijelzőbe, a kijelző mögé rejtett megoldás fog nyerni.

Tehát amikor nem használod akkor full screen, amikor szükség van rá, akkor ott átlátszóvá válik a kijelző, hogy átlásson rajta a kamera.


Nem tudom, hogy erre van-e már kész, vagy akárcsak prototípus megoldás, de gyanítom, hogy dolgoznak rajta.

2019. jún. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!