Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » IPhone XR-hez milyen vezeték...

IPhone XR-hez milyen vezeték nelkuli töltőt vegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Jól tudom-e hogy hiába veszek akár 10, vagy 15 wattos vezeték nélküli töltőt, az iPhone akkor is csak 5W-ot vesz fel? Mert akkor nem vennék feleslegesen drágább töltőt, ha úgysem lesz gyorsabb.

2019. jún. 14. 20:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
7.5W-ot tudnak már felvenni egy ideje, szoftverfrissítéssel oldották fel. Bár még úgy is egy év amíg feltölt, szerintem megközelítőleg 3 óra.
2019. jún. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

De nem csak az Apple által "támogatott", vagy "ajánlott" 2 típusú vezeték nélküli töltővel tud felvenni 7,5 Wattot? Tehát már bármelyikkel, ami képes leadni annyit?

2019. jún. 14. 23:36
 3/12 anonim ***** válasza:
A szabvány ugyanaz, lényeg, hogy Qi legyen a töltőpad.
2019. jún. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Tehát akkor, ha a töltő pad megfelel a QI szabványnak és tud legalább 7.5 wattal tölteni, akkor a telefon fogadni fogja, 7.5 wattal?

Illetve, ha jól tudom szükségem lesz egy nagyobb teljesítményű hálózati alaptétele is, a gyári 1 amper/5 wattos helyett, amibe bele dugom a töltőpadot?

2019. jún. 15. 06:28
 5/12 anonim ***** válasza:
Igen. Ha 7,5W-ot akarsz használni, akkor egy 10W-os adapter minimum nem árt a veszteségek miatt.
2019. jún. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Még egy kérdés: Azt tudom, hogy a sima vezetékes gyorstöltés nem ajánlott állandó jelleggel. De mi a helyzet a vezeték nélküli 7.5 wattal? Jobban "terheli" az akksit, mint az 5 Wattos vezeték nélküli töltés?


Illetve, csak az a wireless töltő tudja a 7.5 Wattot, aminek a specifikációban kimondottan szerepel ez az érték, vagy amelyiknél úgy van írva, hogy "max 10W" az is tud leadni 7.5-öt, mert a telefonon múlik mennyit vesz fel?

2019. jún. 15. 13:52
 7/12 anonim ***** válasza:

Így van, annyit vesz fel, amennyit tud/igényel a mobil, illetve a töltésvezérlő.

Azt, hogy kábelen, vagy nélküle károsabb azt meg nem mondom, de gyanús hogy a nélküli, mivel jóval kevesebb a hatékonysága, ezáltal több hőt termel, ami a legnagyobb ellensége az akkuknak.

2019. jún. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Mégegy kérdésem lenne. Ugye közben nem igazán tudom használni a telefont, mert rajta van a töltő padon. Na most árt-e az akksinak, ha mondjuk vezeték nélkül töltöm, és közben párszor megszakítom a töltést azzal, hogy leveszem a töltőpadról, majd vissza teszem? Vagy inkább arra való, hogy amikor nem használom a telefont, azaz mondjuk éjjelre rárakom? Azért kérdezem, mert utóbbi esetben csak 5 wattosat vennék, és nem fizetnék plussz pénzt a nagyobb teljesítményért, hiszen éjjel mindegy számomra, hogy 3, vagy 4 óra alatt tölti fel a telefont. De, ha nem gond ha megvan szakítva a töltés párszor, akkor nappal is használnám, és akkor már fontosabb a gyorsaság.

2019. jún. 16. 08:29
 9/12 anonim ***** válasza:
Nemigen árt neki, de valóban ez az egyik legnagyobb hátránya a "vezeték nélküli" töltésnek a jelen technológia állása szerint.
2019. jún. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Ezt a hármat néztem ki végül:


[link]


[link]


[link]


A Hama annyiból a legszimpatikusabb, hogy lehet dönteni.

2019. jún. 16. 17:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!