Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hány MPx-től jó egy telefon...

Hány MPx-től jó egy telefon kamerája? És hány pixel a jó kijelzőfelbontás?

Figyelt kérdés
Új telefont szeretnék vásárolni csak kicsit analfabéta vagyok hozzá..

2019. jún. 15. 15:04
 1/6 anonim ***** válasza:
10%

A kameránál nem mindig a megapixel számít. Például a telefonom 13 MPx-es hátlapi kamerája egy kicsit rosszabb képeket készít, mint egy iPhone SE. De azért 13MPx alá nem mennék androidos telefon esetln.


És én minimum 2312 x 1080 legyen a kijelzőfelbontás.

2019. jún. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%

:) Minek 5 col alatt FullHD feleletti kijelző? Csak leszívja az akksit és nem 20 cm-ről nézem, hanem karnyújtásnyi távolsából, akkor meg nem látom a pixel különbségeket. A 15"-os laptopom FullHD, minek telefonra nagyobb felbontás?

Képzeld el a televíziót olyan DPI-ben, mint a 4k telefonod... Nem is lenne elég a millió pixel szám sem.

2019. jún. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 meszike91 ***** válasza:
59%
Egy megapixel egymillió képpont. A legtöbb telefon vagy akár monitor is full hd felbontású. Az 1920x1080 képpont, vagyis kicsit több mint kétmillió képpont. Ebből látszik, hogy valószínűleg nem a megapixel lesz a szük keresztmetszet a telefonod kamerájánál.
2019. jún. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
29%
Meg kell nézni a teszteket, hogy lásd, hogy milyen minőségű képeket készít, a tsztelők a kijelzőről is el szokták mondani a véleményüket.
2019. jún. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
17%

Akinek fontos a jó kamera (például nekem is), annál persze fontos a nagy felbontás is, hogy minél részletgazdagabb legyen a kép. 12 MP (4000 x 3000) a legkisebb, ami főkamera esetében elfogadható, az enyém 13 MP (4160 x 3120), viszont új telefon vásárlásánál én már 16 MP alá semmiképp nem mennék! Persze nem csak a felbontástól függ a kép minősége, hanem a fényáteresztő képességtől is (rekeszérték), és hogy az autofókusz mennyire élesíti ki, mielőtt ellőnéd! A rekeszérték száma minél kisebb, annál jobb, főkameránál f/2.0 fölé semmiképp nem ajánlott menni, viszont f/1.5-nél jobbat se láttam még (Galaxy S10). Az autofókuszra viszont nem lehet támaszkodni, tesztképeket kell nézni, hogy milyen az összhatás!

Ha a kijelző felbontása nagyobb, mint a tartalom felbontása (kép vagy videó), akkor rosszabb a minőség, és annál rosszabb, minél nagyobb ez a különbség, bár ez inkább tv és monitor esetében lényegesebb, telefon kijelzőjének méretében nem annyira észrevehető, de akkor is inkább a tartalom legyen nagyobb vagy ugyanakkora felbontású! A képek elég nagy felbontásúak, de mivel a 4K (2160p) videók még elég ritkák (legalábbis a neten), ezért szerintem jobb a sima 1080p kijelzőknél maradni! :/ Én például nemcsak a Sony 4K kijelzőit tartom túlzásnak, de a QHD kijelzőket is (1440p), szerintem jobb, hogy az új nyújtott kijelzős trend visszahozta az 1080p kijelzőket. Az mindegy, hogy a hosszabb oldal felbontása csak a sima 1920 pixel vagy több, de a rövidebb oldalán mindenképp 1080p az ideális, amit a legtöbb esetben maradéktalanul ki lehet használni, ez fölé teljesen fölösleges menni (legalábbis szerintem), de alá sem érdemes!

2019. jún. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2019. aug. 7. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!