Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az Apple, hogyhogy nem olyan...

Az Apple, hogyhogy nem olyan innovatív már okostelefonok terén, mint régebben?

Figyelt kérdés

Az Apple indította az egész okostelefon piacot.A neve egyet jelentett az innovációval.Mára viszont ez igencsak megkopott, ahogyan az eladási statisztikák sem teljesítik az elvártakat.


Az embert azt várná,hogy az Apple vezeti be az olyan megoldásokat, mint a

-kijelző alatti ujjlenyomat leolvasó

-képernyő alatti kamera (lyuk nélkül)


Hardveresen semmi extra nincs már az Apllekben,nem jobb, mint a többi márka felső kategóriás készüléke, egyedül a szoftverük egyedi.


Még mindig azokat a ronda notchal rendelkező konstrukciókat erőltetik.A legtöbb márka számára csak ideiglenes megoldás.Jövőre elavultnak fog számítani, ugyanis már megvan a technológia arra,hogy a kijelző alá kerüljön a kamera teljesen.


2019. jún. 30. 07:32
 1/7 anonim ***** válasza:
41%

Az apple hanyatlik.

Meghalt Steve Jobs

Amit az apple tud azt fele annyiert is megkapod.

2019. jún. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A dollár erősödése miatt tovább drágultak. Az árazás az amerikai piachoz igazodik, ezért olyan drágák.

A célországokban csökkent a hálózatfüggő és ezért olcsóbb készülékek száma, pl az ázsiai országokban 50%-kal esett a hálózatfüggő készülékek száma, köszönhetően az új kormányzati szabályozásoknak.

A harmadik ok a kormányzati akkucsere program, ahol a régi akkut nagyon olcsón ki lehet cseréltetni és így a régebbi készüléket tovább lehet használni. Nem kell mindenkinek új telefon, ha csak az akku a rossz.

2019. jún. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mert egy látnok helyett egy raktáros vette át a cég vezetését. Ennek ellenére most is vannak innovációk, csak már nem vezetnek mindenki előtt.
2019. jún. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Apple indította az egész okostelefon piacot"

Már elötte is volt okostelefon.

Az első érintő képernyős az IBM Simon volt.

És így van meghalt Steve Jobs és vele az innováció is.

2019. jún. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Komolyabb op. rendszer + érintőkijelző, vagyis az okostelefonok mai alapformációjának első tagja a Samsung i900 Omnia volt 2008-ban!

2012-ben, amikor az okostelefonok kijelzőjében még csak HD (720 x 1280) volt a legnagyobb felbontás, akkor 3 gyártó is kísérletezni kezdett Full HD (1080 x 1920) kijelzős telefonokkal, amik aztán 2013 első felében piacra is kerültek:

Sony Xperia Z

Samsung Galaxy S4

HTC One

Szintén 2012-ben, amikor a világ még ahhoz volt hozzászokva, hogy a legnagyobb felbontású mobilkamera 12 MP, akkor jött egy igazán nagy durranás: mikor megjelent a Nokia 808 PureView, mindenkinek leesett az álla a 41 MP-es kamera hallatán! Hivatalosan ennyi, a gyakorlatban "csak" 38 MP (7152 x 5368), és az f/2.4 -es rekeszérték ellenére a képminősége még manapság is a legjobbak között van!

És ezek a fejlesztések csak pár példa a múltból, de még jónéhány hasonló van, amik más gyártókhoz köthetők, szóval kérdező, nem értem, miért vársz minden újítást kizárólagosan az Apple-től?!

2019. jún. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az igazság az, hogy már nagyon nehéz újat feltalálni. A notch egyébként ok, hogy Apple találmány, de a többi gyártó is átvette. Nekem spec. tetszik, jópofa, hogy nem szögletes fent a kijelző, de tény, hogy lehetne kisebb, hogy legalább az akku % kiférjen.

A kijelző alatti touch ID szerintem feleslegesen megdrágítaná a kijelző cseréjét, így is 120e forint egy kijelzőcsere, ha leejted a telefont. Amúgy meg a Face ID teljesen jól működik, kényelmesebb is, mint az ujjlenyomatozás. A kijelző alatti kamera ok, de nem érzem égető szükségét. Nekem spec. így is tetszik az iPhone, a kidolgozása, formája, szerintem rendben van. Az, hogy drága.. ok. De tartós is. Nekem a mai napog jól szuperál az iPhone 6, pedig már 4 éves készülék.

De igazad van abban, hogy az igazi Apple unique sale point inkább az iOS, nem a hardver.

2019. jún. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#7: az első iphone 2007-ben jelent meg. Az Omnia nem lehetett az első 2008-ban.
2019. júl. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!